Los Angeles, 1991. Po úspešnej misii ostáva policajt Jack Deth (Tim Thomerson) v 20. storočí a navyše sa ožení s Lenou (Helen Hunt). Ale 6 rokov potom čo dostali Whistlera, sa na obzore objavuje nový nepriateľ v podobe jeho brata E.D. Warda (Richard Lynch), ktorý sa opätovne pokúša pod rúškom organizácie GreenWorld vybudovať armádu slepo poslušných trancerov z unesených bezdomovcov a pacientov psychiatrií. Situáciu Jacka skomplikuje aj príchod Hap, jeho domnelo mŕtvej manželky z budúcnosti, ktorá mu má pomôcť v boji s Trancermi. (beso74)

beso74

Tim Thomerson vo svojej životnej úlohe je späť. Ptešlo 6 rokov, on sa už v 20. storočí usadil natrvalo, stále žije v blízkosti tak dôležitého Hapa Ashbyho a užíva si život so svojou súčasnou manželkou Lenou. Idyla však končí, v LA sa ocitol nový, diabolský zlosyn, ktorý prepašoval z budúcnosti drogu a chce pomocou nej spraviť z bezdomovcov armádu poslušných zombíkov - Trancerov. A čo ešte horšie, došla aj jeho bývala manželka, ktorá nevie o tom, žeby mala byť mŕtva..Film bravúrne nadväzuje na prvú časť, väčšina postáv sa vrátila, navyše je tu aj Jeffrey Combs, Megan Ward, Richard Lynch a Barbara Crampton. Oproti orvému dielu je tu menej vsúvok z film noir, špeciálne hodinky sú použité len 2-3 krát, akčné scény nestoja pomaly ani za deravý groš. Ale.. Ale je tu božský Tim, ktorý bravúrne kočíruje manželský trojuholník a medzitým ešte stíha likvidovať trancerov. Navyše je tu kapitán McNulty (ten, čo sa minule ocitol v tele svojej 10-11ročnej pra-prababičky) ako tínedžerka (tá istá, aj keď o 6 rokov staršia Alyson Croft) a primárny zdroj humoru a fantastický prehrávajúci Richard Lynch, predstaviteľ temnej strany sily. A aby sa nezabudlo, nechýba ani tá okúzľujúca atmosféra filmov Charlesa Banda. Bečko ako remeň! ()

Martin741

Reziser Karol Skupina ostal aj u dvojky Trancers - tentokrat ale sme v Los Angeles 1991, akysi policajt sa ozenil s holkou, a jeho surodenec ma nekale plany - trancers tentokrat pozostavajuz bezdomovcov a pacientov psychiatrie. Jo, film ma mat prestrelky, vybuchy, pripadne aj autonahanacky, a mne sa to videlo, pre mna tak na urovni jednicky. vysoko ocenujem najma navrat Tima Thorsona, helen Hunt a Dzefry Kombsa - vratila sa ale vacsina hercoiv z jednicky. Slusne pokracovanie slusnej jednotky . 56 % ()

kaylin

Až se divím, co mě v poslední době baví. Tohle je ale pokračování, které je dle mého názoru hodno prvního dílu. Pokračování, které je ryzím béčkem, kde jsou skvělé postavy, parádní hlášky a jednoduchý děj, který se tváří komplikovaně. Ani ty hrátky s časem mi nijak nevadí a finále mi nepřišlo trapné, což je rozhodně úspěch. ()

JesterKruger

Tady mi ale něco nehraje.... Jack Deth se chová úplně jako Ježek Sonic z komiksů archie, které asi vznikly dva roky po vydání tohoto filmu, že by se Sonic fakt inspiroval touto sérii???? Tomu se mi nechce věřit. Kdybych ale měl popsat film, tak to docela šlo. Ale pomohlo by asi jiné prostředí a více akce. To je vše. 4*. ()

• V televízii beží po interview reklama na film Crash and Burn (1990), iné dielo Charlesa Banda. (beso74)
  • Vo filme sa objaví aj syn Richarda Lyncha (Wardo) - Christopher, ktorého možno vidieť ako Wardovho kameramana. (beso74)
  • Dvaja páni žiadajúci o čili a horčicu na svoj hot dog sú Albert Band and Gordon Hunt. Prvý menovaný je otcom režiséra Charlesa Banda a ten druhý zas otcom Helen Hunt. (beso74)