Hejkal (TV film)

Pohádka

Československo, 1978, 40 min

"To bych řekl, že je chleba s tvarohem dobrý jídlo." Asi jsem divná, ale tvarohovité sýry jako lučina ano, tvarohová pomazánka ano, tvaroh samotný mi na chlebu přijde divný. Tak divný, že při té představě hýkám tak, až praskají květináče.(2.8.2014)

Příjemná pohádka na nedělní odpoledne, potěší, ale nikterak nenadchne, prostě tradiční pohádka se skvělým Řehořem. Hodnocení: 50 %(17.10.2011)

Moc hezká pohádka s vynikající Ivou Janžurovou a Zdeňkem Řehořem.(14.12.2011)

Šumění kouzelného lesa a vůně borovic nám přináší pěkný příběh o touhách tvora z českých hájů, který chce poznat vše lidské a krásné. Nenáročná, ale jemná pohádka je milým potěšením pro chvíle klidného dne. Zdeněk Řehoř roztomile ztvarnil roli strašidla s dobrým srdcem, které však dokáže potrestat i píchu a hloupost. Z lesů i venkovské idyly nám pak vane nádherná hudba.(1.9.2015)

• Tiiso

Typické ztvárnění pohádky z tv produkce, kde studiové scény patřili neodmyslitelně k mým dětským představám, protože takových pohádek bylo mnoho. V paměti mě nejvíce zůstala postava samotného hejkala představena Řehořem, který po celou pohádku víceméně kňučel a plakal a mě jako klukovi byl nejméně sympatický.(1.12.2009)