Láska s rizikem

Láska s rizikom

Gigli

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2003, 117 min

V roce 2003 se do kin dostává film, který předchází pověst jednoho z nejhorších "áčkových" filmů všech dob. Dvě tokající hollywoodské hvězdy - Jennifer Lopez & Ben Affleck - svůj milostný románek přenesli i na plátno. Martin Brest jim přitom režijně asistoval a jeho ruka byla snad až příliš volná. Do filmu totiž proniklo tolik kardinálně surrealistických scén a dialogů, že David Lynch zpytuje svědomí, že ho předběhl kolega, který točí zcela odlišný žánr. Jennifer Lopez to tady sluší, to se musí nechat, zvláště, když režisér nechává zbožně sklouzávat kameru po jejím zadku při cvičení. Ben Affleck jistě zaboduje u dámského publika, které si povzdechne, že je takový mužný idol nesvírá v náručí. Zkrátka "bejk", jak ve filmu v jedné scéně zazní. U kritiky nezaboduje, když své unesené oběti bude číst z toaletního papíru. A já tuhle scénu shledávám vtipnou a originální. A nejen tuhle. V bistru se polekají provokující výrostci subtilní J.Lo, když jim neohroženě pohrozí a prstem názorně ukáže, že je zbaví centrální nervové soustavy, když nedají pokoj. A co teprve Al Pacino a jeho nejtrapnější filmový výstup před kamerou. No, připouštím, že až druhý nejtrapnější, protože u Sandlera se o pár let později ztrapnil jako "Mokačíno" natolik, že už to ani víc nejde. Zkrátka, tenhle film je více komedie. Ano, možná i nechtěná, ale v zásadě originální. Ono by se to špatné, co ve filmu je, asi celkově přehlédlo, kdyby nerežíroval u kritiky etablovaný Martin Brest. Ten zřejmě i s herci cítil, že film bude propadák a tak se snažil každou scénu něčím vylepšovat. Ale znáte to, když chcete něco, co se nejeví dvakrát dobře vylepšit, tak to zpravidla ještě zhoršíte. A to je právě Brestův případ. Film se pak ze seriozně zamýšlené gangsterky, i když já si gangsterku představuji úplně jinak, přelil ve sled poslepovaných scének, které nezřídka nemají s hlavní zápletkou nic společného. Film vlastně těžil ze slavného páru a jejich milostné aférky. To byla pro film velká reklama, ačkoliv nezabrala. Film beznadějně u diváků propadl a sklidil vesměs záporný ohlas u kritiky. Nevidím to tak jednoznačně. Ten film mě docela bavil. J.Lo s Affleckem jsou sympatická dvojka a rozhodně není jejich vinou, že film vypadá poněkud nehotově, nekonzistentně a žánrově nevyhraněně. Rozhodně však není tak stupidní, jak se proklamuje. Je zkrátka zvláštní a jiný, než očekáváte. Ano, to bude ten přesný termín. Surrealisticky zvláštní, jak už jsem předeslal. Ústřední dvojicí bych se klidně nechal unést. Mé hodnocení: 60%(3.11.2014)

Dobrá oddychová záležitost, Ben affleck je tady takovej přijemnej zábavnej chlapík a Jennifer Lopez je fakt úplně neskutečně sexy, nikdy jindy a jinde si jí víc sexy nepamatuju a asi hlavně proto se mi to docela líbilo, že jo? Jinak je totiž příběh taková jednorázovka okoukaná, bez většího děje. Ale co, koukalo se na to pěkně.(12.8.2007)

• BioGrower

Nie, asi to nie je najhorší film všetkých čias, ale odpad! to je sakra veľký... Affleck, Lopezová, Walken, Pacino - WTF?! Pacino je môj najobľúbenejší herec, ale na to aby vzal úlohu v tomto filme musel byť skutočne veľmi zúfalý. Rýdzi príklad tak nevtipného filmu, že si toho museli byť vedomý už pri natáčaní. A navyše od tak dobrého tvorcu a... kašlem na to.(22.6.2007)

• MikO_NR_1909

Už z obsadenia hlavnej dvojice viete do čoho idete. Čiže žiadne prekvapenie. Lacná, preafektovaná šaškáreň v ktorej sa sem-tam nasmejete z Affleckovej spomalenosti a chutného hára na hlave. Určite neodporúčam ani scenáristom v krízovom období. Zas naproti tomu je vôbec úspech, že som to dopozeral a bez mentálnej ujmy. A čo v tom robí Al Pacino? No pre mnohých horších hercov môže byť trojhviezdičkový film najhorší v ich kariére :-) .(26.4.2014)

• viperblade

Co v tomhle dělá Al Pacino, je mi záhadou!(17.7.2007)