Cyprián a bezhlavý prapradědeček (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 46 min

Čekal jsem, že to bude líbivější.(14.4.2013)

Až se hlava s tělem spojí, bude konec kletby mojí. Neměl zkrátka pradědeček ztrácet hlavu, pak se nejen do všeho vrhal hlava nehlava, ale když už se někam bezhlavě vrtl, ještě mu u toho pršelo do krku. Líbí se mi hrady a zámky z pohádek, kde provoz a údržbu zvládá jedna žena středního věku. Škoda, že těch strašidel nebylo víc, dalo by se to mnohem víc vyšperkovat a rozvést.(17.3.2014)

"Není proč se loučit !! Budu tady vždycky, když na mě v dobrém vzpomenete.." Hezká myšlenka, která však v závěru téhle vůbec ne špatné, byť dost herecky nevyrovnané, pohádky Vlasty Janečkové vlastně dostala pořádně na prdel, podobně jako ta otravná zrzavá Cecilka zoufalé Michaely Markovičové, čímž Kuršová potvrdila, že si se scénářem mohla o poznání více vyhrát.. Kdyby se vám ovšem po strašidlech stejně stýskalo, pak vězte, že Cyprián a bezhlavý pradědeček si nakonec vysloužil ještě pokračování.. To ovšem už moc příjemné pokoukání nenabízí..(28.9.2015)

Krásná pohádková melodie..a minisérie.(22.6.2009)

Bombastická uvádzacia a končiaca rímovačka v podaní Karla Černocha ako speváka a Vadima Petrova ako fešáka, ktorý vytvoril melódiu. Niektoré scény veľmi podarené a vtipné, ale zas niektoré veľmi nepodarené. Tak ale v konečnom dôsledku je to v celku zábavná česká rozprávka.......(5.5.2011)