poster

Nauka o snech

 • Francie

  Science des rêves, La

 • slovenský

  Náuka o snoch

 • anglický

  Science of Sleep, The

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy

Francie, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  *****

  Čo bol sen? A čo realita? A najme, o čom to sakra bolo? Netuším a ani to vedieť nechcem...(30.3.2008)

 • gogo76
  **

  Uff...Musím vo všetkom súhlasiť s Malarkym. Bernal je sympaťák, film je plný nápadov, ale ako celok je to taká volovina, ktorou som aspoň ja iba stratil čas. Podobné filmy neodsudzujem, sny a ich prelínanie s realitou je vždy skvelý námet na film. Jednoducho mi prístup režiséra nesadol. Taký Večný svit nepoškvrnenej mysli, alebo ešte podobnejší Imaginárium Dr. Parnassa od T. Gilliama je podstatne filmovejší a mne bližší. Nechytilo ma to a iba som znechutene vyčkával kedy to skončí. 40%.(31.3.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Mám skvělou sousedku... jsem citově křehký, divoký... a mám jedinečné výtvarné nadání... nikdo mě nechce... miluji... chci být milován... sním... Krásná barvitá hříčka, balancující na hraně reality a snu, hořkosti a extatického štěstí. Ztvárnění snových vizí je velmi osobité, velmi kouzelné, výtvarně nádherné... prolínání skutečnosti a snu probíhá prakticky permanentně, bez pevně daných prolínacích bodů, umocňujíc Stéphanovi vířící pocity... a Charlotte Gainsbourg je dokonalým středobodem všeho... Stéphanovi kolegové v nedobrovolně vykonávaném zaměstnání slouží dost často jako hlavní styčný bod, jistota v nejistotě...? Asi ne, ale jejich výstupy povětšinou doplňovali a podtrhovali dějovou linku... jelikož ač jsou jakkoliv výstřední a sami vystupují v momentech, kdy je hranice mezi realitou a snem tuplem neznámo kde, zůstávají něčím racionálním, směrodatným... stejně jako Stéphanovo snové studio je zase nejsrozumitelnějším zrcadlem jeho touhy... krása... a navíc mám skvělou sousedku... miluji...(6.1.2008)

 • Djkoma
  ***

  Film o snech, který se stal malou noční můrou. Neubírám vizuální kvalitě snímku ta je vysoká a film celý je plný úžasných (čti šílených) nápadů a fantazií a tak to mu má být. Bohužel mě míra fantazie přišla neukočírovaná a ke konci jsem byl čím dál více smutný, jak je tohle téma nezvládnuté. Rozhodně mi tento snímek nedal žádný optimismus a ani jsem neměl pocit, že by byl režisér nebo postavy byli "nad věcí". To mě velmi zklamalo, protože pro mě jsou sny hlavně o fantazii a optimismu, když nepočítám noční můry. Snad Nauku o snech ještě někdy shlédnu, ale osobně tomu moc nevěřím, protože mě zde zklamal i můj oblíbenec GG Bernal, který byl nevýrazný a nevyužitý "pomatenec".(2.9.2007)

 • Sarkastic
  *****

  „Trochu doleva. Nahodilost se dělá obtížně. A pozor, ať ti tam nevleze pořádek!“ Hravý, milý, úsměvný výlet do snů a představ hlavního hrdiny (přičemž několikrát jsem se přistihl, že nevím, zda sní či bdí) překypující spoustou různorodých, často střelených a originálních nápadů (nejvíc se mi líbilo únikové papírové auto). Naproti tomu realita postupně přestává být tak příjemná a zábavná, jako byla zpočátku, spíš je vlastně čím dál víc smutnější a v dramatických pasážích film rozhodně neselhává, spíš naopak (nejsilnější mi z tohoto pohledu přišly scény s hádkou na schodech a potom návštěvou před odjezdem, obě mně přišly dost opravdové, teda když pominu hořícího chlapíka). Veselejší je rozhodně pozorovat hlavní bláznivou dvojici snílků, když provádí svoje ztřeštěné představy, které se okamžitě stávají skutečností, jejich vzájemná chemie je v tu chvíli dokonalá. A vše uzavírá hořko-sladký konec, který mě popravdě řečeno docela překvapil, čekal jsem ho trochu jiný, ale čím víc o něm přemýšlím, tím mi přijde, že k tomuto fantazijnímu příběhu vlastně dokonale sedne a neměnil bych ho. Objektivně to na plný počet není, ale za ten silný emoční efekt, který ve mně snímek vyvolal, těch slabších 5* přece jenom dám (takže po Věčném svitu je to 2:0 pro Gondryho). „Jako by sis sahala na penis levou rukou.“ – „Nemám penis!“ – „Ale máš levou ruku.“(24.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace