Mechanik

The Machinist

Mechanik

Thriller / Mysteriózní / Drama

Španělsko / USA, 2004, 101 min

Snímek, který by se dal shrnout "Bale a jinak nic". Christian Bale naprosto exceluje a to nejen fyzickou přípravou, ale hlavně výkonem v roli dělníka, který trpí dlouhodobou insomnií a začínají se mu dít poněkud divné věci. Problém je, že snímek dost klame tělem a celý scénář je naprosto předvídatelný. Jediné proč se na to dá koukat je očekávání, že pointa určitě nebude ta co se nabízí od prvních minut. Dost často to snímek dává okatě najevo "tohle bude doopravdy něco, jen počkejte a uvidíte". Nakonec to celé vyzní zcela do ztracena a zůstane ve vás pocit, že tady někdo promrhal veliký potenciál. Celkově jde bezesporu o kvalitní řemeslo, které zachraňuje Bale a poprávu je tato jeho kreace vyzdvihována. Dost by mě zajímalo jak moc špatně by to dopadlo s jiným hlavním představitelem.(13.4.2005)

Solídna atmosféra a vynikajúci Bale vo filme, ktorý výrazne pokazí trápne triviálny záver.(30.6.2008)

Christian Bale je ďábel!(9.7.2004)

Velice zvláštní Film.. Doted jsem netušil, že v hlavní Roli hraje Christian Bale.. Je neuvěřitelné Kolik musel zhubnout kvůli téhle Roli.. De Fakto Žíjící Kostra to byla.. Film má dlouhou stopáž, čiže to pár jedinců, může hned odradit... Jedná se však o Kvalitně zpracovaný Film se super Atmosférou a dech beroucím Koncem!(24.8.2012)

Myslím, že tohle už tu několikrát bylo. Jo a nechápu, co na tom Dostojevském ti filmaři pořád vidí...(10.6.2006)

• - Ve filmu zazní věta „Na nespavost ještě nikdy nikdo neumřel“. Ta samá věta zazněla i ve filmu Klub rváčů (1999), ve kterém hlavní postava rovněž trpí chronickou nespavostí. (Ajka1)

• - Trevorov pick-up má poznávaciu značku NRC 347, čo je zrkadlovo obrátená značka Ivanovho červeného pontiacu - CRN 743. (Detoxa)

• - Baleova každodenní strava se skládala z jedné plechovky tuňáka a jablka. Sám Bale chtěl zhubnout až na 100 liber (cca. 45 kg), ale to už mu štáb nedovolil, neboť se silně obával o jeho zdraví. Bale poté včas nabral váhu a svalstvo pro roli Batmana. (Satan)