poster

O štěstí a kráse (TV film)

Pohádka

Československo, 1986, 63 min

 • Mariin
  ***

  Při vší úctě se mi nelíbil výběr herců: Markéta Fišerová jako princezna, Karel Roden jako princ či ten nijaký Lubomír Lipský na krále. Vůbec mi v těch rolích neseděli. Celkově jsem postrádal vtip i malebnost (což tak umí konkurentka Libuše Koutné Vlasta Janečková), ani písničky mne nezaujaly. Ale vzhledem k tomu, s jakým zájmem pozorovalo pohádku 11leté děvče, dávám tři hvězdičky.(17.11.2011)

 • Tosim
  ****

  Tenhle filmíček je důvodem, proč mám televizní pohádky tak hrozně moc rád. Veselý příběh, trošku toho vážna, hezké písničky a humour. V dvojroli Madlenky a princezny můžeme vidět manželku Marka Ebena, která toho vpravdě moc nenahrála...(27.8.2003)

 • Hejtmy
  ***

  Parádní pohádka s vynikajicím hereckým obsazením. Kde jinde uvidíte Karla Rodena zpívat? 60%(31.10.2010)

 • castor
  ****

  Dnes se bohužel jen otravně popisuje a opisuje a uřvaným postavám se cpou do pusy šílené dialogy. Scénáristé chybí, stejně jako v posledních letech pohádka, která v sobě kloubí kouzla, humor, kvalitní herecké výkony a tu správnou pohádkovou atmosféru. Buďme tak za každý podobný pohádkový kus jako je O štěstí a kráse rádi. Sic je televizní a nijak výpravná, nahrazuje to její bezprostřednost, vtip a příjemná atmosféra. Jaroslav Uhlíř samozřejmě znovu bezchybný!!(15.1.2015)

 • Styxos
  ****

  Naprostej souhlas s Tosimem :-)(17.5.2008)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1990 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Jablíčka dobré víly". (Miggi90)

 • - Ve scéně, kde se Majdalenka (Markéta Fišerová) opře o dveře od babiččina domu, je vidět otvor poštovní schránky. V době, do které je snímek situován, ale pošta do schránek nechodila. Navíc poštovní doručování fungovalo mezi Prahou a Vídní, případně na zámcích. (L.H.)

 • - Filmovalo se na zámku Červená Lhota v jižních Čechách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace