poster

Tři králové

 • USA

  Three Kings

 • Slovensko

  Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

 • Djkoma
  ***

  Tří králové, obsazení třemi zvláštními herci. Mark Walhberg pro mě z trojice nejoblíbenější, působí věrohodně a snaží se. Geroge Clooney, který je ze všech tří nejznámější a má za sebou kvalitní práci, hraje na můj vkus až moc obyčejně a nevyčnívá ani nad ostatními králi. Ice Cube jako král těch levnějších akčních filmů a komedií z prostředí černošských ghet, trojici doplňuje. Ať si každý udělá závěr podle sebe, jestli je hlavní trojice opravdu tak kvalitní jak se na papíře zdá, ale mě nepřesvědčili. Film je plný kamerových triků ala "tohle udělá kulka se střevy..." a také barevné filtry, které občas působí nadbytečně. Celkově jde o slušný snímek, který je na papíře rozhodně lepší než na plátně. Škoda nevyužitého potenciálu a zbrklého natočení.(13.12.2004)

 • B!shop
  ****

  Tak tohle byla slusna jizda. Sice trva zhruba 10 minut nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Vtipku tu moc neni, ale ty co tu jsou, jsou umisteny ve spravnej moment, takze nerusi a daj chvilku odpocinout od zbesily akce. Akce tu je skutecne hodne svizna a prislo mi, ze celej film je hodne realistickej (hlavne pri plynovym utoku mi bylo, jako bych tam fakt byl). Hlavni trojice je perfektni a presto, ze Clooney ve filmu rika, ze chce jit do duchodu, dokaze to slusne rozjet a ostatni za nim nijak nezaostavaj. Navic tu je pekne svizna hudba a naprosto cool a dokonala kamera. Jediny co mi vadilo a proc nedam 5*, jsou nektere zdlouhave rozhovory s rebelama, ale jinak sem se skvele bavil. David O. Russell natocil netypickej akcne-valecnej film a je to to nejlepsi, co dosud natocil.(22.4.2006)

 • Roman.Ticka
  ***

  Prvních 65 min. o ničem, respektive trapná fraška hraní si na něco nic neříkající, kam tím rejža vlastně míří. Jediný rozhovor mezi dvěma obětmi v bunkru, alias mučení Marka, řekl vše, čímž předchozí dlouhé nic mohlo být řečeno v pouhých 5 min. se stejným výsledkem. Tím se stal snímek průměrným, protože přes všechno pozlátko k zakrytí skutečného záměru tvůrce nalít si čistého vína, aby kritický film zaujal většinové publikum, vyšel nakonec do ztracena. Jediné pozitivum pro mě je výborný netradiční výkon Clooneyho. Russell umí trefně rýpat, cení se odvaha poukázat na nesmyslnost veškerého válčení (vměšování do cizích konfliktů) a naivitu jeho služebníků, co se řídili NUTNOSTÍ. Touto přehnanou alegorií ale dokázal jen to, že problém sklouzl po povrchu a málokoho doopravdy oslovil. Navíc tomuhle bude těžko jen tak něco konkurovat!!(12.1.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace