• hellstruck

Upřímně?Nic moc.Možná je to tím,že jsem sportovní anti-talent a tak mě tohle téma nijak nenadchlo.Jediný,kdo si u mě zasloužil trochu pozornosti byl Heath Ledger,kterého mam raději ve vážnějších rolích,ale i tak se mi celkem tu celkem líbil.Jinak mě to nechytlo,škoda. "Na světě je mnohem víc betonu,než dobrých vln."(24.3.2011)

"Vieš koľko skateboardov by som predal, keby si bol na obálke časopisu?" Po prvých 10-tich minútach som začal uvažovať o čom by ten film mal vlastne byť, pretože prvé minúty to sú iba divoké jazdy na skateboardoch. Veľmi pomaly sa začal rysovať príbeh, hoci som netušil akým smerom sa to celé uberie. (Obsah som pred zhliadnutím nečítal.)S pribúdajúcimi minútami mi tí chlapci začali prirastať k srdcu. Silnú partiu chlapcov spája priateľstvo no postupne ich vzťahy otupí , neskôr úplne rozloží sláva a peniaze. tento film som mal v kolónke "Chci vidět" poznačený takmer 5 rokov a za ten čas ho neodvysielala žiadna zo staníc, ktoré mám. Musel zasiahnuť internet a tak som sa mohol konečne zoznámiť s mladým, talentovaným, vtedy ešte nie hviezdnym E. Hirschom. Dnes sa jeho meno za hviezdne už považuje. Vedel, čo chce a najviac to dokazuje jeho výrok: "Vlastne nechcem robiť teenagerské komédie, viete? Myslím tým, že jednoducho nechcem hrať v zlých filmoch, to je všetko." Film silné 4* a chápem aj plné hodnotenia, tých ktorým skateboard hovorí niečo viac. 80%.(5.10.2014)

Neskutečně příjemné překvapení. Téma snímku mě odradilo od návštěvy kina, což, jak můžu teď posoudit, byla totální blbost. Neobjím se zde (výjměčně vážně) pro tenhle kousek použít slovo cool. A to se děj filmu odehrává před dobrými třiceti lety. -HEY! YOU TOTALLY BLEW ME AWAY! -YOU WANNA BLOW ME?(20.7.2006)

Parádní jízda, kterou podrthává skvělý Heath Ledger v jedné z vedlejších rolí. Opravdu povedený mix zábavy, sportu a touhy něčeho dosáhnout. Bohužel se tento styl života v podání dnešní generace skejťáků stává spíše karikaturou původní myšlenky, ale to si drsní hošani v cool hadrech musí uvědomit sami. Na konci jsem cítil, že z těch kluků něco vyzařuje, že se z nich staly legendy.(4.3.2010)

Legendy z Dogtownu ve mně přes noc uzrály a až pak jsem jim nasolil definitivní honocení. Jejich nedramatičnost nyní vnímám jako plus. Herci příjemní, atmosféra 70. správně rozevlátá a závěrečná scéna díky songu od Sparklehorse nádherná...(25.6.2006)