Smím prosit?

Smiem prosiť?

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Milé, ale nudné..(10.9.2016)

Příjemná oddechová zábavička se šarmantním Richardem Geerem, pro mě osobně mnohem lepší, než jsem vůbec čekala.(27.11.2006)

• Big Bear

Eghh to bylo tak přeslazené až mne z toho tahalo v zubech... Sice role pro Richarda Gere jak stvořená, film však doporučuji spíše ženskému publiku. Co jsem ale koukal, tak Tucci je teda pěkně namakanej ! No nic. Za mně jsou to dva taneční pořádky. * *(6.1.2015)

Životem unavený Richard Gere ve schematické pohádce, která na několika dějových liniích selhává, jinde zase americké diváky poučuje o správných hodnotách. Tradičními klišé vystavěná story o stárnoucím muži, kterého to zavane (překvapivě) až do taneční školy – tam vykřesá naději pro tanečnici Paulinu (Jennifer Lopez, ať je jakkoliv půvabná, je mnohem lepší tanečnicí než herečkou) a do šedivého soužití s manželkou Beverly (Susan Sarandon je odsunuta někam za oponu) vnese svěží vítr. Shall We Dance mě rozhodně nedojal, nerozesmál, ale příjemně uběhl, elegantní Gere je přesvědčivý a jeho krokové kreace s přehledem doplňuje jeho široký úsměv, z kterého se stejně jako tomu bylo před pěti roky a stejně jako před patnácti roky podlamují nejedné divačce kolena!!(4.6.2007)

• MM_Ramone

Zabehnutý chicagský právnik John Clark rieši krízu stredného veku netradičným spôsobom. Nenajde si mladšiu milenku, neprepadne hazardu, alkoholu alebo nedaj bože drogám. Prihlási sa do súkromnej školy spoločenského tanca. Je to remake rovnomenného japonského snímku, ktorý v roku 1996 natočil režisér Masayuki Suo. V americkej verzii si zahrali známi hollywoodskí herci. Mňa najviac potešila nádherná Jennifer Lopez. Nerád tancujem. Nemám ku tomu vzťah. Nedokážem týmto spôsobom vyjadriť svoje emócie. Preto ani filmy o tanci mi nič nehovoria. Toto je jeden z tých lepších, čo som videl. Neteenagerský tanečný film. **(11.2.2010)

• - 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)

• - Do Winnipegu se štáb přesunul z Toronta kvůli obavám z epidemie SARS, která tam propukla na začátku roku 2003. (imro)

• - Jennifer Lopez má oproti Geremu dlouleté zkušenosti s tancem, začínala totiž jako „pozadí“ (doslova) v hudebních videoklipech. V současnosti je relativně úspešnou filmovou herečkou a ješte úspěšnejší zpěvačkou. (imro)