• Kaka

Neuvěřitelný zmatek a bordel. Gilliam nemá vizuální potenciál Burtona a tak si s tímto pohádkovým příběhem absolutně neví rady. Výprava je mizerná a odfláklá. Záběr na rádoby monumentálně se tyčící hrad Kost je spíše k pousmání. Holt Česko je pravděpodobně finančně velmi výhodná lokace k natáčení. Efekty jsou tragické a kulisy jsou tak okatě divadelní, že to snad ani není pravda. Spousta scén je vyloženě trapných, emoce nulové a herečtí představitelé odporně toporní. Kamera je zmatečná a režie bez komentáře. Gilliam neví kudy kam a tak dělá jeden nesmyslný tah za druhým. Ve finálním zúčtování je tak Kletba bratří Grimmů jeden velký, zmatený, naprosto nesourodý a nudný bordel. Lidově řečeno: "sračka jak noha".(9.4.2006)

Velmi ponuré (pro mě i velmi zmatené) putování za strašidly a možná i z pohádky do pohádky. Jenže, já jsem se ztratila už někde na začátku téhle blátivé cesty. Ovšem pohled na čerstvě olíznutou a spokojeně se na zádech rozvalující žábu, ten mě nadchnul tak, že tomu tu 3* dám.(7.11.2005)

Na fantasy málo pohádkové, na horor málo strašidelné, na Terryho Gilliama málo zajímavé.(24.2.2007)

Ale jo, že jsi to ty Terry, tak to bude za čtyři, ale jen tak tak, to ti teda povim. Ale verim a doufam, ze Tideland uz bude zase o neco trochu vic tvuj film, u kteryho nebudu chvilema trpet kvuli scenari a hlavne u ktereho nebudu premyslet, ze by me obcas ani nenapadlo, ze se jedna o film od tebe. Kazdopadne jsem rad, ze jsi se po letech opet vratil a doufam, ze jsou Grimmové tvůj odrazový můstek pro znovurozjetí tvé parádní režisérské kariéry.(7.10.2005)

Kdyby ten les nebyl tak strašně umělý a studiový a ten vlk vyloženě směšný, hodnotila bych i líp. Velmi zvláštní spojení pohádky a reálného příběhu, ty zlé postavy jsou naprosto přesvědčivě nechutné, velmi pěkný je perníkový mužíček a z toho lesa, i když je tak hrozně studiový, jde přece jen dost hrůza.(23.4.2006)