Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Prvních 65 min. o ničem, respektive trapná fraška hraní si na něco nic neříkající, kam tím rejža vlastně míří. Jediný rozhovor mezi dvěma obětmi v bunkru, alias mučení Marka, řekl vše, čímž předchozí dlouhé nic mohlo být řečeno v pouhých 5 min. se stejným výsledkem. Tím se stal snímek průměrným, protože přes všechno pozlátko k zakrytí skutečného záměru tvůrce nalít si čistého vína, aby kritický film zaujal většinové publikum, vyšel nakonec do ztracena. Jediné pozitivum pro mě je výborný netradiční výkon Clooneyho. Russell umí trefně rýpat, cení se odvaha poukázat na nesmyslnost veškerého válčení (vměšování do cizích konfliktů) a naivitu jeho služebníků, co se řídili NUTNOSTÍ. Touto přehnanou alegorií ale dokázal jen to, že problém sklouzl po povrchu a málokoho doopravdy oslovil. Navíc tomuhle bude těžko jen tak něco konkurovat!!(12.1.2014)

Jeden z najvýnimočnejších vojnových filmov. V mnohom sa podobá na LORD OF WAR. Ide o satiru. Takmerkomédia narážajúca na silnú drámu...(12.3.2006)

Neobvykle nasnímané akční scény, zajímavý příběh, skvělé herecké výkony v čele s Markem Wahlbergem, který zejména ve druhé půli podává výkon hodný Oscara - to vše dělá z THREE KINGS film, který je nutno vidět.(2.6.2002)

Hodně příjemný překvápko. Akorát že mi kámoš řikal že to bude komedie, sice jsem se moc nesmál ale film to byl hustej.(13.2.2005)

George Clooney, Mark Wahlberg a Ice Cube sa rozhodnú preskúmať miesto, kde by mali byť zlaté tehličky a po ceste ich stretne moc fajnové dobrodružstvo.Asi o tomto to v stručnosti je.A nieje to vôbec zlé.Zo začiatku to pôsobí ako vojnová komédia a ku koncu ako vojnový akčňák.David O. Russell výborne dokázal zvládnuť viac žánrov vo filme, ktoré sa cez seba pekne prelievajú.Herecké obsadenie je rovnako fajn ako hláška Georga Clooneyho - Až tam vlítnem zbraně necháme zajištěné, oslepíme je silou amerického šarmu.Je to dobrý film, len mi trošku príde ako keby nepodal výsledok aký si tvorcovia predstavovali - inými slovami, mám s toho trochu zmiešané pocity. 85% - 4*(17.11.2010)

• - Původní název filmu byl Válečná kořist, později se změnil na Tři králové. (BloodMax)

• - Film byl po svém uvedení okamžitě zakázán v Iráku. (don corleone)

• - Většina poradců pro film zažila skutečnou válku v Kuvajtu. (don corleone)