Vítejte v džungli

Rundown, The

Vitajte v džungli

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Arnold Schwarzenegger tu zdá sa predal štafetu Rockovi. Po troch rokoch treba povedať, že Dwayne Johnson do sveta filmu veľkú dieru neurobil a ani neurobí v takom štýle ako Arnie. Predator, Terminator, Total Recall a True Lies sú dosť vysoké méty, ale zase na druhej strane treba povadať že tento film je dostatočne dobrý resp. Rockov zatiaľ najlepší. „Zabav sa.“ Je jasná správa a ja som sa pri tomto filme neskutočne bavil. V podstate to je nonstop akčná zábava, kde akčné scénky nepostrádajú svoju údernosť (bitka v bare s futbalovým družstvom, bitka v džungli s rebelmi), napr. pri páde džungľov si musíte povedať - to by sa dolámali. Rock má potrebnú charizmu, jeho konflikty so Stiflerom pobavia, Rosario Dawson je správna jebačka, Christopher Walken hláškuje ostošesť a jeho postava je presne to čo mi už dávno chýbalo od jeho výkonu v Scottovej True Romance. Plus Spud z trainspotingu je tiež týpek na pobavenie, stádo byvolov spraví dostatočný rešpekt, opice sú prítulné, venušine cecky píšu ako sviňa a keď The Rock vezme do rúk aj zbrane všetko tady poletí. Ide o nájdenie pokladu, splnenie poslednej úlohy pre šéfa a oslobenie chudobného pracovitáho ľudu z rúk vykorisťovateľa. V dnešnej dobe so slabučkým výskytom poctivých akčných filmov (okrem The Rundown sa postupne objavil Ong-Bak a neskôr Crank a povedzme si Tom Cruise ako akčný borec nie je to pravé orechové a Vin Diesel tiež nejako stagnuje) je toto veľmi podarená záležitosť.(21.11.2006)

Zmiesanim filmu Indiana Jones a filmu Komando vyprodukoval Hollywood jednoznacne najlepsi kusok v oblasti akcakov typu "take it easy man,it's just a movie"... skvela zabava... ps. lepsieho zaporaka ako Christopher Walken si nedokazem predstavit.(14.3.2004)

Príjemná nenáročná zábava, ktorý tu výborne rozobral Tron.(2.6.2010)

Pomyslné akční žezlo předáno, otázkou zůstává, jak dlouho to sympatickému wrestlerovi, který je připraven vám kdykoliv posekat zahradu, vydrží!! Mám takový pocit, že Peter Berg, držíc se zajímavých látek, bude velice brzy v kurzu!!(24.12.2008)

Je to celkom dobrá dobrodružno akčná komédia s The Rockom. Má pomerne dobrý príbeh o mužovi, ktorý má pre svojho zamestnávateľa doviesť jeho syna z Južnej Ameriky, kde pátra po vzácnom poklade, ale na mieste sa dostane do problémov s miestnym boháčom, ktorý si celú oblasť privlastnil. Spracovanie je na tom dobre, najviac sa na ňom prejavuje dobrodružný žáner, postavy sa prakticky celý čas premiestňujú v prostredí džungle, kde je mnoho druhov nebezpečenstva, takže o zábavu tu núdza nie je. Akcie je tu dosť a je aj celkom dobrá. Súboje sú síce úplne nereálne, ale sú nápadité, plné zaujímavých chvatov a slušne natočené. Kvalitne pôsobia aj prestrelky a zvyšné typy akcie. Najviac sa mi páči celé finále alebo súboj s povstalcami. Herecké obsadenie je tiež dobré, The Rock v úlohe, ktorej typu sa mal držať celú kariéru, Sean William Scott konečne v niečom inom ako teenagerskej komédii a zaujímaví záporáci na čele s Christopherom Walkenom. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie výrazný nadpriemer, je tu veľmi dobrá vizuálna stránka, dobre zvolené prostredie filmu, takže tu nemám výhrad. A vydaril sa aj humor. Tento typ nie je práve moja kategória akčného žánru, ale aj tak s týmto filmom nemám problém, je svižný, zábavný a dobre natočený a po Kráčajúcej skale je to najlepší film s The Rockom. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 73%.(25.6.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 46. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Keď Dwayne Johnson prichádza do juhoamerického mestečka, je na tabuli označujúcej jeho názov napísané Helldorado. To bol pôvodný názov filmu. (BoncheR)

• - Žiadne ovocie "konlabos" ani nijaké iné ovocie, ktoré by dokázalo dočasne paralyzovať človeka, neexistuje. (HOMERjeALIEN)