Vítejte v džungli

Rundown, The

Vitajte v džungli

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Je to celkom dobrá dobrodružno akčná komédia s The Rockom. Má pomerne dobrý príbeh o mužovi, ktorý má pre svojho zamestnávateľa doviesť jeho syna z Južnej Ameriky, kde pátra po vzácnom poklade, ale na mieste sa dostane do problémov s miestnym boháčom, ktorý si celú oblasť privlastnil. Spracovanie je na tom dobre, najviac sa na ňom prejavuje dobrodružný žáner, postavy sa prakticky celý čas premiestňujú v prostredí džungle, kde je mnoho druhov nebezpečenstva, takže o zábavu tu núdza nie je. Akcie je tu dosť a je aj celkom dobrá. Súboje sú síce úplne nereálne, ale sú nápadité, plné zaujímavých chvatov a slušne natočené. Kvalitne pôsobia aj prestrelky a zvyšné typy akcie. Najviac sa mi páči celé finále alebo súboj s povstalcami. Herecké obsadenie je tiež dobré, The Rock v úlohe, ktorej typu sa mal držať celú kariéru, Sean William Scott konečne v niečom inom ako teenagerskej komédii a zaujímaví záporáci na čele s Christopherom Walkenom. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie výrazný nadpriemer, je tu veľmi dobrá vizuálna stránka, dobre zvolené prostredie filmu, takže tu nemám výhrad. A vydaril sa aj humor. Tento typ nie je práve moja kategória akčného žánru, ale aj tak s týmto filmom nemám problém, je svižný, zábavný a dobre natočený a po Kráčajúcej skale je to najlepší film s The Rockom. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 73%.(25.6.2007)

Osmdesátá léta, jak se sluší a patří. Už dlouho jsem se takhle u filmu neuvolnil a jen s malým úsměvem přihlížel, jak hlavní hrdina kosí jednoho protivníka za druhým. Tady se jejich počet zastavil na čísle 32. Arnold předal vládu nad akčními hrdiny tomu pravému. The Rock má více charisma než Van Damme se Seagalem a Norrisem ve všem filmech dohromady. Jeho souhra s Seannem Williamem Scottem sice není zas tak dobrá, ale akční a vtipné scény vše napravují. Rosario Dawson jen pro okrasu, Ewen Bremner jako nejvtipnější postava filmu a Christopher Walken s sebou na plac přinesl i trochu toho herectví. Nádherné prostředí nehostinné džungle, kde není nouze o nadržené opičáky, ani o zvláštně zaměřené parazity. Harry Gregson-Williams odvedl výbornou práci, stejně jako Peter Berg. Od něj jsem tedy takový výkon nečekal. Klobouk dolů. Více takových filmů....(12.10.2006)

Zoufalý scénář zachraňuje velmi zručný Berg, sympaťák Rock a zatraceně sexy Dawson. Dokud je film v pohybu, je to radost pohledět, ale dialogové (a nedejbože "vtipné") pasáže otravně brzdí tempo a táhnou jinak lehce plynoucí film k zemi. Scotta jsem ale měl fakt chuť fackovat od začátku do konce...(28.10.2007)

Nečekaně nápaditá a příjemná podívaná se sympatickým obsazením a skvělými hláškami.(11.12.2009)

super badass Johnson, většinu času otravný Scott, pěkná Dawson, slizký a zaslepený Walken. A Bergův cit pro výbornou stylovou choreograficky vytříbenou akci a tentokrát pohodový příběh. Proč ne? Nečekal jsem nic víc, nečekal jsem nic míň. Akční chutovka tak, jak má být. Rockův závěrečný výstup naprostá paráda, za zmínku stojí i akce v baru. Welcome to Helldorado(16.9.2011)

• - V jednom záběru Mariana (Rosario Dawson) pije džus, kterého má ve skleničce jen na dně. V dalším záběru má však skoro půl sklenice. (G3niu5)

• - Film měl původně režírovat Stephen Sommers. (Karlos80)

• - Dwayne Johnson soutěžil se scénou boje proti rebelům Kontiki o cenu MTV Movie v kategorii nejlepší bojová scéna ve filmu. (Terva)