Zloděj životů

Taking Lives

Zlodej životov

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 103 min

Ethan Hawke je vážně slizoun a touhle rolí to jen potvrdil.. každopádně Angie výborná,zajímavá zápletka,překvapivé rozuzlení,napětí po celý film.Celkem příjemně strávený sobotní večer.(28.8.2011)

Když zapomenu na opravdu vysoký stupeň předvídatelnosti, pak je pro mě "Zloděj životů" poměrně zábavnou bubu-podívanou s pěknou řádkou polorozložených těl, zajímavou úvodní vraždou (to jsem vážně nečekala) a s jednou opravdu povedenou lekačkou, která mě málem zabila.XD Já nevím, mně se to prostě líbilo, takže slabší ****.:-)(14.3.2010)

• Morien

Kromě docela slibného intra a jednoho okamžiku, kdy mě málem klepla pepka leknutím, docela obyčejná slátanina. Vzhledem k tomu, že divák celou dobu všechno ví, tak vlastně celé sledování postrádá smysl. Já jsem se chtěla dívat až do konce jenom abych viděla, co předvede Ethan Hawke ... no a nebudu nadávat jemu, protože on za to víceméně nemůže, ale scénáristovi by měl někdo nakopat zadek, protože já mám na to příliš krátký nohy.(8.9.2008)

• Slarque

Napočítal jsem sedm docela slušných herců. Jsou na tom všichni tak špatně, že musejí brát všechno, co jim někdo nabídne? Režisér se také docela snažil a k podobnému druhu filmů skvěle padnoucí hudba Philipa Glasse dobře dotváří atmosféru. Jenže scénář je dokonale nezajímavý, přestože námět sliboval solidní temný thriller. A špatný scénář už nic nezachrání.(5.6.2004)

• POMO

Okolo vraha je nulová aura, medzi postavami to funguje na pol úväzku, napätia je menej než húb na púšti a prekvapivé rozuzlenie je podraz sebaparodických rozmerov na úrovni béčkového video-thrilleru. Nehovoriac o "dojazde" filmu, ktorý snád tvorcovia ani nemohli myslieť vážne. Občasný dážď a vlažné tváre všetkých prítomných vytvárajú pocit chladného a zlého sveta, no jemne exotická hudba Philipa Glassa neoplýva ani trochou tajomna a depresie. Vôbec sa do filmu nehodí. Samotné stopovanie vraha, ktoré pokrýva dve tretiny filmu, je bez scenáristického nápadu, bez narastajúceho pocitu stiesnenosti. Obsahuje síce dve "baterkové" návštevy temných miest so slušnými lakačkami, no sila týchto lakačiek je priamo úmerná ich zbytočnosti a lacnosti. Poskočí vám srdce, no keď sa zamyslíte čo sa vlastne stalo, je zle. D.J. Caruso vo svojom predchádzajúcej, jemne "zhúlenej" dráme SALTON SEA predviedol cit pre perfektnú formu, ktorý tu ale vôbec nezúžitkováva. A keby sa o to aj pokúsil, keby k tomu mal priestor, bolo by to k ničomu, lebo sa nemôže oprieť o pevný scenár. Čítal vôbec niekto túto predlohu skôr, než schválil jej realizáciu?!(25.4.2004)