Na křídlech vážky

Vážka

Na krídlach vážky

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Tom Shadyac, tvorca bláznivých eskapád Ace Ventury, nakrútil prekvapivo vynikajúci mysteriózny thriller, ktorý ma úplne príjemne prekvapil a tým pádom ho zaraďujem medzi svoje najobľúbenejšie filmy. Úžasná mystická atmosféra a Kevin Costner opäť vo forme. Zaujímavý námet prelínania sveta živých a mŕtvych. Tieto mysteriózne filmy ja určite môžem a ak v nich hrá hlavú úlohu niekto skvelý, potom absolútne nie je čo riešiť. Fantastický námet, hudba, napätie, skvelé triky a srdcervúci koniec. Proste božský film. To musíte určite vidieť.(9.1.2015)

Výborný mysteriozní drama, kde je plno duchařiny a pořád se tam něco děje. Sem tam pár lekaček, který působí dobrým dojmem a nejsou tam jen tak jak bývá u většiny filmů, ale prostě tam patří. Costner nehraje vůbec špatně! Já ani trochu nechápu místní hodnocení. Mě se to líbilo a ten konec byl fakt silnej emotivní zážitek.(1.7.2011)

• Slarque

Melodrama s naprosto úžasným scénářem – je tak nelogický, až je nepředvídatelný, ale přitom mě nikdy nedokázal něčím překvapit. Díky tomu jsem se celkem bavil a v rádoby dramatických pasážích jsem se i usmíval a nevěřícně kroutil hlavou. Tom Shadyac je opravdu režisér komedií, ale tohle tuším měla být výjimka. Pozitiva: Kathy Bates a John Debney.(10.9.2005)

Od filmu jsem nic nečekal a nakonec mě vcelku mile překvapil. Po většinu své délky si totiž držel docela napínavou, mysteriózní atmosféru, místy dokonce mrazivou a s pár slušnými lekačkami. Od uvěznění v potápějícím se autobusu to už ale byla taková naivní a ještě k tomu trapná pohádka, symbolicky ukončená neméně hloupým záběrem na hrátky v listí. Viděl bych to na lepší průměr.(11.3.2012)

• k212

Jedna hvězdička pouze za jihoamerické indiány, kteří zahráli své herecké party opravdu skvěle. Ostatní stojí za nic, děj nula, herci nula, unylost a nuda vévodí tomuto filmu jednoznačně. Škoda, vždyť i tady by se našli dobří herci, ale pouze kdyby bylo co hrát, protože ze scénáře, který stojí za nic, se vytěžit nedá.(1.2.2003)