poster

Thunderball

 • Velká Británie

  Thunderball

 • Československo

  James Bond: Thunderball

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie, 1965, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sobis87
  ****

  Otec bondovské série Terence Young navazuje na Hamiltonova nadsazeného Goldfingera a s Thunderballem zachází snad ještě dál, co se odpoutání od reality týče. Když pominu množství vynálezů a udělátek, které k této sérii prostě neodmyslitelně patří, největším "sci-fi" zde je zkratovité chování postav, které některé věci prostě rozdýchávají až moc snadno a mění svá rozhodnutí v pouhých vteřinách, což je případ hlavně bondgirl Domino. Něco takového je ale vzhledem k žánru a stylu filmu snadno odpustitelné a místo divákova opovržení a vzteku spíše vyvolává pobavený úsměv nad roztomilou naivitou celého filmu. Hlubší psychologizaci postav do této série přivedl až Bond v podání Daniela Craiga, to už se ale bavíme o bondovkách pracujících na poněkud rozdílném principu. Thunderball je po Srdečných pozdravech z Ruska a Goldfingerovi znatelným pokleskem z hlediska kvality, za což vděčí poněkud natahovanému příběhu oplývajícímu několika nudnějšími sekvencemi, méně výraznému hlavnímu záporákovi a nešikovně natočené závěrečné akční sekvenci, ve které se nešetří zrychlenými záběry, které místo kýženého zdvihnutí adrenalinu u diváka budí (v tomto případě nepochybně) nechtěný úsměv. Thunderball na druhou stranu zase nabízí pro sérii novátorské podvodní souboje, které jakožto atrakce fungují více než dobře, funkční verbální humor a místo jedné bondgirl se zde objeví dokonce dvě, přičemž se stále nemohu rozhodnout, která z nich je půvabnější...a ještě tu je jedna pořádná mrcha jako bonus. Tohle je sice vzhledem k předchůdcům poněkud slabší, stále ale více než dobrý film s agentem 007. 75%(15.4.2010)

 • sheen
  *****

  Výborný Bond se skvělou podmořskou podívanou na konci.(12.10.2010)

 • viperblade
  *****

  Akce byla občas nepřehledná (hlavně v té vodě) ale to je asi jediná výtka k této Bondovce .(15.7.2007)

 • Marigold
  ****

  Svým způsobem revoluci znamenala v pořadí čtvrtá bondovka v dějinách filmu. Poprvé v hraném snímku se totiž děj částečně odehrává pod mořskou hladinou, což umožnila speciální podvodní kamera, kterou pro účely Thunderballu sestrojil specialista Lamar Boren. Třetí Youngův opus opět zastihuje ve famózní formě zejména Seana Conneryho, který překonává i svůj oslnivý debut a jeho Bond je skutečným Bondem ve smyslu flemmingovského "may go wildly beyond probable, but not beyond possible". A tak potkáváme nulanulasedmičku jako usměvavého rekreanta, jako zraněného a vyděšeného uprchlíka a samozřejmě především jako neohroženého chlapáckého superagenta, který umí zatočit se zloduchy stejně jako s krásnými ženami. Zápletka je vskutku klasická, hlavní zloduch (stále jen číslo dvě v hierarchii SPECTRE) trochu bezvýrazný, ženy krásné a podmořské sekvence strhující (zejména závěrečná hromadka na harpuny). Bond se vyzbrojuje stále větším a větším množstvím šikovných udělátek a pověst bondovek jako "high-tech" filmů získává v Thunderballu reálný základ. Navíc co se suchých conneryovských hlášek týče, je Thunderball skutečně hojné zřídlo. Nebýt až groteskně nazrychlované závěrečné scény s rvačkou na můstku Disco Volanté, byl by čtvrtý Bond dokonalým snímkem... ___ Bond song: "Thunderball" (Tom Jones)(31.10.2004)

 • EdaS
  *****

  Thunderball jede v zajetých kolejích skvělých předchozích dílů, ale trošku ho v mých očích srážejí dvě věci - přemrštěná stopáž a zrychlené záběry, které vypadají opravdu divně. Jinak je to ale samozřejmě výtečná zábava a bondgirls jsou tentokrát opravdu k nakousnutí (dobře, tak k nakousnutí víc než jindy :o)).(16.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace