Tyhle anglické sitcomy bývají vážně našlápnutý. Black books to potvrzuje. Jsou zde skvěle napsáné a vykreslené postavy. Bernard, alkoholický gay instelektuál, nemá prostě chybu, je naprosto božsky ztvárněn. Ostatní postavy už tak vymáklé nejsou, ne že by snad byla nouze o srandu, ale nejsou tak terfné a adresné jako Bernard. IT Crowd je o něco vydařenější.(31.3.2008)

Rozverný seriál z mě blízkého prostředí, na kterém mě nejvíc zarazilo, jak moc kolísá úroveň humoru jednolivých dílů...(19.12.2006)

Knihkupectví, které asi moc nevynáší, ale především diváka potěší. Dylan Moran je výborný komik. Ještě jsem neviděl všechny epizody, tak nebudu moc básnit až je zhlédnu ještě něco napíšu. Hlavně si asi nepouštět český dabing, protože je to dost síla. Povedené a všechny série vtipné jak nejvíce můžou. / Viděné epizody z 1-3 série *18.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 9/10 )(23.4.2010)

Je to vtipné, akorát že občas hodně a někdy spíš málo. Z novodobých britcomů mám radši třeba IT Crowd. Prostředí starýho knihkupectví pro mě není až zas tak atraktivní, ale pro zasmání docela dobrá věc.(2.8.2007)

Manny nebo Bernard, Manny nebo Bernard? Já nevím, áááá, koho mám zbožňovat víc, koho? Vždycky si řeknu, že Bernarda, ale Manny, ach Manny! --- Po dokoukání posledního dílu třetí řady jsem musela zamáčknout slzu. Tak přece jenom všichni mají srdce. A růžové chlupaté klapky na uši. --- Škoda že nepiju víno a nekouřím, ale s nepořádkem už jsem začala. --- Nejlepčejší epizoda jsou Hrozny hněvu, po ní mám vždycky bolení břicha. ♥♥♥(27.12.2007)

• - Mac McDonald, který v kultovním britském seriálu Červený trpaslík (od 1988)  hraje kapitána Hollistera, se v seriálu objeví v jednom díle jako zákazník. (exitak)

• - V 1. epizodě 3. série Manny (Bill Bailey) leknutím rozplácne muffin o pult, v další scéně je však ale zákusek opět celý. (Moloko_El)

• - Postavu Bernarda napsal Dylan Moran, který ho v seriálu i hraje, podle skutečného majitele knihkupectví v Dublinu, kterého potkal. Popsal ho takto: "Vypadá, že zrovna vypil šálek kyselého mléka. Má v obličeji výraz neustálého hnusu, jak mu léta nelibosti navěky zdeformovaly tvář." (Morien)