Na křídlech vážky

Vážka

Na krídlach vážky

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Neskutečně silný film u kterého je mi opravdu líto nízkého hodnocení. Už kvůli vynikajícímu Costnerovi, překrásné a emotivní Debneyho hudbě, vynikajícímu příběhu a úžasnému závěru si film rozhodně nezaslouží méně jak čtyři hvězdy.(27.4.2013)

• BioGrower

Čakal som, že to bude aspoň zaujímavý film, veď Tom Shadyac má zatiaľ na konte len samé komédie a v kombinácii s duchárskym thrillerom to mohla byť "sranda". Lenže nebola, bola to veľká nuda. Musím uznať, že film je obstojne spracovaný, ale to hlavné čo by mali podobné filmy mať mu chýba. Áno, po atmosfére tu niet ani stopy. Shadyac premrhal šancu trochu sa vymaniť z komediálneho žánru, ale je jasné, že tam je mu najlepšie. Film na mňa pôsobil až príliš kŕčovito, čo sa však nedá povedať o hercoch. Kevin Costner sa snažil a kupodivu mu to slušne vychádzalo. Vedľajší ho však tentokrát vytlačili, konkrétne výborný Ron Rifkin a Kathy Batesová. Vlastne mám z toho veľmi rozpačitý pocit, ale tento film cez to všetko patrí do žánrového podpriemeru.(5.10.2007)

Zajímavý příběh, do kterého jsem se položil. Ač film může vyznít ve finále jako nesmysl, tak já to neřeším. Dostal jsem působivý film. Víc nepotřebuju. Hodnocení: 70%(15.8.2008)

Mě ten film překvapil. Zajímavé téma posmrtného života je citlivě natočeno. Kdyby si film odpustil do absurdna hozený konec, dal bych klidně plný počet. Od Toma Shadyaca bych takový přemýšlivý film nikdy nečekal. Nemusím jen drsné horory, tenhle byl obohacený o mnoho vzácných ingrediencí, které se v hororech téměř nevyskytují. A možná to ani nebyl horor, nebo na fikci založený mysteriozní thriller. Třeba to smrtí nekončí... 70%(5.12.2010)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +místy opravdu napínavé, je to zajímavé -mohlo být ještě více sci-fi, celkově se ze snímku dalo vytěžit víc/// Na tento film jsem byl dlouho zvědavej, párkrát mě utekl a tak jsem ho viděl až dnes. Očekávání však byla daleko větší. Zvláště z pohledu žánrové sklatby jsem čekal víc. Nakonec je z toho jen zajímavá podívaná, která nenudí, má několik originálních překvapení, ale to je tak asi všechno. Bohužel zítra nebudu vědět o čem to bylo. Moc mě to i přes námět nezasáhlo./// Celkem 56%///(23.5.2008)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)