poster

Maska Junior

 • USA

  Son of the Mask

 • Slovensko

  Syn masky

 • Slovensko

  Maska, jr.

Komedie / Akční / Dobrodružný

USA, 2005, 86 min

 • tron
  *

  „Kto je ten zelený chlap?“ MASKU Chucka Russella som nikdy nepokladal za niečo viac, ako len obstojné remeslo s tradične prehnaným Jimom Carreym a počítačovými trikmi na tú dobu snáď, s prižmúreným okom, mierne revolučnými. Už krátko po premiére, kedy sa z jednoduchej snímky stal celosvetový kasový hit, sa začalo hovoriť o pokračovaní. To však stroskotalo na Carreyho nezáujme. Nakoniec producenti „šikovne“ vymysleli rafinovaný plán. Nakrútiť dvojku bez Carreyho. Bohužiaľ sa to stalo dávno po tom, čo publikum na dvojku vôbec bolo zvedavé. Do titulnej úlohy bol obsadený Jamie Kennedy a ja som sa začal tešiť: originál ma v rámci možností jednorázovo pobavil, bláznivých akčných komédií nikdy nie je dosť a Kennedy bol mojim obľúbencom za Randyho Meeksa z trilógie VRESKOT (1996, 1997, 2000). Bohužiaľ, snímka sa nakoniec neprebojovala do našich kín. Keď som si ju v roku 2008 pozrel, už od prvých minút ma nepríjemne šokovalo, aká strašná vtákovina to je. A to podotýkam, že oproti nej pôsobia "spriaznené" projekty GRINCH a KOCÚR ako kvalitné filmové diela s presahom. Nemienim komentovať, čo všetko je na SYNOVI MASKY zlé, každopádne smutne fádny Kennedy ešte patrí k tomu lepšiemu. Na toto sa skutočne nedalo pozerať, takmer odpad.(25.12.2008)

 • Dudek
  ***

  Geniální myšlenka utopená v mizerném zpracování. Maska Junior je šílenost v tom horším slova smyslu, přesto jí však zůstala velmi příjemná komixová nadsazenost a pár potěšujíích nápadů. Pes je rozkošný, bohové jsou příjemní, ale nejvíce asi překvapí malý usmrkanec, který mi vůbec nevadil, protože se projednou nehrálo na dětskou roztomilost. Bingo. Čekal jsem křížence mezi první Masou a Prckem Binkem, ale nakonec jsem dostal něco úplně jiného. Jasně, je to šílená blbost s několika velmi trapnými momenty a ano, opravdu jsou některé části zbytečně natahované a prvoplánované, ale přesto má Maska Junior jednu věc, která ji zachraňuje. Jiskru.(31.12.2007)

 • Xeelee
  *

  Bylo to špatný, ale na odpad to není. Sice se film nedrží logiky první Masky a je to slátanina, ale nějaké scény s maskou v rámci možností i pobaví. To okolo je jen vata nejhrubšího zrna na zaplácnutí prázdného místa. Myšlenka je každopádně zajímavá, ale to už tu přede mnou psal Dudek, s kterým až na počet hvězdiček v podstatě souhlasím. Bohužel jsem neviděl první polovinu filmu, takže berte komentář s rezervou.(24.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Roli Tima Averyho odmítl Jack Black. (rafix)

 • - Ve filmu Maska (1994) se pes jmenuje Milo, v tomto pokračování je pes Otis, který svým jménem odkazuje na Koneko. V tomto filmu se pes jnenuje Otis. Toto je odkaz na Koneko monogatari (1986), vyprávající o dobrodružstvím Mila o Otise. (rafix)

 • - Ve filmu mimo jiné zazní „Puppy Love“ od Paula Anky. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace