poster

Smím prosit?

 • USA

  Shall We Dance

 • Slovensko

  Smiem prosiť?

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Víceméně věrný remake japonského originálu, který funguje navzdory přesazení do jiné kultury. Pohodová romantika, ve které kupodivu nejde o velkou lásku, ani nevěru, ani osudový vztah a přece je to stejně emotivní. Gere hraje probuzení unaveného řadového právníka příjemně nevtíravě, taneční scény jsou chytlavé a příběh příjemně nevyhrocený. Zkrátka přijemná odpočinková podívaná, ke keteré se člověk za čas rád vrátí...(24.2.2009)

 • MáŠa
  ***

  Ale jo, ušlo to. Je to sice romantická komedie USA, hraje v tom R. Gere a J. Lopez, což by jaksi mohlo dosti lidí odradit, ale já se uražen necítím. Dávali to o Vánocích, a celkem se to na ten čas hodilo. Prostě něco ve stylu Pretty Woman. Moc srandy u toho není, ale líbí se to. 2004(21.2.2008)

 • Lynn
  ***

  Kreace Stanley Tucciho pro mě zůstane nesmrtelná :-))(6.3.2009)

 • mandes

  rozpočet : $50 million tržby celosvetovo : $170,128,460(6.1.2007)

 • Tom Hardy
  ****

  Smím prosit? je takový malý filmeček bez výraznějšího konfliktního děje, jehož hlavní myšlenkou i tažnou silou zůstává láska k tanci. A ta je předvedena s dětskou hravostí a dospělou elegancí, že má člověk po skončení filmu chuť zatančit si na ulici a zaběhnout na nejbližší kurz. Postavy nejsou ničím víc, než pouhými rozvrženými žánrovými figurkami, ale jsou dobře obsazené (tedy až na Gereovu dceru). Jednoznačným vrcholem filmu je vášnivá taneční scéna, která přichází zhruba ve dvou třetinách. Velmi příjemný film o lásce k tanci...(14.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace