• slovenský

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1965, 130 min

007__č.4__Díky nově nabytým technickým filmovým možnostem si divák užije spousty atraktivních podmořských sekvencí s malými ponorkami, potopenou stíhačkou na dně a jednou hromadnou podvodní bitkou potapěčů. Díky Bondově neselhávajícímu sexuálnímu magnetu se nejedno mužské oko zase popase na pěkných bond-girls, z nichž jedna se tentokrát opravdu "vydařila" :o). Jednoznačným plusem je postava charismatického padoucha v podání Itala Adolfa Celi, jeho Emilio Largo je v kontextu s prvními pěti bondovkami členem zločinecké organizace Spectre, která chrlila jednoho zajímavého záporáka za druhým. Tuhle vizuálně příjemnou bondovku jsem si užil.(2.10.2005)

Podobně jako předchozí Goldfinger jedna z nejklasičtější bondovek se stálými styl definujícími proprietami, absolutně povrchním přístupem ke všemu a atmosférou, která dýchá elegantcí a šarmem stejně jako její hlavní hrdina. Příběhové zvraty jsou možná až příliš "deus ex machinovské" i na tento brakový žánr a záporácká bonbgirl se sympatickým jménem Domina změní své přesvědčení až příliš rychle, ale v rámci lehké zábavy jde tohle všechno bez problémů zkousnout, stejně jako až příliš zdlouhavá závěrečná bitka potápěčů. V kontextu s novějšími díly je zajímavé jak tato a další oldschoolové díly lpěly na jednotě záporáků zařazených v organizaci SPECTRE - podobnou kontinuálnost děje napříč jednotlivými díly zřejmě po mnoha samostatných padouších nabídne až nově chystané Quantum of Solace... které ale bude stylově někde úplně jinde. 9/10(30.7.2008)

Prvni bondovka s Connerym, ktera me misty trochu nudila. Problem je totiz v pribehu. Da se prekousnout, ze je hodne jednoduchej, problem je, ze kolikrat tu jsou nejaky zbytecny sceny a nez Bond vubec dostane pripad, taky utece dost casu a pri dvouhodinovy delce to ma proste hluchy mista. Navic je film natocenej docela pomalu, takze se i pres dostatek akce obcas docela tahne. Dalsi problem je v zaporakovi, Celi proste i pres pasku pres oko nema zadny charisma. Co naopak musim pochvalit, jsou perfektne natoceny podvodni sceny, ktery by obstaly i dneska, no a tradicne paradniho Conneryho.(2.6.2009)

Conneryho Bondy mám rád. THUNDERBALL navíc vyniká nevídanou podmořskou bitvou a skvělým hudebním podkresem Johna Barryho. BondGirls jsou tady více než nádherné a z Q-ho hraček se tady do paměti nejvíce zaryje jetpack a dýchátko. Příjemně strávené nedělní odpoledne.(15.7.2007)

Bond 4 Klasická bondovka se Seanem Connerym. Má své vynikající scény, které člověku utkví v paměti a po letech nesledování bondovek si je stále pamatuje. Jen třeba neví, do které conneryovky je zařadit. Thunderball má řadu humorných scén, skvělých akčních sekvencí a zajímavé herce. Spolu s Diamanty jsou věčné a YOLT jde o nejslabší Conneryho bondovku. (Ano, nejraději mám první tři conneryovky.) P. S. Čím více repríz Thunderballu jsem si dal, tím raději tuto bondovku mám. Zkrátka až do YOLT jsou s Connerym všechny výborné.(27.12.2009)