BAVME SA O SEXE ma hrozne... štve. Najradšej by som dal 40%, ale podobne ako napr. v prípade drám CRASH (r. Paul Haggis), HĽADANIE KRAJINY-NEKRAJINY a REQUIEM ZA SEN, i tu musím nahnevane uznať, že je to proste dobre nakrútené. Iste, snaha o „získanie aspoň piatich Oscarov“, je silená a ja tieto „akademické nudy“ nemám rád. A ak tento životopis slávneho amerického sexuológa porovnáme s inými slávnymi americkými životopismi (POLLOCK, WALK THE LINE), zistíme, že tejto prehnane „krásnej“ snímke chýba život, troška toho šialenstva a energia. Je to obschnutá melodráma, nakrútená podľa klišé scenára, v ktorom nanešťastie nechýba nič z toho, čo budete čakať (hrdinu nikto nepozná, hrdina sa preslávi, nad hrdinom sa začne zmrákať, ale láska ho včas zachráni), Liam Neeson mi pripadal po dlhom čase zasa veľmi nesympatický a Laura Linneyová je... nechcem povedať, že krava, ale rozhodne ju nepokladám za kvalitnú herečku. Snímka od režiséra, ktorý ROZHODNE svoj predchádzajúci film neprekonal (BOHOVIA A MONŠTRÁ), môže byť povďačná aspoň za „zvyšok hercov“, ktorí sú našťastie už fajn (Sarsgaard, Lithgow, Platt... dočerta, veď aj ten Chris „Batman a Robin“ O´Donnell je tentokrát dobrý!). Na 80% afektovanú snímku v mojich očiach vyťahuje... sex. Je pôsobivé, zaujímavé a dovolím si tvrdiť až obohacujúce, sledovať, ako to v puritánskej Amerike bolo kedysi s touto témou. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/159646/Bavme-sa-o-sexe-80.html(26.2.2007)

Veľmi zaujímavo spracovaný životopisný film s výborným Neesonom v hlavnej úlohe.(13.2.2006)

Tak ja fakt nevim, tenhle film sem tak nak skouk aniz bych se nudil a aniz by ve me zanechal nejakej vyraznejsi dojem. Kinsey nejdriv zkouma hmyz a pak lidi a vse je formou dotazniku a rozhovoru, takze nemuzu rict, ze by to byl spatnej film, ale nijak zvlast me nezaujal. Ale Neeson je v hlavni roli fakt fajn, skoda, ze ma tak idiotskej uces a potesi John Lithgow. Mohlo to bejt zabavnejsi, ale diky tematu je film misty aspon vtipnej.(3.9.2007)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $10,254,979Tržby Celosvetovo $16,918,723║ Určite na ponúkanú tému bohatý film len škoda že podávaní tak prvoplánovo bez toho aby vtiahol diváka do nejakého príbehu, lebo dej je nehybný a za celý čas sa takmer nikam neuberá, len vysvetľuje a vysvetľuje všetko možné o sexe, chýba tomu nejaká ľahkosť, uvoľnenosť, aby si to čo príbeh ponúka človek mohol užiť, toto je skôr taký zaujímavý dokument držiaci diváka stranou. /45%/(29.10.2008)

Kinseyho studie provedená ve formě dotazníkového šetření v tehdy puritánské (tehdy !?) Americe znamenala informační revoluci, včetně razantní změny představ o sexuálním životě průměrných Američanů. Film velice poutavě přibližuje snahu, trpělivost a nejspíš i posedlost člověka bojujícího proti všeobecnému tmářství... Souhlasím s Anglie, tenhle film by bylo zapotřebí dostat do osnov středních škol!!!(20.6.2005)