poster

Cyprián a bezhlavý prapradědeček (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 46 min

 • Terva
  ***

  Čekal jsem, že to bude líbivější.(14.4.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Až se hlava s tělem spojí, bude konec kletby mojí. Neměl zkrátka pradědeček ztrácet hlavu, pak se nejen do všeho vrhal hlava nehlava, ale když už se někam bezhlavě vrtl, ještě mu u toho pršelo do krku. Líbí se mi hrady a zámky z pohádek, kde provoz a údržbu zvládá jedna žena středního věku. Škoda, že těch strašidel nebylo víc, dalo by se to mnohem víc vyšperkovat a rozvést.(17.3.2014)

 • Tommassi3
  ***

  "Není proč se loučit !! Budu tady vždycky, když na mě v dobrém vzpomenete.." Hezká myšlenka, která však v závěru téhle vůbec ne špatné, byť dost herecky nevyrovnané, pohádky Vlasty Janečkové vlastně dostala pořádně na prdel, podobně jako ta otravná zrzavá Cecilka zoufalé Michaely Markovičové, čímž Kuršová potvrdila, že si se scénářem mohla o poznání více vyhrát.. Kdyby se vám ovšem po strašidlech stejně stýskalo, pak vězte, že Cyprián a bezhlavý pradědeček si nakonec vysloužil ještě pokračování.. To ovšem už moc příjemné pokoukání nenabízí..(28.9.2015)

 • EKLEKTIK
  ***

  "Inu bez hlavy, z toho člověk nemá, asi ten pravý požitek." První díl, jehož volné pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat, nabízí vcelku zajímavou podívanou, vhodnou pro celou rodinu.(28.9.2015)

 • honajz
  **

  Nijak neurazí, ale ani nijak nenadchne. Příběh je prostinký jako z červené knihovny, Klára Pollertová vypadá poněkud odule (jestli ona nebyla zrovna těhotná, když se to točilo?), a i když jsou strašidla roztomilá, právě postava Veroniky je taková nijaká. Sem am dobrý slovní fórek, Vaculík se snaží celou věc trochu vytáhnout výš, kulisy velmi dobré, ale celkově zkrátka průměr.(16.3.2014)

 • - Dana Hlaváčová hraje ve filmu spolu se svou dcerou Lucií Matouškovou. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace