Cyprián a bezhlavý prapradědeček (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 46 min

Dá se to.(21.5.2014)

"Není proč se loučit !! Budu tady vždycky, když na mě v dobrém vzpomenete.." Hezká myšlenka, která však v závěru téhle vůbec ne špatné, byť dost herecky nevyrovnané, pohádky Vlasty Janečkové vlastně dostala pořádně na prdel, podobně jako ta otravná zrzavá Cecilka zoufalé Michaely Markovičové, čímž Kuršová potvrdila, že si se scénářem mohla o poznání více vyhrát.. Kdyby se vám ovšem po strašidlech stejně stýskalo, pak vězte, že Cyprián a bezhlavý pradědeček si nakonec vysloužil ještě pokračování.. To ovšem už moc příjemné pokoukání nenabízí..(28.9.2015)

V zásadě podařená dobře obsazená pohádka, která je velmi příjemná až na některé spíše trapné triky, to ale dětem nevadí. Určitě daleko povedenější než nemastná neslaná dvojka, také díky tomu, že hlavní role spočívají na zkušených hercích. Potěší.(20.5.2013)

Celkem hezká a vtipná pohádka .(31.5.2009)

• honajz

Nijak neurazí, ale ani nijak nenadchne. Příběh je prostinký jako z červené knihovny, Klára Pollertová vypadá poněkud odule (jestli ona nebyla zrovna těhotná, když se to točilo?), a i když jsou strašidla roztomilá, právě postava Veroniky je taková nijaká. Sem am dobrý slovní fórek, Vaculík se snaží celou věc trochu vytáhnout výš, kulisy velmi dobré, ale celkově zkrátka průměr.(16.3.2014)