Moje velká indická svatba

Bride and Prejudice

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

Vzhledem k tomu, že mne jak knižní předlohy, tak klasické inscenace čehokoli od Jane Austenové vždycky spíš nudily, tenhle bollywoodský způsob se mi zdá dost šťastným ozvláštěním.(8.5.2013)

Geniální.(22.5.2009)

Možno si naozaj toľko hviezičiek nezaslúži, ja mu ich však doprajem z čisto prozaického dôvodu...Neuveriteľne som sa pri tom zabávala...Je to odľahčenejšia, farebnejšia, indickejšia, strhujúcejšia, zábavnejšia verzia Austenovej románu...Navyše ani tu pán Darcy nie je úplne k zahodeniu:-))Videla som aj skvelé spracovanie Joea Wrighta a mám ho rada, to spracovanie akokeby presne vypadlo z Austenovej knižky, skvelé výkony, krásna hudba, výprava, kostýmy...tento film je však trošku iná šálka kávy, takej indickej (ak tam pijú kávu)...(18.1.2009)

Už dlouho jsem nedal filmu 100% hodnocení, ale tento film si ho určitě zaslouží. Nejenže v něm uvidíme krásnou herečku Aishwaryu Rai, krásné taneční kreace a ulyšíme skvělou taneční indickou hubu, ale hlavně budeme šokováni barvami. Přísahám, nikdy v životě jsem neviděl tolik barev, jako v tomto filmu! Opravdu nádherná pastva pro oči. Myslím, že takové syté zářivé barvy neuvidíte ani v Gay Parade a Transwesti show! Film "Moje indická svatba" je perfektní film, který Vás naladí a nabije energií! 100% DOPORUČUJI! :-)(13.9.2008)

• Slavníkovec

Už dlouho jsme nedal čistý odpad! Tento film si to opravdu zaslouží. Nemám rád, když indická hudba potlačuje celkový dojem z filmu. U indického muzikálu, bohužel, se to považuje za samozřejmost.(25.8.2007)

• - Tlustá zelená knížka, kterou Lalita otevře na bazénu v Goa, je kniha od Jane Austenové. (HappySmile)

• - Shahrukhovi Khanovi byla nabídnuta role ve filmu, ale odmítl. (HappySmile)

• - Spousta tanečníků v pozadí na svatbě byla najata z místního chrámu Sikh. Režisér se nezajímal o to, jestli umí tančit, hlavní bylo, že na scéně vypadali, že se při tom dobře baví. (HappySmile)