zďaleka nie dokonalý ani nijako extra výnimočný, no veľmi decentný (keď vezmeme do úvahy, akú tému rozoberá) a poctivo natočený životopisný film s výborným hereckým obsadením na všetkých pozíciách, aj keď nebyť zaujímavej látky - kinsey a jeho boj proti puritánstvu a negramotnosti v oblasti sexu - a naozaj dobrých hercov, nudili by ste sa veľmi, naozaj veľmi veľa, pretože pán condon sa (nič proti nemu, určite veľmi veselý chlap v súkromí) počínajúc týmto filmom a zatiaľ vrcholiac filmom nasledujúcim po Kinseym (zatiaľ jeho posledným) preukázal ako pomerne nudný režisér bez štipky originality.(28.10.2009)

Kinseyho studie provedená ve formě dotazníkového šetření v tehdy puritánské (tehdy !?) Americe znamenala informační revoluci, včetně razantní změny představ o sexuálním životě průměrných Američanů. Film velice poutavě přibližuje snahu, trpělivost a nejspíš i posedlost člověka bojujícího proti všeobecnému tmářství... Souhlasím s Anglie, tenhle film by bylo zapotřebí dostat do osnov středních škol!!!(20.6.2005)

Moc pěkný a působivý film, ale... První část filmu je vynikající, má spád, děj při kterém se nenudíte a těšíte se, co bude dál. Však druhá část už je nějak odbytá v tom smyslu, že je vše narychlo a zmatené. Na to, že Kinsey studoval něco tak tabuizovaného, mu to nějak lehce procházelo. Jinak Liam Neeson opět předvádí svůj herecký um, radost pohledět. Celkový dojem z Kinseyho mam za 4*, některé scény byly skutečně krásné a dojemné, hlavně na konci s paní, která díky "Prokovi" našla sebe a svojí lásku.(14.6.2005)

Na kolik jsou 50 let staré výsledky Kinseyho výzkumu ještě dnes aktuální, vám spolehlivě poví stupnice vašeho vnitřního studu. A buďte si jisti, že na bodě 0 nezůstane. S citem a přitom bez přehnané korektnosti zpracované téma se spoustou silných míst a lehkým dokumentaristickým nádechem. Když se navíc Liam Neeson rozvzpomene na to, jak se má hrát, je film opravdu příjemným partnerem k rozhovoru. Ale zcela v duchu Kinseyho vědeckých intencí, odpovídá především na to, co je v sexu změřitelné. Jestli jde nakonec i o něco víc než jen cílené mechanické tření, si už musíte zodpovědět sami.(22.6.2006)

Nedá se říci, že by mě Kinsey překvapil. Čekal jsem, že bude dobrý. Ale že bude TAK dobrý? V to jsem jenom tajně doufal... Čtyři a půl a těším se, až se podívám znovu.(14.6.2010)