poster

Podnájemníci (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 73 min

 • sportovec
  ****

  Rodinná tématika se stala jedním z nejméně zneužívaných témat normalizační éry. Současně také prostorem pro všestranné umělecké vyžití. Vrchol husákovského babyboomu současně upozorňoval na další znepokojivý rys zdánlivě bezkonfliktní doby: postupný rozpad partnerských vztahů úzce související s nedostatkem bydlení. Podnájemnická trilogie rozehrává tento výchozí půdorys na ne zcela typickém příkladu staršího, zodpovědného bratra a třeštící mladší sestry, vláčené pubertou k tradičním výkonům svého věku. Herecké souznění je v tomto případě jedno, osobitost rodící se možné herecké osobnosti, kterou tehdy ještě neherečka Andrlová byla, to druhé. Oboje je příjemné i neopakovatelné zároveň. A oboje se postupně rozplývá. Trilogie je představitelnou, čtyřdílný cyklus by patrně nebyl s to dostát úrovni, nastolené zejména první částí. I po letech jde o mile ztřeštěnou a rozvernou podívanou. Lidského tepla totiž nikdy není dost.(2.12.2007)

 • blackrain
  ****

  Krásný herecký koncert, ve kterém nejvíce zazářila Ivana Andrlová. Ta strčila Hanzlíka a Kolářovou do kapsy. Zase jsem měla ten zvláštní pocit, že autor nebo tedy v tomto případě autoři museli opisovat z naší rodiny, protože jsme se v tomhle příběhu našli. Ale, řekla bych, že se tu musí najít každý, kdo má sourozence a nebo ten, který řeší podobný případ.(15.5.2011)

 • Tosim
  ****

  Pro tuhletu trilogii mě napadá jediné slovo - půvabné. Zde tuto složku tvoří hlavně herecké výkony. Hanzlík a Kolářová, jak se (marně) snaží "zamaskovat" svůj vztah, ale hlavně Ivana Andrlová, ve své "praštěnosti" je neuvěřitelně zábavná...(14.10.2003)

 • kingik
  ***

  Taky žádná sláva. Opět statické záběry na ústřední hereckou trojku, která spolu chvíli vychází a pak zase nevychází. Dívat se na to dá, ale tohle jsou inscenace, které mě naprosto míjí. Takže dobré známky jsou spíše ze soucitu. 50%(24.12.2011)

 • Chrustyn
  ***

  Méně známý ale poměrně zábavný TV film české produkce, který je založený převážně na hereckých výkonech hereckého tria.(3.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace