Legendy z Dogtownu

Dogtown Boys

Legendy z Dogtownu

Drama / Sportovní / Životopisný

USA / Německo, 2005, 107 min

Jakoby se mi Legendy snažily naznačit, že jestliže nejsem dlouhovlasý blonďatý metroušek v riflích a s prknem v podpaží, nemám šanci. A měly pravdu, takový já nejsem. Takže sorry, frajírci, já se budu v bazénech dál jen koupat.(14.9.2013)

"Vieš koľko skateboardov by som predal, keby si bol na obálke časopisu?" Po prvých 10-tich minútach som začal uvažovať o čom by ten film mal vlastne byť, pretože prvé minúty to sú iba divoké jazdy na skateboardoch. Veľmi pomaly sa začal rysovať príbeh, hoci som netušil akým smerom sa to celé uberie. (Obsah som pred zhliadnutím nečítal.)S pribúdajúcimi minútami mi tí chlapci začali prirastať k srdcu. Silnú partiu chlapcov spája priateľstvo no postupne ich vzťahy otupí , neskôr úplne rozloží sláva a peniaze. tento film som mal v kolónke "Chci vidět" poznačený takmer 5 rokov a za ten čas ho neodvysielala žiadna zo staníc, ktoré mám. Musel zasiahnuť internet a tak som sa mohol konečne zoznámiť s mladým, talentovaným, vtedy ešte nie hviezdnym E. Hirschom. Dnes sa jeho meno za hviezdne už považuje. Vedel, čo chce a najviac to dokazuje jeho výrok: "Vlastne nechcem robiť teenagerské komédie, viete? Myslím tým, že jednoducho nechcem hrať v zlých filmoch, to je všetko." Film silné 4* a chápem aj plné hodnotenia, tých ktorým skateboard hovorí niečo viac. 80%.(5.10.2014)

rozpočet : $25 million tržby celosvetovo : $13,411,957(8.1.2007)

Lords of Dogtown - tak tuna som nevedel či to ty herci hrajú, alebo to ozaj zažili. Skvelé herecké výkony, skvelé filmové zábery, akcie - skrátka dobrý snímok o partii chlapcov zo zlej štvrti. Týto chlapci sa stali legendami... Možno to na niekoho nezapôsobilo, ale mňa to dostalo. 8/10(2.12.2007)

Parádní jízda, kterou podrthává skvělý Heath Ledger v jedné z vedlejších rolí. Opravdu povedený mix zábavy, sportu a touhy něčeho dosáhnout. Bohužel se tento styl života v podání dnešní generace skejťáků stává spíše karikaturou původní myšlenky, ale to si drsní hošani v cool hadrech musí uvědomit sami. Na konci jsem cítil, že z těch kluků něco vyzařuje, že se z nich staly legendy.(4.3.2010)

• - Stacy Peralta (scenár) začal jazdiť na skateboarde ako päťročný a dnes je považovaný sa jedného z otcov modernej podoby tohto športu. Bol jedným z kľúčových členov teraz už legendárneho Zephyr Teamu a vôbec bol prvý Z-Boy, ktorý uzavrel lukratívne sponzorské zmluvy. (Smok)

• - Tony Alva se objeví v malé roli muže na párty, který mluví o Oregonu. (Karlos80)

• - Emile Hirsch tvrdí, že najťažší trik, aký predviedol vo filme bol zjazd kopca Bicknell Hill vo Venice, pretože musel ísť rýchlo, bez trička a súbežne s kameramanom v aute vedľa neho. (Smok)