Těžká váha

Cinderella Man

Druhá šanca

Drama / Sportovní / Životopisný / Historický

USA, 2005, 144 min

Rozpočet $88miliónovTržby USA $61,649,911Tržby Celosvetovo $108,539,911/85%/(24.2.2006)

Ron Howard + Russell Crowe bodují . To jak jsou nasnímané boxereské zápasy je úplně skvělé a ocenila to nejedna těžká váha tady na Žižkově. Box není sport, to život připomíná jedno velké boxerskké utkání !(28.8.2006)

Těžká váha alias Muž Popelka, jak zní překlad originálního názvu, je kvalitním boxerským filmem na úrovni Rockyho, doplněným o téma přežití velké hospodářské krize 30.let. Dramatický, emociální, dobře natočený snímek je od Rona Howarda, přesto na jeho nejlepší filmy jako Apollo 13 nebo Čistá duše tak úplně nemá. Možná je to i plnými naducanými tvářičkami R. Zellwegerové v době hladovění v krizi, možná relativně drobným R. Crowem, který mi neseděl jako boxer v těžké váze, a možná i tím boxem, který nemusím... Trailer: http://www.csfd.cz/film/116574-tezka-vaha/videa/(22.1.2012)

Velké uznání Ronu Howardovi za to, že mě - člověka, který nerozumí boxu ani za mák a násilí jakkoli posvěcené sportovní ideou mu nedělá dobře, přikoval k filmu o boxu a paradoxně nejvíc ke scénám z ringu, aniž by mě ale připravil o vřelost a upřímnost příběhu muže, který "bojoval o mléko". Pokud jde o herecké výkony, vedle spolehlivého Russella Crowe se mi moc líbil "ňouma" z Bokovky (tady manažer) Paul Giamatti.(30.1.2006)

• Adrian

Sterilný akademizmus vypreparovaný od skutočných citov. Formálne čisté remeslo (až na strih v súbojoch - tak zle spravenú montáž som už dlho nevidel), ovšem bez štipky réžijnej invencie. Osobne mi vôbec nevadí, že ten film nie je o boxe (čo ostatne zdôrazňuje v jednom dialógu aj postava Paula Giamattiho). Žiaľ, imho nie je ani o v súčasnej Amerike neustále propagovanom návrate k oslave tradičných hodnôt - súdržnosť rodiny, viera v samého seba, vôľa neustúpiť, atď... . Tento film je iba veľkým a chladným kalkulom, vydieračsky hnaným hladom za pozlátkami ocenení, samozrejme zubami-nechtami snažiaci sa tváriť ako dielo reflektujúce vyššie nastolené sociálne otázky. 50%(14.9.2005)

• - Russell Crowe schudol pre svoju rolu takmer 23 kg. (ladko)

• - Russell Crowe si pri tréningu na filmové boxérske scény vykĺbil rameno, kvôli čomu sa natáčanie odložilo o dva mesiace. (ladko)

• - Rola Jamesa J. Bradocka je podľa slov Russella Crowa jeho najobľúbenejšou z pomedzi všetkých postáv, ktoré vo filmoch stvárnil. (Erik7595)