Čerte, tady straší! (TV film)

Pohádka

Česko, 1998, 41 min

Miloš Kratochvíl

Petr Polák
  • Paity

Pohádka, která je nudná, příliš krátká, s nezajímavým příběhem i hereckými výkony, prostě nemůže uspět.(6.8.2013)

• Jezinka.Jezinka

Čert a hastrman jsou moje oblíbené pohádkové persóny. Tady jsem toužila čerta upálit a hastrmana utopit, případně hastrmana upálit, čerta utopit, ještě přídněji oba hloubkově zmrazit a rozbít malým dřevěným kladívkem, co jsem měla v soupravě dětského nářadí, aby trpěli stejně jako já. A to jsem teprve u dvou postav z téhle pekelné slátaniny (muselo to ven). V takhle špatné pohádce nevypadá sympaticky ani čokoládový dort. Vážně, jeden tam byl a nezatoužila jsem po bližší známosti.(29.12.2013)

Je to ale zapeklitá věc s těmi českými pohádkami, co? přitom by se od nás mohli ostatní učit, jak natočit hezkou pohádku. Tahle ale nepatří zrovna k to mu našemu pohádkovému skvostu, kterým bychom se mohli chlubit. Tím nechci říct, že je tenhle pohádkový příběh špatný. Je to jen obyčejná televizní pohádka na nedělní odpoledne. Charaktery jsou předem dané jako v každé jiné pohádce a také tu vystupují dvě nadpřirozené postavy, které do českých pohádek patří. Je to čert s vodníkem.(30.8.2011)