Srdečné pozdravy z Ruska

• slovenský

James Bond: Srdečné pozdravy z Ruska

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1963, 115 min

Jedna z mých nejoblíbenějších bondovek(10.5.2010)

Velmi slušná bondovka. K rybě nepijte červené víno (ani chianti), bývá to podezřelé.(11.11.2003)

Bond 2 - Sean Connery zde dokazuje, že právě on je tím pravým agentem Jejího Veličenstva - Bondem, Jamesem Bondem - který má právo nosit označení 007. Vdechnul mu život, dal mu podobu a ukázal, jak má správný špión vypadat. Ostatní představitelé už jen dobře či hůř pokračovali, resp. pokračují (díky za to) v započatém díle. Srdečné pozdravy z Ruska obsahují mnoho úžasných hlášek, z nichž jedna je lepší než ta druhá. Connery vyšperkovává svoji postavu, působí jedinečně a činí tento film geniálním a pěti hvězdičkovým dílem série. Zápletka, Bond girl, záporáci, hračky pana Q, hudba a v neposlední řadě také prostředí, to jsou důvody, proč neváhám a hodnotím čistokrevným a plným počtem. Od té doby jsem se k žádné neotočil zády. :)(27.12.2009)

2. Bondovka - Na scéně se poprvé objevuje Q a Bond dostává smrtonosný kufřík, který obsahuje střelivo, vrhací nůž, odstřelovací pušku a slzný plyn. Svoji premiéru si také odbude Ernst Blofeld (vůdce zločinecké organizace SPECTRE), kterému zatím nebylo vidět do tváře. Za zmínku stojí na tu dobu velmi dobře choreograficky udělaný fyzicky intenzivní souboj ve vlaku mezi Bondem a Grantem.(27.12.2012)

Jedna z mých pěti nejoblíbenějších Bondovek. Někomu možná nesedí méně odlehčené pojetí - i já byl z prvu znásilněn pozdějším Bondovským obrazem. Děj je perfektně vymyšlený (zneužití západního a východního agenta organizací SPECTRE ve vlastní prospěch, Bond je v podstatě drsňák), napětí se dá krájet, akční scény (za všechny rvačka Bonda s Grantem) a záporáci (zrůda Klebbová a chladný vrahoun Grant) nemají chybu. Vynikající Sean Connery, nádherná Daniela Bianchi (jedna z nejhezčích Bond girl) a naprosto přesný Robert Shaw. 100%.(15.4.2006)