Vítejte v džungli

Rundown, The

Vitajte v džungli

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Film, který se snaží být cool co to jde, ale je fakt, že občas se mu to i solidně daří. I přes všechna filmová klišé, je to docela zábava a The Rockovi ten film naprosto sedí.(13.10.2007)

• AngelAngie

Není to tak strašný, jak jsem si myslela, duo Johnson / Scott je vcelku cool.(26.5.2008)

Zmiesanim filmu Indiana Jones a filmu Komando vyprodukoval Hollywood jednoznacne najlepsi kusok v oblasti akcakov typu "take it easy man,it's just a movie"... skvela zabava... ps. lepsieho zaporaka ako Christopher Walken si nedokazem predstavit.(14.3.2004)

Je to celkom dobrá dobrodružno akčná komédia s The Rockom. Má pomerne dobrý príbeh o mužovi, ktorý má pre svojho zamestnávateľa doviesť jeho syna z Južnej Ameriky, kde pátra po vzácnom poklade, ale na mieste sa dostane do problémov s miestnym boháčom, ktorý si celú oblasť privlastnil. Spracovanie je na tom dobre, najviac sa na ňom prejavuje dobrodružný žáner, postavy sa prakticky celý čas premiestňujú v prostredí džungle, kde je mnoho druhov nebezpečenstva, takže o zábavu tu núdza nie je. Akcie je tu dosť a je aj celkom dobrá. Súboje sú síce úplne nereálne, ale sú nápadité, plné zaujímavých chvatov a slušne natočené. Kvalitne pôsobia aj prestrelky a zvyšné typy akcie. Najviac sa mi páči celé finále alebo súboj s povstalcami. Herecké obsadenie je tiež dobré, The Rock v úlohe, ktorej typu sa mal držať celú kariéru, Sean William Scott konečne v niečom inom ako teenagerskej komédii a zaujímaví záporáci na čele s Christopherom Walkenom. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie výrazný nadpriemer, je tu veľmi dobrá vizuálna stránka, dobre zvolené prostredie filmu, takže tu nemám výhrad. A vydaril sa aj humor. Tento typ nie je práve moja kategória akčného žánru, ale aj tak s týmto filmom nemám problém, je svižný, zábavný a dobre natočený a po Kráčajúcej skale je to najlepší film s The Rockom. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 73%.(25.6.2007)

• Renton

Scénář: R.J. Stewart, James Vanderbilt .. Ubohé. Takové prvoplánově bezduché filmy mají být alespoň zábavné, jenže V džungli se předpokládaná odlehčená zábava jaksi nedostavuje. Rejža Berg sice místy trochu boduje, nelze mu upřít několik nápadů, zvládnutou práci s technikou (kamera, střih a zvuk je místy vážně super) a lásku k americkému fotbalu. Ale je to pořád málo. Navíc akce je nechutně přemrštěná (rozesmál mě zejména jeep zcela popírající zákony fyziky) a na délku filmu poměrně skromně zastoupená. Valná část děje je totiž podprůměrná, vatou přetékající, strohá ptákovina. 30%.(3.10.2007)