Smím prosit?

Smiem prosiť?

Shall We Dance

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Kreace Stanley Tucciho pro mě zůstane nesmrtelná :-))(6.3.2009)

Pohodový film se skvělou atmosférou. Až z obrazovky jsem cítil ten pohyb a vášeň při tanci, že jsem měl chuť film pauznout a tančit. Hudba dobrá, herci zde pasovali, ale není to film, který bych už neviděl v jiném provedení. Předchozí japonský film jsem bohužel neměl možnost vidět, takže zatím mé hodnocení 3 hvězdičky...(17.2.2007)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $57,890,460Tržby Celosvetovo $170,128,460/65%/(16.6.2007)

Milé, ale nudné..(10.9.2016)

Smím prosit? je takový malý filmeček bez výraznějšího konfliktního děje, jehož hlavní myšlenkou i tažnou silou zůstává láska k tanci. A ta je předvedena s dětskou hravostí a dospělou elegancí, že má člověk po skončení filmu chuť zatančit si na ulici a zaběhnout na nejbližší kurz. Postavy nejsou ničím víc, než pouhými rozvrženými žánrovými figurkami, ale jsou dobře obsazené (tedy až na Gereovu dceru). Jednoznačným vrcholem filmu je vášnivá taneční scéna, která přichází zhruba ve dvou třetinách. Velmi příjemný film o lásce k tanci...(14.3.2005)

• - Do Winnipegu se štáb přesunul z Toronta kvůli obavám z epidemie SARS, která tam propukla na začátku roku 2003. (imro)

• - 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)

• - Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)