Mumínci (TV seriál)

• Muumilaakson tarinoita

Moomin

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Japonsko / Finsko / Nizozemsko, 1990, 78x25 min

jako malý jsem je zbožňoval (0=(20.8.2012)

Animované zpracování Mumínků se mi líbí. Nejradši mám Majku, která mi strašně moc připomíná mou prostřední dceru. A vůbec jsou Mumínci velkou rodičovskou inspirací. Moc dobře se mi to nedaří, ale chtěla bych být tak pohodovou matkou, jako je paní Mumínková.(16.11.2011)

Pokaždé, když v Albatrosu vyjde další z příběhů o mumincích, je celý náklad velmi rychle rozebrán a ani starší knížky skoro nejsou k sehnání, takže díky alespoň za tenhle seriál.(12.7.2007)

• Hrabka

Kdykoli jsem zahlídl tato bílá stvoření, hned jsem přepínal na jiný program. Tohle mě nikdy nebavilo, divné prostředí a divné potvory s divnými příběhy. Pro mě to byla velká nuda, ale komu se to líbilo, tak mu to neberu.(12.2.2010)

Eminentní halucinogenní skvost...(11.4.2008)

• - Jedná se o třetí anime adaptací knih finské autorky Tove Jansson. (Kmotr76)

• - Seriál se stal velmi populárním a byl vysílán například ve Španělsku, Řecku, Spojeném Království, Polsku, Izraeli, Mexiku, Skandinávii nebo Jižní Africe. (Kmotr76)

• - Seriál se s knižní předlohou v mnohém rozchází. Například Majka, v originále Little My, se objevuje už na začátku seriálu, zatímco v knize až v pozdějších svazcích. (Kmotr76)