poster

Podnájemníci (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 73 min

 • kingik
  ***

  Taky žádná sláva. Opět statické záběry na ústřední hereckou trojku, která spolu chvíli vychází a pak zase nevychází. Dívat se na to dá, ale tohle jsou inscenace, které mě naprosto míjí. Takže dobré známky jsou spíše ze soucitu. 50%(24.12.2011)

 • flanker.27
  ****

  Hezká a příjemná věc, hlavně proto, že vztah milenecké dvojice Hanzlík-Kolářová není konfrontovaný nějakými pitomostmi, ale realitou zcela běžného života. Je pak jen na lidech, jestli jim spory o večeři, o výchovu mladší sestry a soužití vůbec dokážou zničit vztah nebo ne.(6.1.2013)

 • Tommassi3
  ***

  "Alenko, vždyť já se tě ani nedovolila, jestli tady můžu kouřit !!" - "Ale to víš, že jo !! Za dvě stovky si tu kuř klidně od rána do večera.." ;)(11.9.2016)

 • nascendi
  **

  Nerozumiem mnohému, napríklad n-rozmernému priestoru. Po dnešku navyše nerozumiem, prečo som dopozeral "komédiu" Podnájemníci až do konca. Rozumiem však mojej nechuti pridať k dvom hviezdičkám viac textu, ako je ten, doteraz napísaný.(26.5.2011)

 • sportovec
  ****

  Rodinná tématika se stala jedním z nejméně zneužívaných témat normalizační éry. Současně také prostorem pro všestranné umělecké vyžití. Vrchol husákovského babyboomu současně upozorňoval na další znepokojivý rys zdánlivě bezkonfliktní doby: postupný rozpad partnerských vztahů úzce související s nedostatkem bydlení. Podnájemnická trilogie rozehrává tento výchozí půdorys na ne zcela typickém příkladu staršího, zodpovědného bratra a třeštící mladší sestry, vláčené pubertou k tradičním výkonům svého věku. Herecké souznění je v tomto případě jedno, osobitost rodící se možné herecké osobnosti, kterou tehdy ještě neherečka Andrlová byla, to druhé. Oboje je příjemné i neopakovatelné zároveň. A oboje se postupně rozplývá. Trilogie je představitelnou, čtyřdílný cyklus by patrně nebyl s to dostát úrovni, nastolené zejména první částí. I po letech jde o mile ztřeštěnou a rozvernou podívanou. Lidského tepla totiž nikdy není dost.(2.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace