Legendy z Dogtownu

Dogtown Boys

Legendy z Dogtownu

Drama / Sportovní / Životopisný

USA / Německo, 2005, 107 min

Parádní jízda, kterou podrthává skvělý Heath Ledger v jedné z vedlejších rolí. Opravdu povedený mix zábavy, sportu a touhy něčeho dosáhnout. Bohužel se tento styl života v podání dnešní generace skejťáků stává spíše karikaturou původní myšlenky, ale to si drsní hošani v cool hadrech musí uvědomit sami. Na konci jsem cítil, že z těch kluků něco vyzařuje, že se z nich staly legendy.(4.3.2010)

Jakoby se mi Legendy snažily naznačit, že jestliže nejsem dlouhovlasý blonďatý metroušek v riflích a s prknem v podpaží, nemám šanci. A měly pravdu, takový já nejsem. Takže sorry, frajírci, já se budu v bazénech dál jen koupat.(14.9.2013)

Tak tentokrát to vyšlo na plné pecky. Kdežto v Trinástke (2003) mi vadila rozkývaná kamera ako z domáceho videa a nesadol mi ani príbeh, tu je to už o niečom inom. Režisérka sa nesnaží šokovať za každú cenu, dej sa odvíja značne rýchlo hlavne vďaka kinetickým scénkam na surfoch alebo skejtoch, na charaktery jednotlivých hercov (sú na nepoznanie zmenený, hlavne Heath Ledger mi pripomínal Val Kilmera) je radosť sa pozerať a ku koncu sa snaží aj dojať. A naviac je to podľa skutočného príbehu. Čo viac dodať!?(3.11.2005)

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +dobré herecké výkony, realistické zpracování, kamera, sekvence na skejtu -hudba tradiční filmu/// Celkem příjemný film, oddychový, nedramatický, reálný ze života. Jen jsem měl trošku problém rozeznat kdo je kdo a navíc mi film trošku připomínal film jiný a to Třináctka (hlavně některé teen části). Jako někteří další jsem se trošku bál tématu, není proč. Jen dodám, že čím blíže máte k tomuto sportu tím více bude pro vás film srdeční záležitostí./// Celkem 74%///(24.3.2007)

Jeden z mých kino zážitků, který na mě opravdu udělal dojem .. nádhera!(21.5.2008)