poster

Zloděj životů

 • USA

  Taking Lives

 • Slovensko

  Zlodej životov

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hrabka
  ***

  Průměrný thriller. Taky že 60% tady na ČSFD tzn. 3* mu sluší nejvíce. Film dokáže velmi dobře zabavit, především když vám ho pustí v autobuse. A to jak po stránce dějové, tak po stránce napětí. A fanoušci Angeliny si zde také přijdou na své. Děj je sice docela průhledný, ale přece jenom si nemůžeme být úplně jisti, jestli to tak opravdu nakonec bude. Závěr si mohli autoři odpustit, to už byl spíš takový zmar, ale jinak se dá říct, že bez větších očekávání stojí film za to. 55%(28.9.2010)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Philip Glass: 1. Inertia Creeps (Massive Attack) ,2. Shaved ,3. Should I Stay or Should I Go (The Clash) ,4. Bad (U2) ,5. 1919 Rag (Bay City Jazz Band) ,6. Asomate a La Ventana (Sandra & The Latin Groove)(12.5.2011)

 • Momo_desu
  ***

  Okej rozuzlenie super, nahá Angelina a to je asi tak všetko.(14.1.2013)

 • Falko
  ***

  Thriller, ktory ma sice daleko od filmov ako SEDEM alebo MLCENIE JAHNIAT, ale nemyslim si, ze je az taky zly, ze by sa na to nedalo pozerat. Mozno sa zda byt niekomu scenar pritiahnuty za vlasy, ale ja som bavil od prvej do poslednej minuty. Prekvapiva bola hlavne postava agentky FBI v podani Angeliny Jolie. Ale viac nechcem rozpisovat, aby som nieco dolezite neprezradil hlavne pre tych, ktori maju radi taketo thrillery a ktori ho este nevideli...... 24.06.2008 __________ Angelina Jolie - (Illeana Scott) +++ Ethan Hawke - (Costa) +++ Tcheky Karyo - (Leclair) +++ Kiefer Sutherland - (Hart) +++ Gena Rowlands - (Pani Asher) +++ Olivier Martinez - (Paquette) +++ Justin Chatwin - (Matt Soulsby) +++ Hudba: Philip Glass +++(20.6.2008)

 • Matty
  ***

  Agentky FBI specializující se na profily kriminálníků nemají na růžích ustláno, nikdy nemohou vědět, jestli první schopný chlap na obzoru nebude psychopatickým vrahem s touhou rozflákat jim obličej na kaši. Denně jsou konfrontovány s hnusem vystupujícím z přítmí špinavých ulic, bolest a smrt je neoddělitelnou součástí jejich životů. Vyhráno nemají ani s vizáží Angeliny Jolie, spíš naopak – koncentrace nadržených úchylů v okolí bude ještě vyšší. Zloděj životů nemá kromě Angeliny příliš co nabídnout. Úvod byl hrozný, až jsem znejistěl, zda-li nedošlo ke změně v televizním programu, zda-li Prima namísto dva roky starého krimithrilleru nezařadila třicet let staré road-movie z NDR. Následující titulky mé obavy naštěstí vyvrátily, při té radosti mi ani nevadilo, jak okatě kopírují Sedm, Insomnii i Identitu, což byly pravděpodobně i vděčné inspirační zdroje při tvorbě scénáře. Scénáře předvídatelného, jenž věnuje zbytečný prostor motivům zbytečným, následkem čehož nezbývá prostor pro motivy zajímavé (např. parapsychologické schopnosti agentky Scottové nebo detailnější popis vrahových praktik). Jednu „šokující“ pointu odhalíte až příliš snadno (stačí se trochu orientovat v zákonitostech mainstreamových hollywoodských filmů, zvlášť v těch, co souvisejí s délkou filmu a jeho hereckým obsazením), druhá „šokující“ pointa je jednoduše debilní a přidána pouze proto, aby konec nevyzněl úplně do ztracena (což stejně vyzní). Kvalitativně osciluje Zloděj životů někde mezi zmíněnými thrillery, jelikož atmosféra mu místy opravdu nechybí, a podprůměrnou epizodou Kriminálky Las Vegas, jelikož mnoho scén se solidním potenciálem působí příliš televizně. Pěkná, ač místy přespříliš dramatická, je hudba Philipa Glasse, i díky níž naplnil tento film má skromná očekávání. Od „dýdžeje“ by člověk čekal horší věci. :) 60% Zajímavé komentáře: POMO, choze, genetique, Wormboy, hudryhudry(3.12.2006)

 • - Předlohou k filmu byla stejnojmenná kniha britského autora Michaela Pye. Hlavní hrdinka se ale v knize jmenuje Grace Vanderholt a ne Illeana Scott jako ve filmu. (imro)

 • - V zástupu producentů snímku se mimo televizních tvůrců objevuje například také David Heyman, který stojí za všemi díly Harryho Pottera. (imro)

 • - Mezi adeptkami na hlavní roli nejdříve figurovaly Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett a Jennifer Lopez. Navigaci herců z režisérské stoličky měl původně na starost Tony Scott, ale tuto funkci po něm převzal televizní režisér D. J. Caruso. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace