poster

Třetí muž

 • anglický

  The Third Man

 • slovenský

  Tretí muž

 • anglický

  The 3rd Man

Film-Noir / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1949, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dzej dzej
  ****

  Film pro všechny, kteří bez váhání označí Vídeň za své osudové město...(25.1.2007)

 • Legas
  ****

  Kavárenská hudba pro samostatný poslech výborná, ale dle mého názoru ve filmu špatně dokresluje atmosféru. Skutečného thrilleru se tak divákovi dostává až v samotném závěru. Škoda, že není celý film tak dobrý, jako jeho posledních 20 minut. Velice se mi líbil herecký výstup Orsona Wellese.(25.2.2007)

 • Aky
  ****

  Moc pěkné politicko-kriminální drama. Zřejmě mírně handicapované fantastickými superlativy, kterými je obestřen, a tím, že se k němu dostáváme s mnohadesetiletým odstupem. Vidět ho v padesátých letech, asi by nám zastavoval krev v žilách. Ale i dnes moc pěkné kino.(14.6.2009)

 • francis
  *****

  Kdyby všechny starý filmy byly takovýhle, to by bylo něco. Nejzajímavější je, že není vůbec třeba brát v úvahu dobu vzniku, ani u dialogů, ani u způsobu natočení... Přišlo mi to jako extrémně povedenej a v dobrým slova smyslu moderní retro film, jestli jde takový slovní spojení vůbec použít.(22.1.2007)

 • kinej
  *****

  Tak tento film skutečně nemá chybu. Zasazení klasického noir do kulis poválečné, rusko-britsko-americké, Vídně je samo o sobě geniální. Vedle hlavních postav je totiž atmosféra rozbombardovaného císařského města dalším ne-li tím nejdůležitějším aktérem této detektivky. Orson Welles se sice ve filmu moc neohřál, ale přesto vytvořil zajímavého záporáka, který je i přes to všechno co dělá, spíše sympatickým podvodníčkem, než někým kdo si zaslouží smyčku kolem krku. Asi nejde nepochválit závěrečnou geniálně nasnímanou a sestříhanou "ultra-noir" honičku ve stokách.(26.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace