poster

Tři králové

 • USA

  Three Kings

 • Slovensko

  Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Niktorius
  ****

  Tento osobitý snímek byl pro mne příjemným překvapením. Tak na 75% s tím, že bych šel ještě výš, kdyby ho kameraman Tom Siegel (především filmy Bryana Singera) obdařil pěknějším obrazem, protože ty přeexponované a desaturované záběry mému oku příliš nelahodily. Zato mě potěšil odvážně pojatý příběh, v něž krom napětí i humoru nechyběla ani iluze bořící zvolání adresované té části západní civilizace, která žije v domnění, že utrápy kuvajstkého lidu skončily spolu s válkou v Perském zálivu. A je tu samozřejmě zjevná analogie s jinými novodobými konflikty na blízkém východě.(23.1.2009)

 • Djkoma
  ***

  Tří králové, obsazení třemi zvláštními herci. Mark Walhberg pro mě z trojice nejoblíbenější, působí věrohodně a snaží se. Geroge Clooney, který je ze všech tří nejznámější a má za sebou kvalitní práci, hraje na můj vkus až moc obyčejně a nevyčnívá ani nad ostatními králi. Ice Cube jako král těch levnějších akčních filmů a komedií z prostředí černošských ghet, trojici doplňuje. Ať si každý udělá závěr podle sebe, jestli je hlavní trojice opravdu tak kvalitní jak se na papíře zdá, ale mě nepřesvědčili. Film je plný kamerových triků ala "tohle udělá kulka se střevy..." a také barevné filtry, které občas působí nadbytečně. Celkově jde o slušný snímek, který je na papíře rozhodně lepší než na plátně. Škoda nevyužitého potenciálu a zbrklého natočení.(13.12.2004)

 • Rogue
  ***

  I přez bezchybné herecké výkony, velice dobrou kameru a stejně takový příběh mi tento snímek přijde veskrze průměrný, čemuž napomáhá i chvílemi dost nezáživný a nelogický děj.(11.11.2002)

 • tron
  *****

  „Kde je teraz tá vaša nevyhnutnosť?“ – „Práve sa zmenila.“ V roku 1999 George Clooney ani zďaleka nebol takou hviezdou, akou je dnes – z filmov mal za sebou otrasného BATMANA A ROBINA (40%) a nevýrazný teroristický triler s Nicole Kidmanovou PEACEMAKER (60%), nakrúcaný aj v Bratislave. O rolu v TROCH KRÁĽOV, ktorú scenárista pôvodne písal pre Clinta Eastwooda alebo Nicolasa Cagea, stál do takej miery, že kvôli nakrúcaniu dennodenne lietal z pľacu „Pohotovosti“, v ktorej v tom čase ešte hral. Výsledok je úžasný. Že je netradične poňatá audiovizuálna stránka (pesničky, prestrelka), to je ešte normálne. Že herecké výkony podávajú ľudia, ktorí na ne bežne nemajú (Wahlberg, Cube), to už svedčí o tom, že režisér je veľmi talentovaný. A že je akcia výborná (hoci sa určite nejedná o tradičný akčný veľkofilm), to je chvála smerom ku kaskadérom či pyrotechnikom – ale i to je bežná vec. Ale aby bol scenár taký dobrý, že sa výsledný film zaradí okamžite medzi najlepšie protivojnové americké filmy všetkých čias (po M.A.S.H. a HLAVE 22 a pred MARIŇÁKOM), to už je skutočne nevídané už preto, že taký drzý a politicky nekorektný scenár vôbec niekto v štúdiu schválil a odklepol mu taký vysoký rozpočet. Krava, cisterna s mliekom, Michael Jackson, zadok, guľka v tele... Kino Považan 2000(30.10.2004)

 • gouryella
  ***

  Sice skutecne hvezdne obsazeni, ale bohuzel hodne tezkopadny a nelogicky scenar strhava film do slabsiho prumeru.(31.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace