Hledání Země Nezemě

Finding Neverland

Finding Neverland

Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Peter Pan mě nikdy nelákal a asi proto mě nijak zvlášť neuchvátil ani tenhle film. Jistě, umírající žena a snaha nějak jí její poslední chvíle zpříjemnit, to je dojemné a smutné, ale na druhou stranu ve filmu nesmírně prvoplánové. A na obdobné téma je filmů více a lepších. Laciné slzičky.(4.8.2006)

70%. Nemůžu říct, že by se mně to nelíbilo, naopak to byla celkem příjemná podívaná, ale za srdce mě to nijak nevzalo. Jako relax si to určitě užijete.(19.12.2009)

Tak v půlce snímku jsem si říkal: "Jo, dobrý na lepší 4".... ale pak přišlo SPOILER! závěrečné vystoupení pro umírající matku a to mě dostalo... nemám slov.. jinak Depp jako vždy báječný, ale více se mi líbila Kate... takže rozhodně tento film doporučuju, určitě se nudit nebudete...(24.12.2008)

Skrčte svá těla, projděte k bráně. Zmenšete duši- dětskou se stane. Napněte křídla, zavřete oči, do říše snové pomalu vkročí. James Matthew Barrie nestavěl lego, budoval skrýši-pro své alterego. Chlapec v mužné schránce ukován. Prosím, seznamte se- Peter Pan. Jednou na procházce mezi buky, potkává matku s třemi kluky. Stává se mušketýrem číslo čtyři. A od té chvíle nápady jen hýří. Autorská múza něžně rozkvétá, jsem šťastný- křičí do světa. Dobové konvence však velí: ženatý muž se s vdovou nepřátelí. Když bolestná ztráta jeho mysl cloní, stvoří svět jen pro sebe a pro ni. Jako Taj Mahal a monument, čarokrásnou zemi: Neverland..(3.9.2007)

Jako vždy skvělí Johnny Depp, Kate Winslet a Dustin Hoffman v životopisném filmu o "otci" Petera Pana, což je můj nejoblíbenější cizí pohádkový příběh, takže na jeho vznik a autora jsem byla opravdu zvědavá. Teď už můžu s klidem říct, že mě James Barrie nezklamal, protože jen takhle krásný člověk mohl stvořit tak kouzelný příběh. Přiznám se, že mě konec filmu dojmul k slzám. A ještě něco, malý Freddie Highmore je velmi talentovaný herec.(8.12.2005)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Silvia s rodinou večeria u Barriovcov, nainštalovali pod stôl prdiace zariadenia. Spustili ich vždy, keď to uznali za vhodné, aby tým uvoľnili napätú atmosféru. Deti potom nemuseli hrať predstieranú veselosť, ale pôsobili prirodzene. Tento nápad navrhol Johnny Depp. (skrecok1581)

• - Ačkoli J. M. Barrie objedná 25 míst, ve filmu se objeví jen 15 sirotků. (Kulmon)

• - Vozidlo, kterým James Barrie (Johnny Depp) veze Sylvii Davies (Kate Winslet) s jejími syny na venkov, je Mitchell Model S z roku 1910. (šerminator)