poster

Pád Třetí říše

 • německý

  Der Untergang

 • Itálie

  Caduta - Gli ultimi giorni di Hitler, La

  (Itálie)
 • slovenský

  Pád Tretej ríše

 • anglický

  Downfall

 • anglický

  Downfall: Hitler and the End of the Third Reich, The

Válečný / Historický / Drama / Životopisný

Německo / Itálie / Rakousko, 2004, 156 min (Director's cut: 178 min)

 • DaViD´82
  ****

  Snímek, který spíše připomíná dokument. Je to výsostně zajímavé a od všech bez výjimky brilantně zahrané. Scházejí zde ovšem silné momenty. Když již ale nějaká nastane stojí to zato, obvzláště mrazí z té s Magdou Goebbelsovou a jejími dětmi. Snímek má z médií naprosto neopodstatněnou pověst "skandálního-kontroverzního-ospravedlňujícího-filmu". Je mu vyčítáno, že z něj není jasné čím Hitler dokázal opít celý národ - ani nemůže být, když se odehrává v posledních pár dnech před dobytím Berlína a tady i Hitler už je pouze naivní troska, která sem tam má ještě záchvaty své bývalé "velikosti" či, že Hitler je tu člověk, který nonstop neřve a je schopen své kuchařce poděkovat za jídlo - scéna po které určitě každý z nás zapomene na hrůzy spáchané tímto člověkem a uvědomí si, že byl normální, milý a hodný? Nemyslím.... Hlavně to vůbec není o Hitlerovi, ale spíše o lidech kolem něj a o jeho posledním zvěrstvu tentokrát na vlastním národu. Určitě stojí za vidění, přesto nenatočit ho právě němci, tak kolem něj takový humbuk nikdy nevznikl. Přesto myslím, že je opravdu dobře, že si ho natočili zrovna oni.(6.5.2005)

 • Hellboy
  *****

  Film je velmi dlouhý a docela repetitivní, ale tím právě dokonale vystihuje bezmoc a beznaděj, která se dala ve führerbunkru v posledních deseti dnech evropské války krájet nožem. Hirschbiegelovi se podařilo propojit osudy všech důležitých a i několika anonymních postav tak, aby to stále ještě působilo jako ucelený příběh a ne jen slepenec jednotlivých osudů, ale zároveň má film i značnou dokumentární výpovědní hodnotu. Po druhém zhlédnutí zvyšuji hodnocení. (Poprvé 2004 v Bio Illusion, podruhé 11.7.2013)(12.7.2013)

 • gudaulin
  *****

  Precizně a velkoryse natočená agónie rozkládajícího se politického systému a kdysi pyšné a neporazitelné armády nacistického Německa. Patrně nejpůsobivější německý film o vlastním pohledu na účast v 2. světové válce. Až na detaily, jako jsou osobní dialogy mezi jednotlivými postavami, se opírá o historická fakta. Hodinu po hodině můžeme sledovat, jak se neúprosně stahuje smyčka obklíčení kolem Berlína, jak klesá nálada osazenstva bunkru pod Říšským sněmem až na bod mrazu, obnažují se lidské charaktery a samozvaná elita, která chtěla vládnout světu, účtuje sama se sebou. Vynikající studie lidských charakterů v mezní situaci, útěk před odpovědností v přímém přenosu. Bruno Ganz si za své ztvárnění německého diktátora zaslouží nejvyšší uznání. Celkový dojem: 95 %.(9.7.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Skutečný Hitlerův osobní strážce Rochus Misch (Heinrich Schmieder) zesnul 05.09.2013 v 96 letech, takže přežil svého filmového představitele. (L_O_U_S)

 • - Z 37 postav, které byly podle skutečných postav, byl pouze Rochus Misch na živu v době filmové premiéry. V roce 2006 byl jedním z posledních přeživších Führerova bunkru. (Redswif)

 • - Keď Otto Günsche (Götz Otto) ukladá mŕtvu Evu Braunovú (Juliane Köhler) do krátera, Eva celkom zreteľne pohne kolenami a vyrovná si ich tak, aby jej netrčali z krátera. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace