Moje velká indická svatba

Bride and Prejudice

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

Nejedná se o film, který by si zasloužil, hodnocení 4*, ale já tento příběh miluju, at je v jakékoli podobě. A příběh od Jane Austenové zasazený do indického prostředí s úžasnou hudbou je velice originální a příjemné. Nemůžu si pomoci a své hodnocení ze 3 musím změnit na 4*.(2.5.2009)

Je to barevné, zpívá se tam a tančí. A na tři to stačí:-)(23.7.2007)

Tenhle moderní Austenovský Bollywood/Hollywood přepis mě skutečně dokáže pobavit, i když u něj vlastně pořádně nefunguje pohled ani jednou optikou. Je to ale určitě o něco povedenější film než třeba "Královna koření" a míru tolerance a očekávání určuje do značné míry už samotný (originální), téměř parodický název. Ale proč ne.(1.8.2007)

Až nevídane gýčovité a primitívne. S touto nadsadenosťou však výborne zábavné - film je totiž preplnený svojskými gag-mi a vtipmi, z ktorých sa mi ten "kobrý tanec" z pamäti čoskoro určite nevytratí :D(28.6.2010)

• LiVentura

Pro zamilované snad jen. Nenabízí to nic jiného pro normálního diváka.!!(3.12.2011)

• - Spousta tanečníků v pozadí na svatbě byla najata z místního chrámu Sikh. Režisér se nezajímal o to, jestli umí tančit, hlavní bylo, že na scéně vypadali, že se při tom dobře baví. (HappySmile)

• - Zpěvačka Ashanti byla v době natáčení právě na turné. Musela tedy během přestávky zaletět do Indie, natočit svou scénu, a potom zase pospíchala zpátky na turné. (HappySmile)

• - Aishwarya Rai si před natáčením filmu nechtěla přečíst knihu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, protože se bála, že by ji mohla postava Elizabeth ovlivnit při hraní. (HappySmile)