Thunderball

• Československo

James Bond: Thunderball

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1965, 130 min

I když originalita tohoto Bonda je hlavně v podmořských soubojích a záběrech , nemohu se ubránit dojmu, že akce mohla být svižnější. Nicméně, Aston Martin i Bond jsou ve formě a Bond Girl Domino je taky velmi krásná,takže k uplné spokojenosti moc nechybělo .(27.12.2006)

Tak dalo by se říci nejslabší bodnovka s Seanem Connerym. Neříkám, že se mi to vyloženě nelíbilo, ale třeba délka 130 min mi přijde přestřelená, film se táhne, příběh nevýraznej. Alespon vizuální stránka pod vodou je pěkná, začátek dobrej a konec. Takže pouze 52% = ***(1.10.2012)

Přiznávám, že tahle bondovka se mi hodně líbila. Perfektně natočená akce, zajímavé lokace, pěkné vtípky a povedené podmořské záběry, to vše v luxusním balení s celkem slušným dabingem. Jenže je tu pár ALE! Souhlasím s woodym, že záporák (a jeho fádní klapka přes oko) je absolutně nevýrazný, alespoň že má tu roztomilou zálibu s rybkama v bazénu. Vynálezy od pana Q dnes vypadají docela legračně, ale můžeme být radi, že se tu tenhle příjemný muž v nejlepším věku objevil, je krásné ho srovnat s jeho moderní variantou - postava, která se v průběhu věků vůbec nezměnila - navíc . A posledním problémem a to asi tím největším je ostře přetažené finále, které baví asi tak prvních pět minut. Poté už scéna pod vodou bez dialogů a příšerným hudebním doprovodem začíná velmi nudit. I když je vtipné sledovat, jak si Largo v klídku odplouvá zpět ke svým bombám a nikdo krom Bonda si jej zpočátku nevšímá. Po této úmorné scéně ještě přijde vsuvka, kdy se Bond projede až neúnosně legračně na palubě Disco Volanté a záhadné zmizení neplavce s kruhem. Nebýt toho konce, pokládal bych tuto bondovku za podobně kvalitní, jako novějšího Muže se Zlatou zbraní. Connery s Moorem tu mají vůbec k sobě celkem blízko.(16.7.2007)

Můj oblíbený Bond.(4.9.2008)

Oscar 1 : Speciální vizuální efekty(8.3.2004)