Krkonošské pohádky (TV seriál)

Fairy-tale at Krkonose Mountains

Scénografie:

Oldřich Okáč

Masky:

Jiří Šimon

Knižní předloha Marie Kubátová(28.12.2014)

Nevim jak kdo, ale ja fandil Trautenberkovi, měl proti sobě silného soupěře a všichni ho šidili... :-)(16.1.2007)

Krakonoš udělá dlouhý krok a přejde přes hory. Jako malé mi vrtalo hlavou, jak to je možné. A pak to kouzlo s tím nápisem z květin. Že rozumí řeči zvířat, nebo přinejmenším sojce práskačce, mi připadalo jako samozřejmost. Trautenberk mi připadal směšný a hloupý, u mě propaganda uspěla. Co si myslet o člověku, kterému je to kyselo moc kyselý?(12.11.2010)

Dokonalá mezigenerační záležitost!! Zlatý fond českých pohádek, z kterého Trautenberka a spol. už nikdo nevyšťouchne!!(6.12.2011)

Za rychle počínající bouřky jsem při úprku mojí rodiny dolů z jedné hory v Jeseníkách dětem pro uklidnění vyprávěl pohádku, která mne v tom strachu z bouřky zrovna napadla. Bylo to, jak Krakonoš potrestal za cosi Trautenberka tím, že na něj poslal blesk a hrom... A mé děti se ale vůbec neuklidnily, takže Krkonošské pohádky asi nemůžou být zase až tak dobré, když nedokážou uklidnit děti... Jedna z pohádek: http://videa-zdarma.com/krkonosske-pohadky-jak-se-chtel-trautenberk-pomstit-krakonosovi(10.9.2009)