Medailon

Medailón

Komedie / Akční / Krimi / Fantasy

Hong Kong / USA, 2003, 88 min

• castor

Začátkem nového tisíciletí se divák obával, že se stárnoucí čínský pracant se žánrem rozloučí sotva důstojně. Naštěstí má tenhle gumovitý panďulák stále ještě tu a tam štěstí na role a režiséry, bojových fint má v rukávu taky pořád hodně, takže bych se toho (i při téhle bídě s Claire Forlani) neobával..(23.3.2012)

Jako Smoking, ale trošku lepší. Claire Forlani je nehorázně krásná!(11.7.2007)

Nechapu ty nizky hodnoceni, netvrdim, ze se jedna o kdovico a i v Jackieho filmografii to je spis prumer, ale film jsem videl uz nekolikrat a vzdy me dobre pobavi. Cely je to v podstate o Jackiem, kterej provadi sileny kousky normalne a tady ma navic superschopnosti, takze je silnejsi a rychlejsi a nekdy si tvurci s bitkama fakt vyhrali. Problem je trosku v pribehu, sice nekde nedrhne, ale je fakt hodne slabej, navic cela ta mytologie okolo vyvolenyho je sfouknuta tak dvema vetama. Dalsi drobna chybka je Lee Evans, ja ho sice mam celkem rad uz od Honu na mys, ale tady opet dela blbecka a agenta mu fakt neverite. Naopak mile potesila Claire, ktera je moje oblibena herecka, hraje slusne, sekne ji to a zvladne i nakou tu bitku. Slabsi 4*.(10.8.2008)

• Xmilden

Jackie Chan ocicmává o 18 let mladší Claire Forlani. Oproti Medailonu je například Chůva v akci oskarový snímek. Jackie procházel po roce 2000 tvůrčí krizí, jinak by jen těžko zakopnul o tento scénář. O rok později si notně vylepšil reputaci 5. dílem Police Story. PS: Kopačku do břicha zde inkasuje začínající Scott Adkins. A jako možná v jediném filmu zde Jackie zahyne.(26.10.2010)

Tohle mě dost překvapilo a o to více se mi to líbilo. Choreografii akčních scén měl na starosti Sammo Hung abylo to znát. On prostě umí. Jackie stárne, ale pořád válí a některé nápady, mi pořádně nejdou dohlavy, ale ta akrobacie je úžasná. Spojení herce a kaskadéra v jednom. Claire Forlani a její mimika je pro mě příliš okouzlující, abych ji nenadržoval, ale je fakt že toho zase tolik nepředvedla. Lee Evans se své role chlapíka k smíchu zhostil s velkým zápalem, asi nejlůepší z celé trojice hlavních postav. Tohle je dost pohádkové, ale oproti jiným pohádkám typu Iron man, to má aspoň šmrnc.(1.9.2010)