Ve svém čtvrtém filmovém dobrodružství je Zatóiči (Šintaró Kacu) po příchodu do městečka Šimonita nucen v sebeobraně zabít mladého člena jakuzy Kisukeho. Od umírajícího mladíka se dozví, že místní jakuza na jeho hlavu z neznámých důvodů vypsala odměnu 10 ryó (zlatých). Zatóiči se tak opět proti své vůli zaplétá do konfliktů místních klanů jakuzy, navíc se ukáže, že ve městečku bydlí jeho dávná láska Otane. (Ertai)

ScarPoul

Ďalší Zatoichi. Čím dlhšie sériu pozerám, tým viac mi príde, že je to vlastne taká road movie, kde sledujeme ústrednú postavu, ako prichádza úplne o všetko. Návrat starých postavičiek a starých krívd prehlbuje Zatoichiho charakter a nové problémy ukazujú jeho charakterové zmeny v inom svetle. Na tomto poli to funguje bezchybne. Máme tu leto. Je brutálne horko. Do toho je tu letný festival a množstvo chamtivých, zlých alebo nevyzretých ľudí, ktorý robia viac škody, ako úžitku. Línia s Otane skvelo dotiahnutá a finálna rezanica - aj napriek tanečnej choreografií typu seknem pri tebe do vzduchu a ty padneš - je pôsobivá a naplno využíva prostredie v ktorom sa odohráva. Koniec má v sebe čudesnú pachuť víťazstva bez tej sľúbenej morálnej odmeny. A Zatoichi so smútkom v tanečnom prevedení putuje ďalej. Bez meča a bez priateľov. Nie je to také silné, ako prvé tri časti, ale sérií to hanbu nerobí. Kacu ako obvykle perfektný. ()

Lacike

Stvrty a definitivne posledny diel, ktory som si pustil. Styl akym je podana tato seria ma prestal bavit. Furt su to tie iste motivy a podobne bitky. Tentokrat ale uz prehnali Ichiho schopnosti. Aj Daredevil by vyvaloval oci nad tym, co tento japonsky slepuch dokaze. Uz je to uplne odtrhnute od akejkolvek reality. Jedine co ma na tomto diely zaujalo bola linia medzi Ichim a matkou chlapika, ktoreho Ichi zabije. Zvysok je ale strasne nezazivny. Kitanove komedialne pojatie Ichiho pribehu ma bavilo ovela viac. Toto sa berie strasne vazne a zaroven je to absurdne. To mi nesedi a so seriou koncim. 4/10. ()

kitano

Stvrty diel Zatoichiho. Odmena za Zatoichiho hlavu rychlo stupa a pokial na zaciatku filmu je to 10 yenov, na konci je to uz 300. A tato suma zmami uz nielen yakuzakov, ale aj tych, ktorym Zatoichi pomohol, dokonca aj tych, ktorych miloval. V zavere filmu vidime Zatoichiho prvy krat skutocne rozhnevaneho a naozaj to stoji za to. Uz to nieje ten muz, ktory sa snazi drzat od konfliktu co najdalej, ale monstrum-zabijak, ktory sa vyruti voci hadam 40-nasobnej presile. Skvely okamih. Askutocnou lahodkou je zaverecny suboj jedenna jedneho, ktory je urcite najlepsi z prvych styroch dielov. Skvely filmovy moment je taktiez prva-neozbrojena konfrontacia Zatoichiho so svojim uhlavnym oponentom, s ktorym sa obidu na schodisku a len v tomto kratkom okamihu prebehne posobivy suboj mysli a ostrazitosti. Velmi posobive. (10/10) ()

Tom_Lachtan

Zatojči dál putuje japonskem a tentokrát se rozhodne účastnit se pouličního turnaje sumó na jakémsi festivalu, kde vyhraje pět zápasů, shrábne výhru a tím namíchne místní hochy od bobří jakuzy... Toť prvotní zápletka, klasicky doplněná dobrými souboji, dialogy i humorem, jenže co se třebas střetů katana na katanu týče, slepému masérovi mnohem víc sluší, když má oponenta jen jednoho, než když na něj nabíhá polovina Eda, krásně to bylo vidět i tady, kdy je finále tvořeno jak hromadným střetem, tak osobním ´versus-em.´ Mimochodem, docela fajn jsou zde i věci s přeháněním Zatojčiho umění s katanou, v lehké míře to takhle legendární postavě svědčí. A navíc tu Zatojči tančí na prašné cestě, ha! ()

kaylin

Výborný díl, opravdu výborný. Ta barva tomu dokonale sedla, ale hlavně ty akční scény a ty emoce, které se s akcí prolínají až neuvěřitelně ladně a krásně. Na konci budete zadržovat dech, protože ta akce je ohromující - jeden proti desítkám - ale stejně tak budete mít něco těžkého v krku, když si uvědomíte, že pravda je někdy pěkně drsná. ()