Tři králové

Three Kings

Traja králi

Drama / Komedie / Válečný / Akční

USA / Austrálie, 1999, 114 min

Jaké problémy může mít kráva, která neví že je ve válečné zóně? Co se děje v těle, které je zasaženo kulkou? Ale taky co se stane, když Američani vtrhnou do Iráku, přislíbí podporu těm co se vzbouří proti Saddámovi a pak se na ně vykašlou? Mistrovský film, z kterého asi US vláda neměla moc radost. Kromě toho, že to David O. Russell skvěle (a provokativně) napsal, to i zajímavě natočil (vizuálně velice originálně). Navíc Clooney a Wahlberg dokazují (už po několikáté), že jsou nejen hvězdy, ale i výborní herci.(7.8.2003)

„My Tři králové jdeme k vám / kuvajtské zlato seberem vám..“ Russellův film měl svým originálním pojetím našlápnuto mnohem výš, bohužel ve druhé vážnější polovině neudržel nastolené tempo a nepřesvědčil o upřímnosti té náhlé změny "životní nutnosti" G.Clooneyho a jeho hochů. Nicméně natočit takový protiamerický film a zároveň být zakázán v Iráku, to je vskutku husarský kousek. Ty cihly rozdané prostému lidu - myslíte, že si je dají naložené v česneku a nebo jen tak zlehka oprančené na ohni s pšeničnou plackou? „Ropa ať téče dlouhá léta / my jsme k vám příšli z daleka..“(2.9.2008)

Rozpočet $48miliónovTržby USA $60,652,036Tržby Celosvetovo $107,752,036║ Tak toto je maškrta, má to všetko čo poriadna dobrodružná jazda má mať, dokonca sa záverom človek neubráni emóciam. /95%/(22.7.2005)

George Clooney, Mark Wahlberg a Ice Cube sa rozhodnú preskúmať miesto, kde by mali byť zlaté tehličky a po ceste ich stretne moc fajnové dobrodružstvo.Asi o tomto to v stručnosti je.A nieje to vôbec zlé.Zo začiatku to pôsobí ako vojnová komédia a ku koncu ako vojnový akčňák.David O. Russell výborne dokázal zvládnuť viac žánrov vo filme, ktoré sa cez seba pekne prelievajú.Herecké obsadenie je rovnako fajn ako hláška Georga Clooneyho - Až tam vlítnem zbraně necháme zajištěné, oslepíme je silou amerického šarmu.Je to dobrý film, len mi trošku príde ako keby nepodal výsledok aký si tvorcovia predstavovali - inými slovami, mám s toho trochu zmiešané pocity. 85% - 4*(17.11.2010)

Jsme armáda Spojených Států Amerických, všechno zabavujeme, všechno je naše a VY nemůžete říct ani popel a už vůbec si cokoliv dovolit. Drsně, zásadově a striktně přichází tento film k divákovi ukázat druhou stránku války. Takovou, kterou člověk nevidí v televizi, v novinách a občas ani voják si ji nepovšimne v samotné válce. Tahle událost se mohla ale nemusela stát a Tři králové jsou o tom jaké to ve skutečnosti je, že jsou lidé takoví a takoví a nemá cenu ani smysl je rozdělovat na národy, přitom z podstaty za svojí národnost ani nemůžou a ani s tím vším souhlaset nemusejí. Není divu, že ihned při premiéře zakázali v Iráku vysílat tento film. Posmívá se totiž jak Američanům a jejich vládě tak i Iráku a jeho vládě v čele s in mortis Sadám Hussein. Tři králové je film, které možná každýmu nesedne. Je surový, je neskutečný, je bohužel také dosti pravdivý ač se to nemusí zdát. Provokace je to sice neskutečná, ale když beru fakt, že se u toho taky dost zasměju nemůžu jinak, tak skvěle nadhledový film a k tomu válečný se často nevidí. Napadá mě srovnání snad jen s Ukradni, co můžeš. --- Hele nechceš tu blbost sundat? - Já trénuju noční vidění - Ale ve dne to nefunguje! - Podle mě jo.(22.9.2007)