poster

Mechanik

 • Španělsko

  El Maquinista

 • USA

  The Machinist

 • Slovensko

  Mechanik

Thriller / Mysteriózní / Drama

Španělsko / USA, 2004, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  *****

  Možná já jsem veškeré zlo, co po zemi chodí.(20.12.2007)

 • Aluska88
  ****

  Mechanik je dalším filmem, který pro mě spadá do kategorie těch kultovních filmů, u nichž jsem čekala přece jen jaksi silnější emocionální "angažovanost" i psychický nápor na mou náturu. Mechanik je v podstatě mistrovské dílo s patřičně ponurou atmosférou a "chrastícím" Balem, který se pro maximální ponoření do své postavy opět nezdráhal jít za hranice "běžných" a "přijatelných" hereckých latěk. Tentokrát si ji nastavil vskutku vysoko a musím říct, že snímku to dodává ještě více na důrazu. Díky Baleovu ztvárnění chátrajícího Trevora Reznika vyzní film ještě více depresivněji. Snad jediné, co mě lehce zklamalo, je pointa. Zrovna od Mechanika jsem čekala nějaký šokující zvrat, který by mě totálně rozsekal. A zatím se mi dostávalo postupného odhalování skutečností, které jsou sice rozhodně zajímavé, ale nezapůsobily na mě tak, jak bych čekala. Pointa je totiž jedna z těch, kterou můžeme v thrillerech a hororech vidět poměrně často. I tak je Mechanik snímkem se zdařile budovaným napětím a vynikající hudbou, která mi připomínala hudbu z Psycha a také nějaké prvky z Twilight Zone či Are you Afraid of the dark?(28.7.2013)

 • Flipnic
  ***

  Schizofrenní vykrádačka o mnoho lepšího Klubu rváčů (1999) (můj osobní kult, TOP 2 film). Výborná atmosféra, výtvarná stránka a zejména absolutně špičkový výkon Christiana Baleho, který překonává v tomto ohledu i Richarda Nortona v podobné roli výše zmíněného kultu, nedělá z filmu nic moc vyjímečného. Film vede diváka celou dobu na jedné stopě, aby mu pak ve finále předložil naprosto neočekávané finále, které s dějem filmu nemělo nic společného ... Na druhou stranu pro představu, jak probíhají psychiatrické poruchy (různé druhy schizofrenních poruch), je tento film výborně zpracovaný ... Slušná atmosféra, perfektní herecký výnok, slušně odvedený film, ale pro mne jako celek nic vyjímečného ...(22.11.2009)

 • Fr
  ***

  KDO JSI ??? Trevor Reznik je..... Film o úplným zmagoření vyprávěný ,,NORMÁLNĚ“ s dokonale zahalenou pointou. Příběh na rozdíl od Ch.Bale geniální asi není, ale temný ,,snový“ filtr, podivná nálada a divně chovající a hrozně vypadající Bale stojí za vidění. Bohužel krom těchto kladů, to u mě bylo ,,jen“ čekání na pointu. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chybí mi na ruce několik prstů a zajímám se o možné způsoby vyřešení mého problému. 2.) Nespal jsem už několik měsíců. A dobře vím proč!. 3.) Nemám, ale opravdu NEMÁM čistý svědomí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(20.1.2011)

 • larelay
  ****

  Uplne psycho.... Ale neodporucam pozerat v zlej nalade...Este Vam ju zhorsi...(7.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace