Dr. No

• slovenský

James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

Informace o tom, že Connery nosil v roli agenta 007 tupé, měla pro mě stejně devastující účinek, jako kdybych se dozvěděl o sexuálním selhání Eso Rimmera.. První opravdová Bondovka jakožto docela svižný mustr pro ty další - až jsem byl překvapen, jak blízko má i přes svou vousatost k těm současným. Mimochodem, lovkyně perel Ursula Svlečená se umístila na druhém místě v nedávno konané celosvětové anketě o historicky nejdůležitější vylodění. První bylo přistání Kryštofa Kolumba u San Salvadoru (dnešní Bahamy) v roce 1492 a třetí zahájení spojenecké invaze v Normandii na pláži Omaha..(7.7.2010)

Ona to zase tak úplně tradiční Bondovka není, struktura ve vyprávění je daná, ale James tu ještě není takový bezstarostný floutek, jen prostě dělá práci po svém. Tradiční špionážní finty, žádné futuristické zbraně, až ve finále Dr. No smilní se sci-fi (kovové pazoury, radiace), ale tak to mám rád. Ursula Andress je doustranou bohyní staré doby, z polonahé divoženky v plavkách se mávnutím kouzelného proutku změní v Barbie a pak zase zpět. Connery je můj nejoblíbenější Bond a roli zabijáckého parchanta si očividně užívá. Nesmrtelná klasika. Nejspíš jeli na pohřeb.(21.1.2013)

Většina bondovek se stala klasikou v žánru akčních filmů. Ani tento neni výjimkou. Sean Connery byl a vždy bude nejlepším Jamesem Bondem.(31.7.2002)

Průměrná Bondovka...(28.8.2008)

Zase taková bomba to není, první díl je sice hodně vysoko posazenej, ale je spousta dalších bondovek, které ho sestřelili!(11.8.2006)