Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Tento osobitý snímek byl pro mne příjemným překvapením. Tak na 75% s tím, že bych šel ještě výš, kdyby ho kameraman Tom Siegel (především filmy Bryana Singera) obdařil pěknějším obrazem, protože ty přeexponované a desaturované záběry mému oku příliš nelahodily. Zato mě potěšil odvážně pojatý příběh, v něž krom napětí i humoru nechyběla ani iluze bořící zvolání adresované té části západní civilizace, která žije v domnění, že utrápy kuvajstkého lidu skončily spolu s válkou v Perském zálivu. A je tu samozřejmě zjevná analogie s jinými novodobými konflikty na blízkém východě.(23.1.2009)

Operace Pouštní Bouře ne trochu, ale opravdu hodně jinak než jak jsme si na ni zvykli, a vůbec ne špatně. Mark Wahlberg rulez!!!(10.2.2003)

odlehčený pohled na hnusnou věc z ní zábavu neudělá, ale na druhou stranu čemu bych už pak měl smát?(26.7.2009)

Rozpočet $48miliónovTržby USA $60,652,036Tržby Celosvetovo $107,752,036║ Tak toto je maškrta, má to všetko čo poriadna dobrodružná jazda má mať, dokonca sa záverom človek neubráni emóciam. /95%/(22.7.2005)

Skvělí herci před kvalitní kamerou a režisérem.(12.3.2010)