poster

Hledání Země - Nezemě

 • USA

  Finding Neverland

 • Slovensko

  Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  ***

  Hezký film. Dobře natočený, poetický, příjemný, občas přecitlivěle dojímavý... Jen začínám být poslední dobou alergický na větu Podle skutečných událostí... Ani zde totiž toto odvážné prohlášení nemá co dělat. Příběh je tolik pokroucen a upraven, změněn a něco je zamlčeno a něco přidáno, že ani sám sir J.M. Barrie by se v něm nejspíš nenašel. Posuďte sami: Barrie znal Daviesovy sedm let, když se poprvé hrál Petr Pan, tři roky po premiéře zemřel jejich otec a o další tři roky později umřela matka dětí (těch bylo celkem pět). Daviesovi měli mnoho let chůvu, která se jim starala o domácnost a děti (ta byla předobrazem Nany v Petru Panovi). Jejich poručníkem kromě něj a své matky ustanovila Sylvia Daviesová ještě svého bratra a švagra (mimochodem zemřela na neoperabilní tumor v hrudníku). Barrie byl už před uvedením Petra Pana uznávaným autorem, který znal prakticky každého, kdo za něco stál v tehdejší londýnské společnosti. Měl sice pár propadáků, ale dobré hry převládaly... Jo a nosil knír :-) Hru psal hodně let, ne za jedno jaro a léto, kdy ji ještě stačil nacvičit divadelní soubor... Film si prostě opět realitu upravuje podle svých potřeb a pravidel a nestydí se jí říkat skutečnost. Nelíbí se mi tento přístup. To je jako kdybysme my ve filmu o Klementu Gotttwaldovi neuvedli, že byl komunista... Po stránce faktické je Hledání Země Nezemě ztraceným snímkem, spíše než o snímek biografický se jedna o pohádku s na skutečnosti založenými motivy...(16.7.2010)

 • Enšpígl
  *****

  Fantazie a snění co nemá hranice, ale nechává si to nejkrásnější z našeho světa, city a lásku.(20.7.2008)

 • Ainy
  *****

  Dnes jsem se znovu po dlouhé době na ten film podívala, pamatuju si, že byl velmi krásný a smutný a měla jsem pravdu ... Nevzpomínám si film, který by mě opravdu tak dojal... proslzela jsem snad polovinu filmu ... Freddie Highmore byl úžasný ... vynikající herecký projev na tak malého kluka ... Děti by neměly prožívat to, co tyto prožily ... Kdyby byla možnost dát víc hvězdiček, měl by ode mne vždy plný počet(10.3.2013)

 • viperblade
  *****

  Tak v půlce snímku jsem si říkal: "Jo, dobrý na lepší 4".... ale pak přišlo SPOILER! závěrečné vystoupení pro umírající matku a to mě dostalo... nemám slov.. jinak Depp jako vždy báječný, ale více se mi líbila Kate... takže rozhodně tento film doporučuju, určitě se nudit nebudete...(24.12.2008)

 • Renton
  *****

  Scénář: David Magee .. Dojemný a krásný film. Čistý a lehce vyprávěný příběh plný výborných hereckých výkonů, nádherné hudby a hlavně fantazie.. „That is Neverland." 95%.(7.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace