Láska s rizikem

Láska s rizikom

Gigli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2003, 117 min

V roce 2003 se do kin dostává film, který předchází pověst jednoho z nejhorších "áčkových" filmů všech dob. Dvě tokající hollywoodské hvězdy - Jennifer Lopez & Ben Affleck - svůj milostný románek přenesli i na plátno. Martin Brest jim přitom režijně asistoval a jeho ruka byla snad až příliš volná. Do filmu totiž proniklo tolik kardinálně surrealistických scén a dialogů, že David Lynch zpytuje svědomí, že ho předběhl kolega, který točí zcela odlišný žánr. Jennifer Lopez to tady sluší, to se musí nechat, zvláště, když režisér nechává zbožně sklouzávat kameru po jejím zadku při cvičení. Ben Affleck jistě zaboduje u dámského publika, které si povzdechne, že je takový mužný idol nesvírá v náručí. Zkrátka "bejk", jak ve filmu v jedné scéně zazní. U kritiky nezaboduje, když své unesené oběti bude číst z toaletního papíru. A já tuhle scénu shledávám vtipnou a originální. A nejen tuhle. V bistru se polekají provokující výrostci subtilní J.Lo, když jim neohroženě pohrozí a prstem názorně ukáže, že je zbaví centrální nervové soustavy, když nedají pokoj. A co teprve Al Pacino a jeho nejtrapnější filmový výstup před kamerou. No, připouštím, že až druhý nejtrapnější, protože u Sandlera se o pár let později ztrapnil jako "Mokačíno" natolik, že už to ani víc nejde. Zkrátka, tenhle film je více komedie. Ano, možná i nechtěná, ale v zásadě originální. Ono by se to špatné, co ve filmu je, asi celkově přehlédlo, kdyby nerežíroval u kritiky etablovaný Martin Brest. Ten zřejmě i s herci cítil, že film bude propadák a tak se snažil každou scénu něčím vylepšovat. Ale znáte to, když chcete něco, co se nejeví dvakrát dobře vylepšit, tak to zpravidla ještě zhoršíte. A to je právě Brestův případ. Film se pak ze seriozně zamýšlené gangsterky, i když já si gangsterku představuji úplně jinak, přelil ve sled poslepovaných scének, které nezřídka nemají s hlavní zápletkou nic společného. Film vlastně těžil ze slavného páru a jejich milostné aférky. To byla pro film velká reklama, ačkoliv nezabrala. Film beznadějně u diváků propadl a sklidil vesměs záporný ohlas u kritiky. Nevidím to tak jednoznačně. Ten film mě docela bavil. J.Lo s Affleckem jsou sympatická dvojka a rozhodně není jejich vinou, že film vypadá poněkud nehotově, nekonzistentně a žánrově nevyhraněně. Rozhodně však není tak stupidní, jak se proklamuje. Je zkrátka zvláštní a jiný, než očekáváte. Ano, to bude ten přesný termín. Surrealisticky zvláštní, jak už jsem předeslal. Ústřední dvojicí bych se klidně nechal unést. Mé hodnocení: 60%(3.11.2014)

• Rocky62

Martin Brest jakožto režisér, kterého si vážím musel být při natáčení této břečky myšlenkami úplně jinde. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Falešné, trapné, zkrátka totálně špatný film, který není vhodný ani na zabití času a ačkoliv se Al Pacino objevil na scéně tak na 5 minut, předvedl možná nejlepší výkon.(22.3.2011)

• sinp

Není nad dobrou reklamu. Když má však váš film pověst jednoho z nejhorších filmů všech dob, tak to je ovšem jiná. Scénař je zoufale předvídatelný a zcela nevtipný, kamera nudná, herecké výkony některé strašné (Affleck) průměrné (Lopezová) a pár dobrých (Pacino). Taky mi vadil Christopher Walken, který hrál snad hůř než Affleck (v poslední době si vybírá dost špatné role). Jeden z nejhorších filmů to není i tak však Brest maximálně zklamal.(16.7.2005)

• klerik

Krásna Jennifer Lopez... a to je všetko. Príšerné dialógy, ktoré chcú mať dráždivý či erotický podtón, no v skutočnosti hrozne nudia a len stále viac poukazujú na to, že film nemá scenár. Nevtipná komédia, ktorá je hlúpa a zbytočne dlhá...(23.12.2008)

Dobrá oddychová záležitost, Ben affleck je tady takovej přijemnej zábavnej chlapík a Jennifer Lopez je fakt úplně neskutečně sexy, nikdy jindy a jinde si jí víc sexy nepamatuju a asi hlavně proto se mi to docela líbilo, že jo? Jinak je totiž příběh taková jednorázovka okoukaná, bez většího děje. Ale co, koukalo se na to pěkně.(12.8.2007)

• - Postavu, do které se ve filmu zamiluje Ben Affleck, měla původně hrát Halle Berry. (Pumiiix)

• - Film se natáčel v Culver City, v Long Beach, v Los Angeles a v Orange v Kalifornii. (rafix)

• - Po prvním víkendu promítaní byl film stažen z kin ve Velké Británii, kvůli velice špatným ohlasům a výdělkům. (Pumiiix)