Na křídlech vážky

Vážka

Na krídlach vážky

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Rozpočet $60miliónovTržby USA $30,323,400Tržby Celosvetovo $52,323,400/45%/(31.7.2006)

Kevinu Costnerovi tragicky zahynula těhotná manželka, která odjela do Venezuely na misi Červeného kříže. Její tělo nebylo nikdy nalezeno. Nemůže se z toho vzpomatovat a tak se věnuje práci,ta se stane jeho posedlostí. Začnou ho pronásledovat zvlaštní představy, že mu chce jeho zesnulá žena něco sdělit. To, co mu chtěla sdělit je, že má kdesi v pralese u indiánu dítě, které se jim podařilo zachránit. Costnerovi tahle role sedí. Film zaujme svou atmosférou.(9.12.2008)

• DaViD´82

Snímek není úplně špatný, ale jde o druh mysteriózního filmu, který stojí a padá na atmosféře. A tu se rutinérovi Shadyacovi nedaří navodit ani co by se za nehet vešlo... Tudíž ani celkem solidní námět, obstojní herci a slušná hudba nedokáží výsledek zachránit.(24.1.2007)

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude horší! Nakonec se jedná o průměrný thriller, kterému až na několik okamžiků, chybí atmosféra, na které tento druh filmů stojí a padá! Na křídlech vážky má v sobě obrovský potenciál, ale to by se scénář musel dostat do rukou lepšího režiséra než je Tom Shadyac, který je u mě maximálně průměrným režisérem jako tenhle film. Kevin Costner nehraje špatně, ale tady s tím prostě nic udělat nemohl. Klasický snímek na jedno zkouknutí........(2.1.2009)

Velmi zajímavé téma, fádní režie, ale není to zase tak hrozné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Viděl bych to tak na 70%, ale za prvé Kevin Costner nehraje vůbec špatně, za druhé vás příběh několikrát docela překvapí, za třetí hudba Johna Debneyho je velmi zajímavá a za čtvrté jsem docela nepochopil, proč se na poslední filmy "Kostěje" házní tolik špíny :-/(21.4.2003)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)