poster

Mechanik

 • Španělsko

  El Maquinista

 • USA

  The Machinist

 • Slovensko

  Mechanik

Thriller / Mysteriózní / Drama

Španělsko / USA, 2004, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Bale je bůh!(22.4.2006)

 • Le_Chuck
  ****

  Skvelá dark záležitosť a to nielen vďaka Baleho hazardu so zdravím. Spleť paranoických pocitov človeka na okraji psychyského kolapsu je dotvorená výbornou kamerou a old-schoolovským soundrackom, ktorý mi evokoval Hitchcockovu éru. Čo sa týka final pointy, tak naokolo je to dobre zhrnuté. Neprekvapila, ale mala myšlienku a sadla ako riť na šerbel, bez zbytočných otázok. I keď náročný divák bude trochu sklamaný.(7.8.2006)

 • Superpero
  ****

  Skvělá atmosféra a hodně dobrá vizuální stránka to vás praští do nosu hned po extrémě vychrtlém Baleovi, který ve své roli skutečně exceluje (když má ty vykulený oči vypadá fakt nepříčetně). Mechanik se mi opravdu hodně líbil a celou dobu (hlavně ze začátku) jsem měl tak trochu pocit že sleduju sci-fi, absolutně nevim proč ale ten pocit tam byl. Filmy s nejasným rozuzlením mám rád akorát tadyto vyplynulo z děje možná dříve než by si tvůrci přáli, ale to nic nemění že Mechanik je opravdu nevšední zážitek s brilantním Christianem Balem i ostatními herci. (zvlášť Ivan byl cool týpek)(6.9.2005)

 • J*A*S*M
  ***

  Kvalitně zpracované mysteriózní drama s hororovými prvky, u něhož je nutno užívat si jeho atmosféru, protože vlastním dějem bohužel příliš nepřekvapí (pokud máte něco nakoukáno, je pointa odhalitelné velmi lehce). I tak ale stojí Mechanik za zhlédnutí, už jen kvůli nadlidskému (nelidskému) výkonu Christiana Balea.(2.7.2009)

 • pan Hnědý
  ****

  Společně s American Psycho jde o nejlepší výkon Christiana Balea. Opět totální psychopat, který nehraje pouze očima, ale tělem. Pro svou roli obětovat zdraví je fascinující. Během čtení scénáře už Baleovi kolovala postava Trevora v žilách, začínal si představovat svou zdevastovanou postavu, co všechno obětuje pro svou roli, už to zasluhuje velké uznání pro herectví (podobně jako Heath Ledger, který za vyčerpanost herectví a prášků ve 28 letech umřel). Bale chtěl jít pro svou postavu až na 45kg, ale tomu štáb nedovolil. El Maquinista je černota, která přetrvává.(19.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace