• Adam Bernau
  ***

  Typicky rážovská zádumčivá pohádka. Stejně jako u Rážou zfilmovaného Sedmera krkavců zde máme mocichtivou příbuznou vražedkyni s mužským nohsledem, romantického prince a osudovou nevěstu s bratry - nyní ovšem ve zcela jiných konstelacích. Celkové provedení nic moc, spousta dílčích přešlapů či nedošlapů, ale tématicky čistá práce, solidně soustředěná na podstatné motivy. Královna je skvělá, princův příběh, jak má být. Už fakt, že prince hraje Čenský (s příčeskem!) a není to blbý, se musí považovat za úspěch.(5.4.2015)

 • WANDRWALL
  *

  Moc průhledné.(12.8.2010)

 • honajz
  ***

  Slovo od slova kompletní remake jiné TV pohádky z brněnského studia Zlatá panna - http://www.csfd.cz/film/284604-zlata-panna/. Ludvík Ráža tomu dokázal dodat nějakou atmosféru, ale nemůžu si pomoct, Čenský zde hraje jako z donucení.(10.10.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Lidé vždy rádi uvěří tomu nejhoršímu, když se to týká jejich souseda !! A což teprve když mohou pošpinit někoho tak vysoko nad nimi.."(21.4.2014)

 • triatlet
  **

  Nepohádkové, spíš rodinné drama. Chybí náznak aspoň nějakého vtipu, který do pohádky patří. Převažuje vážná rovina. Čenský je v roli prince (ve 34 letech) nepřesvědčivý. Na to, že se natáčelo na třech hradech (Buchlov, Pernštejn, Bítov), je výsledek stejný, jako by se natáčelo ve studiu. Princ plní úkoly bez větších problémů. Kladem je scénář, který je sice suchý a moralizujicí, ale je věrohodný a vyzdvihuje dobro, lásku, poctivost nad zlo, závist, hamižnost.(7.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace