Dr. No

• slovenský

James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

První Bondovka a já musím konstatovat, zcela objektivně, že se jedná o dost slabý odvar dílů, které časem budou následovat. Dr. No jako záporák pramálo charismatický. Akční scény, pokud jsem u některým starších dílů použil slovo směšné, tak tady to platí tuplovaně. Chápejte, starý díl Bonda pro mě neznamená špatný díl. To rozhodně ne. Jen prostě v Dr. No nám celá série začíná a ještě nebyl čas vychytat mouchy. Pokud ale chválím tak rozhodně Bondgirl Ursulu Andress.(8.6.2010)

První ze řady bondovek a mně se líbila.. Sean válel a proto doufám, že i ty další budou dobré.(14.7.2007)

• Radek99

Nevím, jestli jsem viděl stejný film jako ostatní zde hodnotící, převládá nadšení z nadprůměrného filmu, já jsem tak trochu zmaten, neboť ony superlativy vůbec nechápu, zdá se mi, že kolegové nadsazují buď ze svého zaujetí k dané sérii, nebo prostě ostatní bondovky neviděli, Dr. No je totiž podprůměrný jak v kontextu série snímků o agentu 007, tak i v kontextu soudobé kinematografie, stejně jako v žánru akčních detektivek, naprosto sterilní až nudný film bez pořádné akce, se špatně udělanými akčními sekvencemi (třeba honičky v autech jsou úplná nuda, zpětná projekce a divný střih), špatným scénářem a matnými hereckými výkony. Sean Connery má charisma, všechny ostatní ingredience ale chybějí ...(9.11.2013)

Klasika, která to všechno odstartovala. Něco jí ale chybí a obzvláště někteří její mladší bratříčci ji suverénně převálcovali.(14.10.2008)

Nejlepší bondovka. Dokonalý Sean Connery, úžasná atmosféra Jamajky a ostrovu Doktora No, překrásné pláže a z vody se vynořující Ursula Andress. Aaaaach!!! Film mého dětství!(26.8.2003)