Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Jeden z najvýnimočnejších vojnových filmov. V mnohom sa podobá na LORD OF WAR. Ide o satiru. Takmerkomédia narážajúca na silnú drámu...(12.3.2006)

Russell cítí potřebu žehlit americký nacionalismus a proto formou mravního ponaučení ospravedlňuje svůj lid, echm. Piráti v Iráku v čele s Clooney-m se neskutečně snaží na svou dobu být IN a já nevím, jak to dopadlo (v daném roce), protože z 99 si pamatuju kulové, vždyť 2000 měl být konec světa, no ne?! Nevím no, tak 6-7/10 pravdu? nic moc jako.(6.7.2011)

Tří králové, obsazení třemi zvláštními herci. Mark Walhberg pro mě z trojice nejoblíbenější, působí věrohodně a snaží se. Geroge Clooney, který je ze všech tří nejznámější a má za sebou kvalitní práci, hraje na můj vkus až moc obyčejně a nevyčnívá ani nad ostatními králi. Ice Cube jako král těch levnějších akčních filmů a komedií z prostředí černošských ghet, trojici doplňuje. Ať si každý udělá závěr podle sebe, jestli je hlavní trojice opravdu tak kvalitní jak se na papíře zdá, ale mě nepřesvědčili. Film je plný kamerových triků ala "tohle udělá kulka se střevy..." a také barevné filtry, které občas působí nadbytečně. Celkově jde o slušný snímek, který je na papíře rozhodně lepší než na plátně. Škoda nevyužitého potenciálu a zbrklého natočení.(13.12.2004)

Absolutně paráda - náramně svižní film s opravdu nápaditou a nadčasovou režii a výtečným technickým zpracováním + plejáda skvělých herců!(13.6.2002)

• Webb

[3/10] (Atlas, Coast Ridge, Junger Witt, Village Roadshow, Warner Bros.) (Technicolor /// Produkce: Paul Junger Witt, Edward McDonnell /// Scénář: John Ridley, David O. Russell /// Kamera: Newton Thomas Sigel /// Hudba: Carter Burwell) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](18.12.2011)