Cyprián a bezhlavý prapradědeček (TV film)

Pohádka

Česko, 1997, 46 min

Bombastická uvádzacia a končiaca rímovačka v podaní Karla Černocha ako speváka a Vadima Petrova ako fešáka, ktorý vytvoril melódiu. Niektoré scény veľmi podarené a vtipné, ale zas niektoré veľmi nepodarené. Tak ale v konečnom dôsledku je to v celku zábavná česká rozprávka.......(5.5.2011)

Dá se to.(21.5.2014)

"Není proč se loučit !! Budu tady vždycky, když na mě v dobrém vzpomenete.." Hezká myšlenka, která však v závěru téhle vůbec ne špatné, byť dost herecky nevyrovnané, pohádky Vlasty Janečkové vlastně dostala pořádně na prdel, podobně jako ta otravná zrzavá Cecilka zoufalé Michaely Markovičové, čímž Kuršová potvrdila, že si se scénářem mohla o poznání více vyhrát.. Kdyby se vám ovšem po strašidlech stejně stýskalo, pak vězte, že Cyprián a bezhlavý pradědeček si nakonec vysloužil ještě pokračování.. To ovšem už moc příjemné pokoukání nenabízí..(28.9.2015)

• honajz

Nijak neurazí, ale ani nijak nenadchne. Příběh je prostinký jako z červené knihovny, Klára Pollertová vypadá poněkud odule (jestli ona nebyla zrovna těhotná, když se to točilo?), a i když jsou strašidla roztomilá, právě postava Veroniky je taková nijaká. Sem am dobrý slovní fórek, Vaculík se snaží celou věc trochu vytáhnout výš, kulisy velmi dobré, ale celkově zkrátka průměr.(16.3.2014)

"Inu bez hlavy, z toho člověk nemá, asi ten pravý požitek." První díl, jehož volné pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat, nabízí vcelku zajímavou podívanou, vhodnou pro celou rodinu.(28.9.2015)