O štěstí a kráse (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 63 min

• WANDRWALL

Patrně nejvýznamější pohádka, v které hrála Markéta Fišerová. Jako pohádka pro mě ale mírný podprůměr.(8.8.2010)

Parádní pohádka s vynikajicím hereckým obsazením. Kde jinde uvidíte Karla Rodena zpívat? 60%(31.10.2010)

Klasická televizní exteriérová pohádka vyznačující se hezkou hudbou a kupou písniček vypráví příběh dvojčat, z nichž jedna je princeznou a druhá pradlenou, přičemž obě dvě si chtějí své role vyměnit a kouzelná babička jim jejich sny splní. Co to přinese, je všem jasné. Pohádka sice trpí klasickými nešvary (některé písně po několikáté opakované už spíše otravují, mnohé záběry jsou hodně laciné, dvojčata jsou hrány evidentně rozdílnými herečkami), ale ani to nemůže zabránit strávit hezkou chvíli u hezké pohádky.(13.12.2006)

Tak tohle je skvělá TV pohádka, která mi zvedla náladu. Motiv postaveny na dnes již klasickém schématu prohození rolí dvou postav, ale skvěle zahráno. Prima příběh, který je milý, pohododvý, vtipný i zábavný. Do toho to co je na českých pohádkách kořením a to jsou nádherné písničky. Že je pod nimi podepsaný Uhlíř je jen dalším plusem. Tohle jsem vůbec neznal a dosti mě to uhranulo. Síla v jednoduchosti. Babča Libuše Havelková byla už v mém dětštví má oblíbená pohádková babička a zde má její postava přesně to co se mi na ni vždy líbilo. Duo Trávníček a Roden mě taky překvapilo, hlavně tedy Roden. Tohle jsem nikdy neviděl a tak se to asi stává zatím největším pohádkovým překvapením, které jsem letos viděl. 10/10(26.12.2012)

Nemůžu si pomoct, ale Roden je úžasný princ...(3.5.2008)