Hledání Země - Nezemě

Finding Neverland

Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Herci, hudba, film. Celé to vystihuje jedno slovíčko: Čarovné. Doteraz presne neviem čo ma tomto filme tak chytilo, ale bolo to silné a vytlačilo to nejednu slzu za čo som vďačný, celému filmovému štábu na čele s pánom režisérom, skvelými hercami a nádhernou hudbou Jana P. Kaczmarka a nedá sa mi ináč než súhlasiť s Isherwoodom, že ta piata hviezdička je za niečo, čo pre mňa ostane veľkou záhadou. Welcome to Neverland.(23.4.2005)

70%. Nemůžu říct, že by se mně to nelíbilo, naopak to byla celkem příjemná podívaná, ale za srdce mě to nijak nevzalo. Jako relax si to určitě užijete.(19.12.2009)

v přípravě na tento příběh jsem nic neošidil. opravdu! bohužel mé očekávání nebylo naplněno (tak to dopadá většinou, když se člověk na něco těší). já se tak těšil jak budu moct zapojit svoji fantazii, jak znovu prohlédnu dětskýma očima. podařilo se to jen na 70%. bohužel pro mě. asi stárnu. a příště se na nic nebudu těšit. je to takové zvláštní. ostatním tento příběh doporučuji a vím, že určitě budou nadšeni. nejen s J.D., který je vynikající , ale i s D.H. a hlavně s dětskými hrdiny. je zde tolik krásného. a je jen třeba chtít snít a vidět to co vidí děti. a nikdy nepřestat věřit na víly. honem, řekněte že ano! i když zemřít, ano zemřít, to bude obrovské dobrodružství!(2.12.2005)

Jako vždy skvělí Johnny Depp, Kate Winslet a Dustin Hoffman v životopisném filmu o "otci" Petera Pana, což je můj nejoblíbenější cizí pohádkový příběh, takže na jeho vznik a autora jsem byla opravdu zvědavá. Teď už můžu s klidem říct, že mě James Barrie nezklamal, protože jen takhle krásný člověk mohl stvořit tak kouzelný příběh. Přiznám se, že mě konec filmu dojmul k slzám. A ještě něco, malý Freddie Highmore je velmi talentovaný herec.(8.12.2005)

Skrčte svá těla, projděte k bráně. Zmenšete duši- dětskou se stane. Napněte křídla, zavřete oči, do říše snové pomalu vkročí. James Matthew Barrie nestavěl lego, budoval skrýši-pro své alterego. Chlapec v mužné schránce ukován. Prosím, seznamte se- Peter Pan. Jednou na procházce mezi buky, potkává matku s třemi kluky. Stává se mušketýrem číslo čtyři. A od té chvíle nápady jen hýří. Autorská múza něžně rozkvétá, jsem šťastný- křičí do světa. Dobové konvence však velí: ženatý muž se s vdovou nepřátelí. Když bolestná ztráta jeho mysl cloní, stvoří svět jen pro sebe a pro ni. Jako Taj Mahal a monument, čarokrásnou zemi: Neverland..(3.9.2007)