Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „A žili šťastne, kým nepomreli... alebo aj nie.“ Takto to dopadne, ak sa drsne realistickí producenti Bob a Harvey Weinsteinovci zrazia s bizarnou fantáziou Terryho Gilliama a Tomáša Hanáka. Zlý počítačový vlkolak, Červená čiapočka, zakliata veža, Monica Bellucciová, Perníkový chlapec, ľudožravý kôň (!), Peter Stormare, kučeravý Matt Damon, Heath Ledger s okuliarmi, Miroslav Táborský (HOSTEL), hocičo od Tima Burtona (najmä OSPALÁ DIERA), žaby, ubližovanie zvieratám, výprava, zmasakrovaný scenár Ehrena Krugera (MILUJ BLÍŽNEHO SVOJHO, VRESKOT 3)... Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/184674/Kliatba-bratov-Grimmovcov-60.html(25.8.2006)

 • KarelR
  ***

  Na fantasy málo pohádkové, na horor málo strašidelné, na Terryho Gilliama málo zajímavé.(24.2.2007)

 • AngelAngie
  ***

  1* za Lenu, 1* za Matta Damona a 1* za Heatha Ledgera.(30.5.2008)

 • Renton
  ***

  Scénář: Ehren Kruger .. Nebýt pod tímto snímkem podepsaný režisér geniálních Dvanácti opic, určitě bych měl v kině větší radost. Terry Gilliam totiž jednoduše zklamal, byť se jedná o téma, které by mohlo být jeho parketou. No, nestalo se. Jen vznikl film, kvalitou odpovídající faktu, že to bylo jedno z nejhorších natáčení, jak pravil sám režisér. Ve zkratce - ztotožňuji se s názorem zde už napsaným – rutinní dospělácká pohádka. 50%.(27.12.2005)

 • Djkoma
  **

  Oba bratři se stali velkým zklamáním. Terri Gilliam po dalších patáliích a nakonec přenechání filmu producentům, kteří si ho prostřihali jak chtěli, už jistě doufá v klidnější období jeho tvorby. Od drahého (na Terriho poměry hodně drahého) filmu o bratrech Grimmech si odpočine v ultralevném Tideland. Snad se bude jednat o lepší dílo. Bratři postrádají kontinuitu i náboj a jediné co ve filmu po Terrim zůstalo je magický les a hromada jeho nápadů.(5.1.2006)

 • - V jedné části filmu můžeme vidět i český hrad Kost. (Ruuzha)

 • - Terry Gilliam si nejdříve vybral na post skladatele Gorana Bregovice, ale nakonec se rozhodl pro méně „exotickou“ hudbu v podání Daria Marianelliho. (imro)

 • - Scénu se živým lesem napsal Terry Gilliam původně pro Zloděje času (1981), kde se ale nakonec neobjevila, podobně jako když ji chtěl uplatnit později v Brazil (1985). Režisér ji ze své paměti vydoloval až pro bratry Grimmy. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace