poster

Srdečné pozdravy z Ruska

 • Velká Británie

  From Russia with Love

 • slovenský

  Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ****

  Tahle trochu nedocenena Bondovka je lepsi nez Goldfinger nebo Thunderball Tady se to teprve zacina rozjizdet ja osobne ji povazuji za 3 nejlepsi s Connerym Bond se tu stava Bondem poprve na scenu vstupuje Q poprve mame co do cineni s legendarnim sefem Spectre Blofeldem film ktery po slabym Dr No tak nejak definoval Bondovky aby se tohoto vzorce drzeli dalsi rozhodne nezapomenutelny je souboj Conneryho s Robertem Shawem ve vlaku ten je jeden z nejlepsich v historii bondovek dobre natocena je pak i prestrelka u cikanu a zaverecne explozivni finale a taky se konecne zacina hlaskovat v Anglii mame prislovy neni koure bez ohynku(27.2.2012)

 • Enšpígl
  ****

  Vlastně Bond měl psát srdečné pozdravy spíše z Turecka,ale to je jedno. V Dr.No si dali Bond a organizace SPECTRE prvni spíše oťukávající soubojíček na Jamajce . Zde už to oba soupeři rozjíždějí naplno a Bond dostane napomoc první "hračky" od Q. Soupeře má také zdátne, třeba kopající důchodkyni s otraveným bodákem v noze. Ovšem co mě zaujalo bylo kolik měl Bond holek za cca 2hodiny : "starý případ" , "2 cikánky" a Bondgirl - překrásnou Taťánu Romanovovou . To je i na Bonda fakt dobrý, težko tento rekord někdy vyrovnám.(26.12.2006)

 • Spiker01
  ****

  Q, M, ovšem žádné protřepat nemíchat nebo Bond, James Bond. Zvláštní jak se tradice dodržovaly, jenom když se chtělo..(12.10.2015)

 • Douglas
  *****

  Film, který ze mě před lety udělal oddaného "bondofila".(31.8.2003)

 • gudaulin
  **

  Nedávno jsem navštívil muzeum, kde jsem mohl obdivovat dámské róby předních prvorepublikových krejčovských salónů, které byly určené ženám z vyšší společnosti. Říkám "mohl", ale neobdivoval, protože bylo zřejmé, že zub času neúprosně zapracoval nejen na vybledlých barvách, ale i na kdysi odvážných vzorech a střihu. To, co kdysi oslňovalo, je dnes už jen položkou v inventáři muzea. A podobný pocit mám i u raných bondovek. Sérii o neporazitelném agentu Jejího Veličenstva jsem vlastně vždycky považoval za ryze okrajovou část kinematografie a především snímky ze 60. a 70. let mám ve své mysli zafixované jako muzejní exponáty. Bondovky z 90. let začaly být zajímavé svou výpravou, triky a akcí, ale definitivně jsem jejich univerzum vzal na milost až s příchodem Daniela Craiga - stal se prvním Bondem, kterému jsem toho neprůstřelného akčního hrdinu uvěřil. Braková podstata Srdečných pozdravů z Ruska je zřejmá, ale ne dost výrazná na to, aby byl film zábavný sám o sobě. Určitý nadhled je sice ze snímku znát, není ale dostatečný. Bere se příliš vážně na to, jak naivně dnes celá zápletka vypadá a jak toporně funguje po akční stránce. V hlavičce snímku si sice můžu vybrat ze čtyř žánrů, ale ten jediný, který by dnes obstál, tzn. komedie, tam nenacházím a bohužel takto ani nebyl myšlen. Při nejdynamičtější akční scéně přepadení cikánského tábora jsem málem zadřímal. A tvrzení, že Sean Connery je jediný autentický Bond, přikládám stejnou váhu jako tvrzení, že nás ovládají zelení mužíčkové z Marsu. Celkový dojem: 45 %.(21.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace