Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiální text distributora)

Galadriel

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!! ()

Gemini

Nejlepší filmová role Billa Gatese v dějinách kinematografie :). A jen tak mimochodem - nesnáším Barbru Streissandovou :). Chcípni, ty kanadská svině, áááno. I'm Leaving To Search For The Clitoris. ()

Matty

Kennyho rodiče jsou tak chudí, že si musí vzít už druhou hypotéku na papundeklové krabice“. V osmdesáti minutách zažijete ledacos: transplantaci brambory místo srdce, rasistického generála, který postaví všechny černé vojáky do první linie, německé pornostránky i klitoris v nadživotní velikosti. Jó, kdo by nechtěl žít v tom úžasném městečku, městečku South Park. „Kouří se nám od pusy, přeskakujem vágusy“. 90% Zajímavé komentáře: Dadel, Shit, HoneyBunny, Radek99, Honza dAve, TotalFilm ()

Tosim

Sprosté! No...asi tak...jasně...a potom...pak...jo, satira. To je jako napsat, že Stallonův Rambo je přesnou psychologickou studií veterána vietnamské války. ()

lebowski

Jasných 100%, skvělá hudba, skvělé dialogy, i když sprosté. Je to skvělý protiválečný film a spousta lidí ho nechápe, no co,jejich věc. Jedna z mála věcí (seriál), co stál za vidění na Nově ()

Radyo

Oproti seriálu slabší, ale i tak slušný nářez a hromada legrace. Nesmíte být ovšem hákliví na sprostá slova, kterých se zde vyskytuje poměrně dost. Ale svůj (provokativní) účel podle mě ona vulgarita plní :) - ostatně předpokládám, že každý, kdo chce tento film vidět, je už alespoň částečně obeznámen se seriálem. A schválně, co myslíte, jak to dopadne s Kennym? :) Btw. Za všechno může Kanada... ()

T2 odpad!

Rozpočet $21miliónovTržby USA $52,037,603Tržby Celosvetovo $83,137,603║ Preplácaní uši píliaci otras. /0%/ ()

imf

Pořádná pecka do žeber pro všechny povrchní odpůrce seriálu - záplava vtipů (které sice staví na kontroverzních tématech, ale využívají neselhávajících postupů), písničky které by mohl Disney závidět a primitivní animace dovedená do dokonalosti. Osmdesát minut takovéhleho obsahu možná neskousne každý, ale... co je mi vlastně do toho - seru na ně, jdu do kina :) ()

Marigold

Po tanečním vystoupení dua T a P jsem málem dostal v kině zástavu. Ale ono to kupodivu má šťávu celých 81 minut. Trefné pošklebování se snad všemu, zejména pak americké povaze. Výtečné hudební výstupy, které strčí do kapsy většinu filmových muzikálů, protože se tak krásně neberou vážně. Parker a Stone dokázali energii seriálových skečů zcelit do výborného filmu, který nepostrádá nic z toho, co dělá South Park tak kontroverzním dílkem. Ba ještě přidává! Bill Gates. Winona Ryder. Saddám Husajn. Kanadská pakáž s odklápěcíma hlavama... Skutečné peklo na zemi! ()

Djkoma

Pro milovníky South Parku rozhodně velký nářez a pro nás ostatní zajímavě udělaná kritika dnešní společnosti, která se s ničím nepáře a nebojí se ani S(adama a s)atana:). Já se zasmál hodně, ale někdy vulgarit bylo příliš. Škoda, že většina dílů seriálu nepřekročila hranici zábavnosti, kterou určil tento snímek. ()

Anthony

O něco lepší než seriál. Film stojí především na úžasných písničkových scénách. Písničky orchestrované Marcem Shaimanem jsou opravdu dobré, místy geniální - např. píseň odporu, do níž se prolnou skoro všechny další motivy a úžasně to funguje. Navíc píseň "Blame Canada" byla nominována na Oscara - skvěle ji tam tehdy předvedl Robin Williams. ()

Radek99

To je hlína...to je hlína... Tenhle film a seriál byl jedním z těch děl, které jako citlivý lakmusový papírek doby definují hranice toho, co se ještě může zobrazit a říci na filmovém plátně. Dnes je otevřenost etických a estetických hranic filmového průmyslu zase o pořádný kus dál, ale tenhle americký seriál stejně jako celovečerní film byl jedním z těch mechanismů, které pootevřely skulinku všem těm dnešním postmoderním filmovým a televizním šokérům. U Pekla na zemi jsem ale ani jednou neměl pocit, že jde o nějakou topornou touhu šokovat za každou cenu...je to jen humor, i když nezná hranic... ale nepřehlédnutelná je i jistá satirická dimenze tohoto filmu a snaha tvůrců říci světu, co považují nejenom na americké politice a zábavním průmyslu za dobré a špatné... a nemají špatný vkus:-) ()

DaViD´82

Jeden z mála animovaných seriálů, který ustál převedení na celovečerní stopáž a přitom zůstal věrný "hodnotám" předlohy. ()

Rob Roy

Seriálové díly South Parku se mi rozhodně líbí víc než tenhle celovečerní počin. Příběh nestačil zaujmout na celých 80 minut. U některých scén jsem se smál, ale většina písniček ( jejich texty )není moc zajímavá. A Tosim má určitě v něčem pravdu - to kurvování přestalo být po určité době zábavné a rozhodně to všehno není jen sotisfikovaná satira. ()

Tom Riddle

South Park ve své nejkrystaličtější podobě chrlí jeden vtip za druhým, a řádně to koření sprosťárničkami. A mimochodem, viděli jste, co umí Winona Ryder s pingpongáčema? ()

Dever

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Mountain Town [4:27] ,2. Uncle F**ka [1:06] ,3. It's Easy, Mmmkay [1:54] ,4. Blame Canada [1:35] ,5. Kyle's Mom's A B**ch [1:15] ,6. What Would Brian Boitano Do? [1:34] ,7. Up There [2:23] ,8. La Resistance (Medley) [1:52] ,9. Eye's Of A Child [3:39] ,10. I Can Change [2:05] ,11. I'm Super [1:26] ,12. Mountain Town (Reprise) [1:02] ,13. Good Love [3:31] ,14. Shut Yo Face (Uncle F**ka) [3:59] ,15. Riches To Rags (Mmmkay) [4:31] ,16. Kyle's Mom's A Big Fat B**ch [3:54] ,17. What Would Brian Boitano Do? Pt. II [2:14] ,18. I Swear It (I Can Change) [2:44] ,19. Super [4:04] ,20. O Canada [1:10], ()

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi