Dr. No

John Barry

Peter R. Hunt

Scénografie:

Ken Adam

Skromný rozjezd série ustavující většinu trademarků, kde je zatím jen jedna exotická lokace místo obvyklých pěti a akce končí sotva začne. Hlavním esem je tak Connery, kterému role sedí.(30.1.2016)

1. Bond - Tohle už je klasika a nesmrtelná akční kriminálka s výborným Seanem Connerym. Svižná Youngova režie.(16.6.2012)

Moje první setkání s Jamesem Bondem bylo naštěstí velmi podařené a Sean Connery mi předvedl dokonalého agenta, o kterém každý muž či žena v noci sní, v plné kráse. Tvář Seana tak navždy zůstala synonymem agenta 007 bez jediné chybičky a s naprosto dokonalým vzhledem. Tato zaškatulkovanost nula-nula-sedmičky se naštěstí brzo začala měnit a agent jejího veličenstva všem ukázal, že je nesmrtelný a proto ho máme také všichni rádi. První byl No, poslední podle mě nebude NikdO :)(10.2.2007)

První a poslední Bond, jenž se opíral o realističnost a vážnost knih. Connery ještě mladý a masérský (i když takový bude do smrti), bez zbytečných serepetiček a vtipu v každé větě. Pokud vidět Bondovku, jenž vznikla před Casinem, tak určitě tuhle.(25.12.2008)

Tohle je taková skoro až detektivka. A to je moc dobře! 70%.(6.2.2007)