poster

Hledání Země - Nezemě

 • USA

  Finding Neverland

 • Slovensko

  Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Prečo si mi nepovedal, že tá hra je zlá?“ – „A ty mne?“ Tieto typy filmov (ďalej napríklad CRASH Paula Haggisa či Mendesovo ROAD TO PERDITION) sú mi tak trocha odporné svojou silenou snahou stať sa žijúcou klasikou a získať aspoň troch Oscarov. Zvyknem tomu, s prepáčením, hovoriť akademická nuda. Tieto filmy vám ponúknu PRESNE tie emócie, aké budete čakať. Najhorší je však stereotypný scenár, plný klišé, v ktorom sa nenájde veľa miest, v ktorých by autori (v čele s Marcom Fosterom, režisérom výborného – a diametrálne odlišného - PLESU PRÍŠER) popustili uzdu svojej fantázii. Preto ďakujme kvalitným hercom (Johnny Depp, Kate Winsletová, Christieová, Radha Mitchellová, Dustin Hoffman) a hŕstke pôsobivých scén (divadlo s detským publikom, Barry ako pirát Karibiku) za to, že to nedopadlo horšie. Viac humoru („Ale Nana predsa nie je žena!“ – „Och ježišikriste ale mi odľahlo.“ – „Nana je predsa pes.“) by snímke rozhodne prospelo. Vlastne neviem, prečo dávam až 80%. Kino Považan 2005(10.8.2005)

 • Nathalie
  *****

  Skrčte svá těla, projděte k bráně. Zmenšete duši- dětskou se stane. Napněte křídla, zavřete oči, do říše snové pomalu vkročí. James Matthew Barrie nestavěl lego, budoval skrýši-pro své alterego. Chlapec v mužné schránce ukován. Prosím, seznamte se- Peter Pan. Jednou na procházce mezi buky, potkává matku s třemi kluky. Stává se mušketýrem číslo čtyři. A od té chvíle nápady jen hýří. Autorská múza něžně rozkvétá, jsem šťastný- křičí do světa. Dobové konvence však velí: ženatý muž se s vdovou nepřátelí. Když bolestná ztráta jeho mysl cloní, stvoří svět jen pro sebe a pro ni. Jako Taj Mahal a monument, čarokrásnou zemi: Neverland..(3.9.2007)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $51,680,613Tržby Celosvetovo $116,766,556/videl v kine: 80%/(11.8.2005)

 • Kaka
  ****

  Po Plesu Příšer bych na Marca Forstera hledal úplně jinou škatulku. Nicméně překvapil otevřenou "pohádkou" s perfektní atmosférou a vynikajícím vedením herců.(10.3.2005)

 • monolog
  ***

  Hezký film. Dobře natočený, poetický, příjemný, občas přecitlivěle dojímavý... Jen začínám být poslední dobou alergický na větu Podle skutečných událostí... Ani zde totiž toto odvážné prohlášení nemá co dělat. Příběh je tolik pokroucen a upraven, změněn a něco je zamlčeno a něco přidáno, že ani sám sir J.M. Barrie by se v něm nejspíš nenašel. Posuďte sami: Barrie znal Daviesovy sedm let, když se poprvé hrál Petr Pan, tři roky po premiéře zemřel jejich otec a o další tři roky později umřela matka dětí (těch bylo celkem pět). Daviesovi měli mnoho let chůvu, která se jim starala o domácnost a děti (ta byla předobrazem Nany v Petru Panovi). Jejich poručníkem kromě něj a své matky ustanovila Sylvia Daviesová ještě svého bratra a švagra (mimochodem zemřela na neoperabilní tumor v hrudníku). Barrie byl už před uvedením Petra Pana uznávaným autorem, který znal prakticky každého, kdo za něco stál v tehdejší londýnské společnosti. Měl sice pár propadáků, ale dobré hry převládaly... Jo a nosil knír :-) Hru psal hodně let, ne za jedno jaro a léto, kdy ji ještě stačil nacvičit divadelní soubor... Film si prostě opět realitu upravuje podle svých potřeb a pravidel a nestydí se jí říkat skutečnost. Nelíbí se mi tento přístup. To je jako kdybysme my ve filmu o Klementu Gotttwaldovi neuvedli, že byl komunista... Po stránce faktické je Hledání Země Nezemě ztraceným snímkem, spíše než o snímek biografický se jedna o pohádku s na skutečnosti založenými motivy...(16.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace