Vítejte v džungli

Rundown, The

Vitajte v džungli

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

USA, 2003, 104 min

Toto je prvý film s wrestlerom Dwayne Jonhsonom (známejším pod pseudonymom The Rock), ktorý sa mi naozaj páčil. Stvárnil svalnatého tvrďáka Becka, ktorý nerád vyhľadáva problémy a vždy dáva najskôr možnosť si vybrať. Za A: v kľude splniť jeho požiadavku, bez zlomených kostí, modrín a vybitých zubov. Možnosť B je opakom áčka. Pri jeho povolaní zväčša musí pristúpiť ku tej druhej možnosti. Keď prijme kšeft, že privedie z brazílskej džungle späť do Štátov neposlušného mafiánskeho synka, rozbieha sa parádna akčná podívaná ako z osemdesiatých rokov. Nie náhodou sa v úvodnej scéne mihne legenda akčných filmov Arnold Schwarzenegger a symbolicky predá štafetu mladej krvi. ***(20.12.2008)

Opravdu zábavné béčko.(22.1.2005)

• Hunt

HUDBA: Harry Gregson-Williams, Zprvu to vypadá jako pohodová oddechovka, ale v mnoha scénách ztrácí tempo i šťávu.(22.11.2008)

Príjemná nenáročná zábava, ktorý tu výborne rozobral Tron.(2.6.2010)

Akční oddychovka. Nepřestanu opakovat ať Rock už konečně začne pořádně masakrovat místo akčních oddychovek, ale přesto jsem za tyhle filmy rád. (mnohem) Lepší než nic. Spárovat ho se Scottem funguje stejně dobře jako spárovat ho s Knoxvillem, ostatně oba přesvědčivě zahrají podobný charakter. Dobrý byl ještě Walken jako záporák. Jo a taky bojová scéna Rock vs. domorodci (případně i úvodní rvačka), něco podobného se hnedtak nevidí. A taky jeho wrestlingový styl je pořádně atraktivní. Ale proč se sakra takhle nepere ve víc filmech? ((mimochodem teď jsem si něco uvědomil.... ROCK(y) )) Option B? I make you.(10.10.2007)

• - Když se Travis ptá Becka, co se stane, když vezme do ruky zbraň, Beck odpoví: "Very bad things." Film z roku 1998 Very Bad Things je prvním režijním počinem Petera Berga. (Bauer)

• - Zloduch Hetcher má jedno oko modré a druhé zelené. (BoncheR)

• - V jednom záběru Mariana (Rosario Dawson) pije džus, kterého má ve skleničce jen na dně. V dalším záběru má však skoro půl sklenice. (G3niu5)