Mechanik

The Machinist

Mechanik

Thriller / Mysteriózní / Drama

Španělsko / USA, 2004, 101 min

Myslím, že tohle už tu několikrát bylo. Jo a nechápu, co na tom Dostojevském ti filmaři pořád vidí...(10.6.2006)

Skvěle natočený (takový Fincher bez exhibice) thriller s bezkonkurenčním Christianem Balem (šel by z něj mráz po zádech i kdyby nebyl tak šíleně vyhublý), u kterého mi vůbec nevadilo, že jsem tušil, kterým směrem se ubírá. Bylo to znepokojivě působivé i tak. Kdyby scénář (a rozhodně si nemyslím, že by byl špatný) dosahoval kvalit ostatních složek filmu, měli bychom co do činění s jedním z nejlepších filmů posledních let. I tak vysoký nadprůměr a natěšené očekávání dalších věcí pana režiséra.(25.12.2005)

Filmu dávam 4* a piatu pridávam špeciálne za herecký výkon Christiana Balea. Okrem toho, že som sa celý čas s hrôzou v očiach nemohla vynadívať na jeho koncentrákovú vychrtlosť, bola som uhranutá aj jeho absolútne prirodzeným a vierohodným hereckým prejavom. Mechanik je mysteriózny, atmosférický, depresívny, ale hlavne zaujímavý a dobrý film. Aj keď som skoro začala tušiť, čo sa s Trevorom deje, príbeh ma bavil a prekvapoval až do konca. Limov komentár to všetko krásne sumarizuje.(27.12.2005)

Skvěle ponurá atmosféra a až na kost vyhublý Christian Bale, který určitě všem co si chtějí zachovat "štíhlou linii" nasadí brouka dohlavy, vás určitě ohromí. Reznik je úžasná postava a pointa jeho příběhu vás prostě dostane. A ano i když jste viděli KLUB RVÁČŮ má MECHANIK pořád co nabídnout. Hodně silné 4*.(13.2.2008)

F - U - C - K - !(5.2.2009)