Dr. No

• slovenský

James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

Bond 1 - První bondovka se mi docela dost líbí. 007 kouří, nosí klobouk, což se postupně v dalších pokračováních vytrácí. Celý film nese vynikající atmosféru detektivky, akce, špionáže a celkově 60.let. Oceňuji, že samotný doktor No se ukáže až téměř na konci, než spatříme jeho tvář, je zabírán jen do pasu. Výtečný podmořský palác, megalomanský plán zloducha, nádherná Bond-girl...Trošku mě zklamal rychlý konec (příliš rychlý spád), dr. No a zápas s Jamesem se mi zdál příliš okrajově pojatý, ovšem klouzání kovových ruk je hezký závěr. Také se tu nedočkáme pana Q a jeho vynálezů. Zajímavost: Když se tvůrci rozhodli převést na filmové plátno agenta 007, chtěli, aby se role ujal Roger Moore (samotný Broccoli jej prosazoval). Ten, jako známý herec, byl příliš drahý, takže dalším favoritem na Jamese Bonda byl Richard Burton, také Cary Grant nebo David Niven, ovšem nakonec dostal povolení zabíjet Sean Connery a jak vidíme, je to jen dobře. Vdechnul Bondovi život a ještě šestkrát (de facto sedmkrát) jej ztvárnil...asi (určitě?) nejlepší představitel. Jen tak btw, Sean Connery od svých 21 let plešatí, takže ve všech bondovkách nosil příčesek.(5.12.2006)

No, první Bond ještě není to pravé ořechové. Poněkud málo akce a ani se nepřesunuje z místa na místo. Ale Sean Connery je samozřejmě skvělý.(14.7.2003)

Prvni bondovka s nejlepsim Jamesem Bondem v podani Conneryho. Brosnan se muze pretrhnout - stejne lepsi nebude.(6.8.2002)

Většina bondovek se stala klasikou v žánru akčních filmů. Ani tento neni výjimkou. Sean Connery byl a vždy bude nejlepším Jamesem Bondem.(31.7.2002)

První a poslední Bond, jenž se opíral o realističnost a vážnost knih. Connery ještě mladý a masérský (i když takový bude do smrti), bez zbytečných serepetiček a vtipu v každé větě. Pokud vidět Bondovku, jenž vznikla před Casinem, tak určitě tuhle.(25.12.2008)