poster

Krkonošské pohádky (TV seriál)

 • anglický

  Fairy-tale at Krkonose Mountains

Pohádka

Československo, 1974, 20x10 min

Předloha:

Marie Kubátová (kniha)

Scénář:

Božena Šimková

Hudba:

Vadim Petrov

Zvuk:

Jiří Hora

Scénografie:

Oldřich Okáč

Masky:

Jiří Šimon
(další profese)
 • Tom_Lachtan
  ****

  ale stejně pořád nevím přesně co sou to muštelky(13.9.2012)

 • Boss321
  *****

  Tak tohle je pohádková klasika nad všechny klasiky. Ančí, Kuba, hajný, Trautenberk a Krakonoš.....kdo by neznal těhle pět jmen. I když jsem dětskému věku odrostl, tak i dnes se při to bavím perfektně :-).....(1.10.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Jeden z mojich najmilejších večerníčkov !(8.7.2005)

 • Stegr
  *****

  90% - Rád jsem to sledoval. Pamatuju si, že mi vždycky utekl poslední díl a viděl jsem ho až nedávno... :)(6.10.2007)

 • ScreamJay
  *****

  Zdárný příklad toho, jak komplexní mohou pohádky být. Protože mám z jedné strany Jizerské hory a z druhé Krkonoše, pověsti a povídačky o Krakonošovi jsem slýchával i v reálu. Jejich televizní verze pak patří ke klenotům české pohádkářské školy. Patrně jeden z nejlepších hraných večerníčků co kdy televizní stanice vysílala. Nezapomenutelný František Peterka coby vládce Krkonoš, nenapodobitelný Ilja Prachař jako prevít a paprika v jedný osobě Trautenberk, jedna z životních rolí Hany Maciuchové alias Anče a takřka životní role pro Jardu Satoranského jako Kubu. A nesmím zapomenout na skvělého Zdeňka Řehoře jako naivního a nešikovného hajného. Pro děti skvěle napsané příběhy nesoucí poslání, závěrečná moudra a ponaučení, dětsky vděčné speciální efekty a použití živých zvířátek, kupa legendárních hlášek. Navíc průkopnické využití mobilní telefonní sítě a e-mailu v jednom díky sojce práskačce. I když sem tam se nějaká chybička najde, jako v jednom záběru pozdní střih, nebo prodlevy pózy a k ní příslušného speciálního efektu, ale to tady vůbec nehraje roli. Ač jsou příběhy krátké, jsou trefné, jasně čitelné a na své si nepřijdou jen ti nejmladší, ale takřka všichni, kdo zasednou před televizní obrazovku. Navíc nemůžu opomenout silné sentimentální pouto, které ke Krkonošským pohádkám chovám. Neoddiskutovatelných pět hvězdiček.(18.9.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace