poster

Dr. No

 • Velká Británie

  Dr. No

 • slovenský

  James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  *****

  Ona to zase tak úplně tradiční Bondovka není, struktura ve vyprávění je daná, ale James tu ještě není takový bezstarostný floutek, jen prostě dělá práci po svém. Tradiční špionážní finty, žádné futuristické zbraně, až ve finále Dr. No smilní se sci-fi (kovové pazoury, radiace), ale tak to mám rád. Ursula Andress je doustranou bohyní staré doby, z polonahé divoženky v plavkách se mávnutím kouzelného proutku změní v Barbie a pak zase zpět. Connery je můj nejoblíbenější Bond a roli zabijáckého parchanta si očividně užívá. Nesmrtelná klasika. Nejspíš jeli na pohřeb.(21.1.2013)

 • Trellíno
  ****

  Tímto filmem začala úžasná a doufám, že nikdy neskončící série filmů o neohroženém agentovi. Některé jsou slabší, některé lepší. Tento patří mezi jedny z nejlepších dílů. Tady je hodnocení bez rozmýšlení. Na Bondovkách jsem vyrost.(3.6.2003)

 • gudaulin
  **

  Dr. No svým hodnocením atakuje 80% hranici popularity a má na svém kontě řadu spokojených komentářů ve stylu ještě to není úplně ono, ale je tam všechno, co Bonda dělá Bondem, jen nedotažené. Z mého pohledu je Dr. No film, který se do filmové historie zapsal jen jako počátek úspěšné kultovní série o neprůstřelném agentovi 007, nikoliv pro své objektivní kvality. Dr. No totiž nevyčnívá ani z dobové žánrové produkce, natož pak z tehdejší kinematografie jako celku. A už vůbec nemá smysl ho porovnávat se stylovou akční podívanou pozdějších bondovek. Má spoustu chyb. Jde o toporný neohrabaný snímek, kde je leccos jen kouzlem nechtěného. Kupříkladu to trestuhodně odbyté finále, kde je vítězství nad zlosynem tak bolestně snadné a rychlé, zamrzí. Půvaby Ursuly jsou sice nepopiratelné, ale řada bondgirl dokázala skloubit fyzickou přitažlivost s mnohem větší dávkou hereckého talentu. Celkový dojem: 40 %.(11.11.2013)

 • zelvopyr
  ****

  Ursula, undress!(12.2.2015)

 • arachneuss
  ****

  První a poslední Bond, jenž se opíral o realističnost a vážnost knih. Connery ještě mladý a masérský (i když takový bude do smrti), bez zbytečných serepetiček a vtipu v každé větě. Pokud vidět Bondovku, jenž vznikla před Casinem, tak určitě tuhle.(25.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace