Smím prosit?

Shall We Dance

Smiem prosiť?

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Nic zvláštního, ale velice mě potěšilo, že zůstal se svou ženou a Jennifer ostrouhala.(22.3.2009)

Smím prosit? nespasí od průměrnosti ani sympatičtí filmoví manželé Richard Gere a Susan Sarandon, ani hezké taneční scény. Naopak ho spíš utápí Jennifer Lopez, která je sice pěkná a pohyblivá při tanci, ale v hraní naprosto prkenná. Už dlouho jsem ve filmu neviděla tak unylou a otravnou postavu.(9.6.2006)

Film plný príjemnej hudby spojenej s harmonickým pohybom. Dej je bez konfliktov, bez napätia, plný lásky, pohody. Nie je to žiadna intektuálne lahôdka, ani výpoveď - je to jednoduché a priamočiare. Ale kto z nás ešte nemal deň, keď nechcel nič, iba sa dívať s prázdou hlavou na niečo pekné... A keď navyše máte radi hudbu a tanec, isto vám príde ľúto, že vo vašom meste taká škola tanca nie je.(4.12.2007)

Pohodový film se skvělou atmosférou. Až z obrazovky jsem cítil ten pohyb a vášeň při tanci, že jsem měl chuť film pauznout a tančit. Hudba dobrá, herci zde pasovali, ale není to film, který bych už neviděl v jiném provedení. Předchozí japonský film jsem bohužel neměl možnost vidět, takže zatím mé hodnocení 3 hvězdičky...(17.2.2007)

• Nancy

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců).(24.3.2005)

• - Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)

• - Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love Stephena Merritta“. (imro)

• - Do Winnipegu se štáb přesunul z Toronta kvůli obavám z epidemie SARS, která tam propukla na začátku roku 2003. (imro)