Hledání Země - Nezemě

Finding Neverland

Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Velice pěkný film o dětech, ale ne pro děti. Že Johnny Depp zahrál skvěle, to už je uplně trapné psát, poněvadž on hraje skvěle ve všech filmech. Mile překvapila Kate Winslet, protože působila opravdu sympaticky. Dustin Hoffman se neměl možnost moc předvést, ale kdo taky exceluje jsou ti čtyři kluci. V čem ale Hledání Země Nezemě hlavně boduje, je ta kouzelná, dá se říci skoro až pohádková atmosféra. Super je scéna, když Depp s manželkou jdou spát každý do své ložnice, kdo to viděl ví o čem mluvím. Jinak Petra Pana nemám moc rád a přijde mi takový docela debilní (já vim no) ale tenhle film se mi líbil moc a asi někdy risknu i toho Pana.(25.4.2005)

Zatímco první polovina filmu je jen jakási přípravná fáze, kde se dá mluvit jen o kvalitně natočeném dětském filmu, ve druhé se to již slušně rozjede, sentimentem se nešetří, ale člověka to na duši pohladí. Víc než nadprůměrný film pro děti to však stále není, takže dávám slušné 4*. Johnnyho Deppa a Kate Winslet si však zamilujete.(16.8.2008)

Jako vždy skvělí Johnny Depp, Kate Winslet a Dustin Hoffman v životopisném filmu o "otci" Petera Pana, což je můj nejoblíbenější cizí pohádkový příběh, takže na jeho vznik a autora jsem byla opravdu zvědavá. Teď už můžu s klidem říct, že mě James Barrie nezklamal, protože jen takhle krásný člověk mohl stvořit tak kouzelný příběh. Přiznám se, že mě konec filmu dojmul k slzám. A ještě něco, malý Freddie Highmore je velmi talentovaný herec.(8.12.2005)

Napriek menším zaváhaniam v úvode patrím tiež medzi tých, ktorých Finding Neverland dostal. Vo fiktívno-realistickej dráme o vzniku jednej z najslávnejších detských divadelných hier presvedčivo kraľujú Johnny a Kate. Kate ma po Večnom svite opäť utvrdila, že je výborná herečka a u Johnnyho som si už zvykol, že pre neho je zahrať zle asi nemožné. Malé výhrady by som mal k detským hercom a k tomu, že niektoré scény sú prvoplánovo slzopudné, avšak pri scéne „That is Neverland“ bude slziť i najväčší cynik. Každopádne myslím že Akadémia opäť raz prehlúpila. 10/10(19.7.2005)

v přípravě na tento příběh jsem nic neošidil. opravdu! bohužel mé očekávání nebylo naplněno (tak to dopadá většinou, když se člověk na něco těší). já se tak těšil jak budu moct zapojit svoji fantazii, jak znovu prohlédnu dětskýma očima. podařilo se to jen na 70%. bohužel pro mě. asi stárnu. a příště se na nic nebudu těšit. je to takové zvláštní. ostatním tento příběh doporučuji a vím, že určitě budou nadšeni. nejen s J.D., který je vynikající , ale i s D.H. a hlavně s dětskými hrdiny. je zde tolik krásného. a je jen třeba chtít snít a vidět to co vidí děti. a nikdy nepřestat věřit na víly. honem, řekněte že ano! i když zemřít, ano zemřít, to bude obrovské dobrodružství!(2.12.2005)