• Ded@M@tes

Iva Janžurová je takový typ herečky, který moc neosloví. Ale na druhou stranu to zahrála celkem dobře. Pár slabších scének si mohli scenáristi odpustit, třeba s vietnamci, malinko víc to zavánělo trapností. ( Hodnocení: 4/10 )(4.5.2012)

No, není to bůhvíjaký zázrak. Scénáristka Remundová si vymyslela řadu herecky vděčných situací, spojených postavou paní Kukačkové, ale trochu zapomněla na to, co je to příběh. Ideální varianta je, že všechno se vším souvisí, ale tak to tady není a aby měla inscenace aspoň nějaké vyvrcholení, na konci je přišité "velké odhalení" něčeho, o co tady do té doby vůbec nešlo. Tolik výhrady, které by stejně (v kouzelném světě, plném jednorožců a skřítků) měla řešit dramaturgie, nikoli scénáristka. K velkým kladům patří jednak střízlivá režie Františka Filipa a druhak obsazení. Zatímco třeba Jiří Lábus nemá až tak moc co předvést v roli tak jednoznačné, Iva Janžurová se na Kukačce vyřádila podstatně víc a zlatým hřebem všeho je Eva Holubová jako nešťastná podnikatelka. Potěší také Jan Skopeček, Stella Zázvorková nebo Zuzana Bydžovská, přestože jejich postavy jsou opravdu jen epizodní. 60 %(28.7.2003)

• Tommassi3

"Ty máš ale legračního manžela !!" - "To není můj manžel !! My spolu žijeme jen.. na psí knížku !!"(3.11.2013)

Na televizní zpracování nadprůměrný snímek o mezilidských vztazích. Spolupráce Remundová - Janžurová se vyplatila. Souhlasím s Flegem, že scénář mohl být dotažený, ale trhliny zacelují herci - především Janžurová. A souhlasím s uživatelem Lish84, který upozornil na karikaturu postavy Evy Holubové; i mně se scéna s ní vybavila před druhým zhlédnutím.(18.8.2009)

Herecké výkony sú na ďaleko vyššej úrovni ako scenár, ktorému chýba ucelenosť a "príbeh". Je to škoda, lebo keby scénky dokázala Remundová spojiť, bol by to dobrý televízny film. Tri body dávam len kvôli pani Janžurovej.(13.8.2007)