• Payushka

Lidi, co me znaji, moc dobre vedi, ze nejsem zadna pitoma puritanka. V otazkach sexu patrim mezi ty, kteri hnedka nezcervenaji. Jenze co bylo tohle? Neskutecna snuska bludu, nudy a otravnych glos. Pokazde zaznela nejaka "pamatna" hlaska a Neeson si na ni dal zalezet, aby vyznela. OK, to je i ve Smrtonosnych pastich. Ale to rozkosnicke vychutnavani kazdeho slova "sexualni", "sexisticke" etc...what the hell?! Je tu neustale obhajovano kazde vybocovani, az lide, kteri nesukali kone, jsou heterosexualni a nezacali masturbovat v deseti, jsou vlastne ti divni. Tohle se sakra nepovedlo. A to jsem se tesila.(7.11.2008)

Zajímavý film, který mě zaujal hlavně svou teorií stupnice nula (silně heterosexuální heterosexuál) až šest (silně homosexuální homosexuál), podle které je ale málo lidí skutečně vyhraněných a většina se pohybuje - podobně jako je tomu i u jiných věcí - kdesi uprostřed. Za sexuální osvětu pana Kinseyho v Americe děkuji, jeho publikace bych si ráda přečetla, ale jinak mě tato 118-minutová sonda do jeho života nechává naprosto chladnou a to i přes výborného Liama Neesona v ústřední roli. Prostě na můj vkus bylo ve filmu od druhé poloviny trochu přepenisováno a převagínováno, zatímco emoce se kamsi vytratily. Škoda, škoda. Kinsey by se dal totiž určitě natočit s větší procítěností a méně dokumentárním stylem (viďte, pane Formane).(26.1.2008)

Tak ja fakt nevim, tenhle film sem tak nak skouk aniz bych se nudil a aniz by ve me zanechal nejakej vyraznejsi dojem. Kinsey nejdriv zkouma hmyz a pak lidi a vse je formou dotazniku a rozhovoru, takze nemuzu rict, ze by to byl spatnej film, ale nijak zvlast me nezaujal. Ale Neeson je v hlavni roli fakt fajn, skoda, ze ma tak idiotskej uces a potesi John Lithgow. Mohlo to bejt zabavnejsi, ale diky tematu je film misty aspon vtipnej.(3.9.2007)

Kinsey musel být bezesporu zajímavý člověk, film se úžasně rozjel, ale v druhé polovině nějak ztratil šťávu a těch vagín, penisů apod. už na mě bylo trochu moc. O sexu se přece nemá jen mluvit, má se hlavně dělat :-) Naprosto pozitivně hodnotím výkony obou hlavních představitelů, film má své silné momenty (scéna s paní na konci,která kvůli Kinseyho knize dokázala přiznat svoji homosexualitu; dopis od ženy, kterou otec zmlátil za to, že dostala první menstruaci a která od té doby měla problémy s jakýmkoliv sexuálním kontaktem apod.), přesto filmařsky nevybočuje z řady běžných biografických adaptací.(21.9.2006)

Jak často máte styk? - Dvakrát až třikrát. - Za měsíc? - Ne, za den. Jak často dosáhnete orgasmu? - Jedenkrát. - Denně? Ne. Jen jedenkrát. Zhruba před dvaceti lety. Seděl jsem na stoličce u piana a poslouchal jsem hudbu.(11.6.2011)

• - Bill Condon při přípravě na film osobně hovořil s Kinseyho kolegy. (Kulmon)

• - Navzdory tomu, že John Lithgow ztvárnil ve snímku Kinseyho otce, ve skutečnosti je jen o sedm let starší než Liam Neeson. (imro)

• - Lauru Linney za její výkon nominovali na Oscara v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli. Snímek získal tři nominace na Zlatý globus, mimo jiného také za Nejlepší film – Drama. (imro)