poster

Rabín a jeho Golem (TV film)

Drama / Mysteriózní / Historický

Česko, 1995, 71 min

 • roswelll
  *****

  Zajímavý výlet pana Vorlíčka do historie. Tajemství Golema nám asi už zůstane navždy skryto, myslím, že to byla jediná role Pavla Nového, v níž nepromluvil ani slovo a i křehká dívka s duší anděla Vendulka Křížová umí zahrát pěknou...nedobrou dívku...(12.10.2015)

 • villon17
  ***

  Těžko hodnotit. Tohle téma bylo už tolikrát zpracovaný a předělaný, že ňáká studiová pohádka na nedělní odpoledne svět nezmění. Ale do příběhu o Golemovi byla tentokrát přidaná jiná zápletka a Golem byl vidět jenom, jak leží na zemi a k takhe vymyšlenýmu ději vlastně nebyl potřeba. Odhalení lži pomstychtivý Diny ale židům moc nepomohla. Zezačátku na ně křesťané koukali jako na vrahy, po vyřešení případu jako na lháře.(12.8.2008)

 • veronikav
  **

  Pohádka snad tak pro starší :-( Děti asi moc neosloví :-)))(24.2.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ten panák, jak ho uplácali vůbec nevypadal, jako Golem, kterého vypálili a ten zas vůbec ne, jako Golem oživlý. Zkrátka, z špatně uplácanýho pajduláka si Pavla Nového nevytvoříte. Ani němého ne. Ani když jste byli zamlada král Miroslav. Nebo čert. Škoda, že rabi tehdy šém spálil,on by se takový Golem hodil i dnes, jen by jich bylo potřeba spíš pár tisíc než jen jeden, ať by byl kvalitní sebevíc.(14.8.2011)

 • Šandík
  ***

  Celkové vyznění filmu opravdu výrazně sráží papundeklově-interiérová výprava. I když ani herecké výkony nejsou zrovna zázračné...(2.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace