Srdečné pozdravy z Ruska

• slovenský

James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Druhá Bondovka je o dost jiná než skvělý Goldfinger, plně souhlasím s názorem že Hamilton stanovil pro Bonda standardy, které platí dodnes. Zatímco Terence Young nám nabízí spíše takový thriller. Děj Pozdravů mi nepřišel nikterak zajímavý nebo kvalitní až do momentu kdy na scéně promluví pan Grant v podání Roberta Shawa. Jeho dvacetiminutový duel s Bondem ve vlaku je pastva pro mé oči. Vše je podpořeno závěrečnou skvělou rvačkou.(4.6.2010)

Scénář: Richard Maibaum .. Proč mám pocit, že už jsem tohle hodnotil?? Myslím, že nejsem jediný, kdo postrádá nějaké hodnocení či komentář.. Ale zpět k pozdravu z Ruska. Bond, prostě (starý dobrý) Bond.. 70%.(5.5.2005)

Jedna z mých pěti nejoblíbenějších Bondovek. Někomu možná nesedí méně odlehčené pojetí - i já byl z prvu znásilněn pozdějším Bondovským obrazem. Děj je perfektně vymyšlený (zneužití západního a východního agenta organizací SPECTRE ve vlastní prospěch, Bond je v podstatě drsňák), napětí se dá krájet, akční scény (za všechny rvačka Bonda s Grantem) a záporáci (zrůda Klebbová a chladný vrahoun Grant) nemají chybu. Vynikající Sean Connery, nádherná Daniela Bianchi (jedna z nejhezčích Bond girl) a naprosto přesný Robert Shaw. 100%.(15.4.2006)

Druhá bondovka už obsahuje skoro všechny typické prvky - přibyl Q a jeho vynálezy, objevila se i titulní píseň (bohužel docela slabá), samozřejmostí je zajímavý příběh, vysoké tempo, suché hlášky, sličná (ruská) Bondgirl a dokonalý Sean Connery. Chybí snad jen hlavní padouch Blofeld (zatím pouze hladí svou kočku). Tenhle přes čtyřicet let starý biják mě pohltil víc než příliš nadsazené a ironické hi-tech pecky s Brosnanem.(13.3.2007)

Páčilo sa mi to viac ako prvý diel, ale aj tak tomu niečo chýbalo. Zo začiatku to bolo skvelé, ale ku konci to už akosi nemalo gule. A to u Jamesa Bonda je neprípustné ;)(15.9.2007)