Moje velká indická svatba

Bride and Prejudice

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

Český název odkazuje na úplně jiný film, než ten originální. Bride and Prejudice - Bollywoodská Pýcha a předsudek. Byla to zábava, hudebně-taneční čísla se vážně povedla a celé to bylo takové hezky barevné a indické. A Aishwarya je fakt kočka.(3.12.2011)

Jane Austenovou nevyhledávám v tradičním pojetí, ale takhle je to docela příjemná změna. Hlavním pozitivem je samozřejmě bohyně Aishwarya Rai debutující v anglicky mluvené produkci :) V epizodce se mi líbila i Ashanti a celkově jsem poměrně spokojeně srovnala tuto svatbu s Mojí tlustou řeckou svatbou. V této pestrobarevné zábavě nechyběl samozřejmě Anupam Kher a poměrně netradičně byl obsazen Naveen Andrews.(25.1.2009)

• mat.ilda

Když v televizi opravdu, ale opravdu nic nedávají, je možné vydržet tento spektákl plný barev, tance a hudby, budete se však muset vzdát jakéhokoliv očekávání - ve smyslu příběhu, vtipu, hereckých výkonů, zajímavosti postav.....vlastně úplně všeho. Krom očí pro pláč vám zbydou zas jen ty barvy, tanec a hudba, ale pro změnu to někdy i stačí.(25.9.2009)

Tenhle moderní Austenovský Bollywood/Hollywood přepis mě skutečně dokáže pobavit, i když u něj vlastně pořádně nefunguje pohled ani jednou optikou. Je to ale určitě o něco povedenější film než třeba "Královna koření" a míru tolerance a očekávání určuje do značné míry už samotný (originální), téměř parodický název. Ale proč ne.(1.8.2007)

Možno si naozaj toľko hviezičiek nezaslúži, ja mu ich však doprajem z čisto prozaického dôvodu...Neuveriteľne som sa pri tom zabávala...Je to odľahčenejšia, farebnejšia, indickejšia, strhujúcejšia, zábavnejšia verzia Austenovej románu...Navyše ani tu pán Darcy nie je úplne k zahodeniu:-))Videla som aj skvelé spracovanie Joea Wrighta a mám ho rada, to spracovanie akokeby presne vypadlo z Austenovej knižky, skvelé výkony, krásna hudba, výprava, kostýmy...tento film je však trošku iná šálka kávy, takej indickej (ak tam pijú kávu)...(18.1.2009)