Hledání Země - Nezemě

Finding Neverland

Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Frontální útok na city skrze značně zidealizované osudy Jamese Barrieho? Jednoznačně. Ovšem s citem natočený a dokonale zahraný útok na city, nutno ihned dodat. O hudbě ani nemluvě. A ano, přiznávám, že ke konci jsem měl slzy na krajíčku, což se mi stává jednou za uherský rok. Forster mě opět přesvědčil, že jeho talent se hvězd dotýká. Přesto nevím, zda si to někdy pustím znovu. Přeci jen ta "limonádovost" mě trochu iritovala. Ale až po skončení filmu. Během něj si chtě nechtě musím přiznat, že jsem byl zcela lapen jeho kouzlem. Jakkoli laciným.(13.2.2005)

Dnes jsem se znovu po dlouhé době na ten film podívala, pamatuju si, že byl velmi krásný a smutný a měla jsem pravdu ... Nevzpomínám si film, který by mě opravdu tak dojal... proslzela jsem snad polovinu filmu ... Freddie Highmore byl úžasný ... vynikající herecký projev na tak malého kluka ... Děti by neměly prožívat to, co tyto prožily ... Kdyby byla možnost dát víc hvězdiček, měl by ode mne vždy plný počet(10.3.2013)

Miluji tohle obsazení a třebaže jsem Petra Pana nikdy nečetl, ve spoluprožívání příběhu mi to nijak nebránilo. 85% Zajímavé komentáře: Melies, Nathalie, Falcor, Anglie, Aiax, Pacco, Aidan, Torrance, Thewho18, Indy, Martyr, Maras.L(11.5.2005)

Hodne peknej film. Asi bych ho neradil ciste mezi drama, tenhle film ma od vseho trosku, ale je to vsechno poskladany fakt vyborne. Johnny Depp je opet vybornej, ale Kate Winslet mi prisla trosku mdla. Skoda, ze je film takovej rozvleklej, protoze zas az tolik se tu toho nedeje, ale plne to vynahradi konec, kterej je proste uzasnej, ale uznavam, ze tu je hodne videt, ze to je kuli tomu, aby byli divaci dojaty. A tenhle film fakt dojemnej je. Hudba i kamera jsou taky super. Nechapu jak moh takle milej film natocit reziser drsnyho drama Ples priser a psycharny Hranice zivota. Vahal jsem mezi 4* a 5*, ale nakonec dam ty 4*, protoze tu par hluchejch mist je.(3.11.2005)

Zažeňte predsudky ,,anglických viktoriáncov", popusťte uzdu svojej fantázii, vo vašej mysli zakotvila veľryba, túžiaca po slobode,stačí sa pozrieť pred seba, otvoriť zrak a .... veriť, že predstierané môže byť skutočné. Vybrala som sa aj ja do sveta, kde sa dá všetko vidieť otvorenou mysľou, všetky tie čarovné bytosti poletovali okolo mňa ako jesenné lístie, fúkli mi do tváre kúzelný prášok, odrazu som mohla roztvoriť krídla a plná očakávaní vzlietnuť. A vdova so štyrmi deťmi, zložená chorobou, chce to všetko prežiť na vlastnej koži a pri súkromnom predstavení som to prežívala aj ja, intenzívne a dúfajúc, že brána do fantázie nebude nikdy zatvorená. Veríte v silu nadprirodzena? Vyberte sa aj vy do Krajiny-Nekrajiny, na miesto, kde neplatia žiadne konvencie či ľudská obmedzenosť.(11.8.2009)