poster

Mumínci (TV seriál)

 • Japonsko

  Tanoshii Moomin ikka

 • Muumilaakson tarinoita

 • anglický

  Moomin

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Japonsko / Finsko / Nizozemsko, 1990, 78x25 min

 • Hromino
  ****

  V mých dobách okolo deseti let to byla moje pomalu největší závislost - snad mluví za vše, když se přiznám, jakou husinu jsem měl, když se v seriálu objevilo to černé nevímco na ledě, co bylo hrozně strašidelné (Groka, nebo jakže se to zpodobnění Morany jmenovalo? :D). Tehdy jsem měl aspoň 2 roky (nepřeháním!) strach jít do pokoje :) Teda... teoreticky i teď je mi z ní ještě pořád nepříjemně!(15.3.2010)

 • Davies182
  ***

  Roztomilost není vše, nicméně v tomto příjemném seriálu to na výhru téměř stačilo...(16.6.2009)

 • Karlos80
  ***

  Kouzelná věcička s barvitými příběhy s psycho-nádechem a s kouzelnou titulní melodií :-)(14.6.2008)

 • Jossie
  ***

  Mumínci jsou rozhodně lepší jako knížka , ta by dostala určitě pět hvězdiček.(24.2.2005)

 • Madsbender
  *****

  Na to, že sa kniha ku mne dostala až v pomerne neskorom veku, bol som ňou silne ovplyvnený. Táto seriálová adaptácia z počiatku 90. rokov veľmi dobre vystihuje nielen ducha predlohy, ale i jeho ťaženie z rozsiahlych fínskych mytologických a bájoslovných prameňov. Tak ako je tomu i v príbehoch Hansa Christiana Andersena či samotnej predlohe Tove Janssona, detailne prekreslené postavy nikdy nemajú len jednu stránku osobnosti a každá z nich je unikátna. Dohľad japonských animátorov je v tomto prípade, podobne ako pri transformácii množstva klasických európskych rozprávok veľkým kladom a dýcha z neho správna čarovná atmosféra. Podrobnejší rozbor už za mňa vykonal Havenohome. K vysokému hodnoteniu prispieva i moja niekdajšia záľuba vo fínskej kultúre a fakt, že som sa podieľal na divadelnej adaptácii knižnej predlohy. Malá srdcovka. 100%(7.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace