Moje velká indická svatba

Moja veľká indická svadba

Komedie / Romantický / Muzikál

Velká Británie / USA, 2004, 107 min

• choze

Bollywoodská verze Pýchy a předsudku, tj. hodně oranžové, tance, zpěvu a Aishwarye Rai, která to pro mužskou část publika činí jakžtakž snesitelným.(19.7.2008)

Možno si naozaj toľko hviezičiek nezaslúži, ja mu ich však doprajem z čisto prozaického dôvodu...Neuveriteľne som sa pri tom zabávala...Je to odľahčenejšia, farebnejšia, indickejšia, strhujúcejšia, zábavnejšia verzia Austenovej románu...Navyše ani tu pán Darcy nie je úplne k zahodeniu:-))Videla som aj skvelé spracovanie Joea Wrighta a mám ho rada, to spracovanie akokeby presne vypadlo z Austenovej knižky, skvelé výkony, krásna hudba, výprava, kostýmy...tento film je však trošku iná šálka kávy, takej indickej (ak tam pijú kávu)...(18.1.2009)

Stejně jako hlavní hrdinka vyčítá v jedné scéně Darcymu, že turisti přijedou do Indie, ale nechtějí ji vidět, tak tenhle film si hraje na Bollywood, ale podle západních pravidel (a anglické literární klasiky), v Indii, kde všichni mluví a zpívají anglicky a navíc funguje jako takový turistický průvodce (všechny scény z Londýna a Hollywoodu). Je to škoda, protože Aishwarya Rai (a řada jejích kolegyň) je opravdu půvabná a nevypadá to, že by se k nám dostal nějaký její indický trhák (málem k nám kdosi koupil Devdas, ale rozmyslel si to).(14.7.2005)

• mat.ilda

Když v televizi opravdu, ale opravdu nic nedávají, je možné vydržet tento spektákl plný barev, tance a hudby, budete se však muset vzdát jakéhokoliv očekávání - ve smyslu příběhu, vtipu, hereckých výkonů, zajímavosti postav.....vlastně úplně všeho. Krom očí pro pláč vám zbydou zas jen ty barvy, tanec a hudba, ale pro změnu to někdy i stačí.(25.9.2009)

Doporučuji všem, kdo s bolywoodským filmem teprve začínají! Kvalitativně stejně dobré jako poslední Pýcha a předsudek, jen podstatně modernější a uletěnější. Než si zvyknete na barevnost a "kýčovitost", chvíli to trvá, ale pak je to super! Některé postavičky jsou "k sežrání", indický pohled na Ameriku je úžasný! Oblíbený film u nás doma, na který se můžeme dívat znova a znova.(6.1.2010)