Mstitelé

Pomstitelia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 89 min

• Boogeyman

Dámy a pánové, cenu za nejpromarněnější námět získávají….Mstitelé!...Mohlo to být něco úžasného. Tajní agenti v retro současné Anglii proti šílenému megalomanovi toužícímu ovládnout svět. Obě strany vybavené spoustou nadpřirozených vynálezů a zařízení. Jenže to nefunguje. Stala se z toho přeplácaná taškařice, která ač vizuálně vypadá skvěle, postrádá atmosféru, kterou by takový film měl mít a na kterou jsem se těšil. Velká škoda. Umě Thurman v latexu to ale zatraceně sekne.(17.1.2008)

• Pepinec

Jak elegantní je Londýn, tak elegantně působí na pohled i Mstitelé. Vypnout zvuk, budu maximálně spokojen. Že jsem ho však nechal zapnutý a tím pádem slyšel, o čem to celé bylo, jsem opět nucen hledat nějaký odpovídající kompromis. Notně mi v hledání pomůže fakt, že rajcovnější jsem Umu Thurman ještě nikdy neviděl. Její rudé vlasy a obtažené oblečky zachraňovaly chaos v pozadí (ne jejím) a paniku ve scénáři.(7.12.2011)

• castor

Na výsledku je znát, že je sestříhaný, zbrklý, zmatený. Působí jako voják, kterému granát vybouchl po nohy, sice přežil, ale na plátně jsme svědky usilovné snahy zachránit, co se dá. Takže srdce sice ještě tepe, ale zbytek je na tom špatně. Výrazná a nápaditá výtvarná stylizace filmu ještě leccos zachrání. Stejně jako herci. Jinak velká škoda.(22.3.2015)

Zajímavý film, plný zvratů. Někdy až přecházející v naprostou chaotickou šílenost. Docela dost jsem se v něm ztrácel, ale nemohu říci, že bych se nebavil. Možná ona bizardnost mne velice nadchla. Není to žádný kasovní trhák, ale koukat se na to dá. Snad i více než jednou. 50%(6.10.2010)

• klerik

Triky boli super...(11.4.2005)