Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  ***

  Váhal jsem mezi ** a *** ale nakonec za to, že tam byli čeští herci...(7.8.2007)

 • CheGuevara
  ****

  Kletba batří Grimmů není vůbec zlý film. Snímek prodchnutý režisérovou imaginací přivádí diváky do trošku jiného světa pohádek, než jak jsme zvyklí. Atmosféra se spíš blíží horroru a obsahuje i několik fajnových lekaček. Gilliam zároveň nezapomněl být v Hollywoodu vtipný, což tahle rozprávka jasně dokazuje a je to vlastně zábavná dobrodružná oddychovka, která se krom výtečné výtvarné stránky nijak moc neodlišuje od produkce mainstreamu. Nečekejte Brazil či dokonce 12 opic, tohle má jenom pobavit a společně s Heathem Ledgerem a Mattem Damonem to jde panu režisérovi pěkně od ruky. Přítomnost českých herců jenom potěší. A přílišná lineárnost a jednoduchost příběhu? Vem to čert! Je to přeci jenom pohádka, že?(16.6.2007)

 • Isherwood
  ****

  Dekadentně laděná pohádka-nepohádka, která v temných kulisách tajemného lesa a černohumorného příběhu, dokazuje, že s přibývajícím věkem jako by Terry Gilliam vstupoval do filmařské puberty a jeho jediným cílem bylo provokovat. Nicméně provokuje chytře, odvážně a zábavně zároveň, takže každý, kdo má alespoň kapku citu pro trochu „jiné“ vyprávění si dozajista užije minimálně božského Petera Stormarea a jako bonus mu bude dáno jedno malé bílé koťáko!(6.2.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $88miliónovTržby USA $37,916,267Tržby Celosvetovo $105,316,267/videl v kine: 65%/(12.6.2006)

 • monolog
  ****

  Je to taková zábavička, dalo by se říct až klasická hollywoodská polívka se šťastným koncem. Terry si odskočil pro jednou do lehčího žánru a místo světlometu myšlenek tu vypracoval jen relaxační lampičku. Výprava se jistě povedla, dá se říct, že každej záběr je přeplněn tím, co od Terryho všichni milujem. Jenže jak říkám, přeplněn. I záběry na krajinu nebo město vypadají, že jsou do posledního smítka načančané přesně na efekt. Příběh má spád a všechno vlastně odsejpá jak smyslů zbavený. Přirovnal bych to možná k Mizerům a podobnýmu typu filmů, kde nemusíte skoro nebo obvykle spíš vůbec přemýšlet. Docela mě taky bavilo hledat notoricky známý pohádkový motivy. Občas jsem je našel, občas ne. Je zvláštní, že Perníček se u nás nikdy moc neusadil, zatímco třeba vodníka máme z celýho světa jenom my a Slováci. Ale Jeníčka a Mařenku (Hans a Gretchen, Hanzel a Gretchel atp podle jazyka) máme všichni. Oproti jiným Gilliamovým filmům je tu málo humoru. Tedy takové té absurdní nadsázky a satiry. Vlastně je to až příliš vážný, než aby to byl opravdu zábavnej film. Ovšem jedno vím stoprocentně : Kdyby se režisér nejmenoval Terry Gilliam, mělo by to mnohem lepší hodnocení.(17.8.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace