No, není to bůhvíjaký zázrak. Scénáristka Remundová si vymyslela řadu herecky vděčných situací, spojených postavou paní Kukačkové, ale trochu zapomněla na to, co je to příběh. Ideální varianta je, že všechno se vším souvisí, ale tak to tady není a aby měla inscenace aspoň nějaké vyvrcholení, na konci je přišité "velké odhalení" něčeho, o co tady do té doby vůbec nešlo. Tolik výhrady, které by stejně (v kouzelném světě, plném jednorožců a skřítků) měla řešit dramaturgie, nikoli scénáristka. K velkým kladům patří jednak střízlivá režie Františka Filipa a druhak obsazení. Zatímco třeba Jiří Lábus nemá až tak moc co předvést v roli tak jednoznačné, Iva Janžurová se na Kukačce vyřádila podstatně víc a zlatým hřebem všeho je Eva Holubová jako nešťastná podnikatelka. Potěší také Jan Skopeček, Stella Zázvorková nebo Zuzana Bydžovská, přestože jejich postavy jsou opravdu jen epizodní. 60 %(28.7.2003)

Skvělý scénář, lahůdkové herecké obsazení a hlavně perfektně napsané postavy. Nezáleží na tom, jak malá je role, všichni mají co hrát a šanci zaujmout. Typický případ televizního filmu, který je lepší než mnohé filmy určené pro kina.(10.6.2003)

• Ded@M@tes

Iva Janžurová je takový typ herečky, který moc neosloví. Ale na druhou stranu to zahrála celkem dobře. Pár slabších scének si mohli scenáristi odpustit, třeba s vietnamci, malinko víc to zavánělo trapností. ( Hodnocení: 4/10 )(4.5.2012)

Tosim to vystihl nejlépe ..(22.5.2008)

• Pepinec

Po ránu nedokážu strávit míchaná vajíčka, před spaním se zase nesmím dívat na psí knížku. Možná je to kyselým obličejem Janžurové, možná přítomností Miss antisympatií všeho druhu Holubové, možná rokem 80´, který jsem z toho cítil víc než cokoli jiného, buď jak buď jsem se na spánek naladil až při losování Sportky.(25.4.2012)

• - Scénář k filmovému příběhu napsala Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové, která ztvárnila hlavní ženskou roli. Postavu Jarmily Kukačové pak napsala přímo pro svou matku. (Lynette)

• - Představitelka hlavní role Iva Janžurová žila „na psí knížku“ i v osobním životě. Se svým partnerem, hercem, režisérem a dramatikem Stanislavem Remundou, žila k roku 2012 již čtyřicet let. (Olík)

• - Film se natáčel v Praze v ÚVN a ve Strančičích. Scéna, kdy jdou Kukačka (Iva Janžurová) s Pepou (Jiří Lábus) na hřiště za synem, se natáčela ve středočeském Mukařově. (rakovnik)