Dr. No

• slovenský

James Bond: Dr. No

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1962, 110 min

První Bondovka a já musím konstatovat, zcela objektivně, že se jedná o dost slabý odvar dílů, které časem budou následovat. Dr. No jako záporák pramálo charismatický. Akční scény, pokud jsem u některým starších dílů použil slovo směšné, tak tady to platí tuplovaně. Chápejte, starý díl Bonda pro mě neznamená špatný díl. To rozhodně ne. Jen prostě v Dr. No nám celá série začíná a ještě nebyl čas vychytat mouchy. Pokud ale chválím tak rozhodně Bondgirl Ursulu Andress.(8.6.2010)

Tak takto sa zrodila jedna z najväčších filmových legiend. Tajný agent v službách anglickej kráľovnej s povolením zabíjať. Bond... James Bond. Jeho prvé dobrodružstvo ho zaviedlo do Karibiku, na malý ostrov Crab Key, odkiaľ sa megalomanský zloduch Dr. No snaží zničiť celý svet. V dnešnej dobe pôsobí tento snímok už trocha zastaraným dojmom, najmä čo sa týka filmových trikov. Tiež som tam zaregistroval nejednu logickú dieru, ale aj napriek tomu sa jedná o kvalitné dielo. Základný kameň špionážno akčnej série, ktorá pokračuje vlastne až do dnes. ****(9.9.2009)

Většina bondovek se stala klasikou v žánru akčních filmů. Ani tento neni výjimkou. Sean Connery byl a vždy bude nejlepším Jamesem Bondem.(31.7.2002)

Scénář: Richard Maibaum, Johanna Harwood, Berkely Mather .. Zrod nejslavnějšího a nejlepšího představitele Jamese Bonda. Dnes už skutečná KLASIKA a několik skutečně nezapomenutelných scén. Počátek někdy kolísavě kvalitní, velmi oblíbené a zatím nekončící série.. Tehdy určitě bomba, pro mě dnes solidních 70%.(4.5.2005)

První Bond a hned takové zklamání. Předně zápletka je zcela banální. Na takový kult bych si představoval pořádnou pecku. Za druhé, záporák zcela necharismatický a to je chyba. Za třetí: děj nepříliš zajímavý. Sem tam sice dobrá akce vystřídaná horší. Plusem může být bondgirl a hlavně Bond. Sean Connery nemá chybu. Ale to je jediný. Lepší 3*, ale na víc to nevidím.(27.8.2009)

• - Ian Fleming si původně Seana Conneryho do role vůbec nepřál. Bond byl Angličan, Connery Skot. Bond byl kultivovaný vzdělanec z vyšší třídy, Connery dělník. Po úspěchu filmů však Fleming později svůj postoj změnil. (džanik)

• - Rozpočet filmu: milión dolarů. Produkční designér Ken Adam dostal: 14 tisíc. Aby mohl tvořit, požádal o dalších 6 tisíc navíc. (džanik)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)