Těžká váha

Cinderella Man

Druhá šanca

Drama / Sportovní / Životopisný / Historický

USA, 2005, 144 min

Po hodně průměrném Fighterovi jsem si opravdu spravil chuť. Cinderella Man je totiž dokonalým filmem o jednom boxerovi, který se nechtěl vzdát, který nechtěl, aby jeho rodina hladověla a který chtěl vyhrávat. Je to opravdu skvělý film, ve kterém je sice pár odboček (vztah s kamarádem, jeho práce), ale i ty odbočky zde mají význam a žádná tu není zbytečná. Crowe podal bez nadsázky geniální výkon a já jsem zůstal jen strnule zírat, protože jsem u jeho jména nenašel nominaci (minimálně!) na Oscara. Stejně jako Howard, oba borci ostrouhali a myslím, že tohle je jedna z největších chyb, které se Akademie kdy dopustila. Ale ani tohle mi nemůže zkazit takhle skvělý zážitek z tohoto opravdu vynikajícího boxerského snímku. 100 %.(26.2.2011)

Co říci k jistotám Howard, Crowe, Zellweger. Z toho snad ani špatný film udělat nešel. Vedle Rockyho další vydařený příběh o jednom boxerském smolaři, který se i přes nepřízeň osudu dokázal vyhrabat až na samotný vrchol. V době kdy vydřel první titul mistra světa mu bylo 30 let. Velice oceňuji sportovní věrohodnost a přesnost snímku, který se drží historických faktů. Příběh Jamese J. Braddocka je vskutku jedním z nejzajímavějších v boxerském světě. Mě ovšem dokázal pobavit i jeho oponent jímž byl nebezpečný Max Baer.(10.9.2010)

Těžká váha alias Muž Popelka, jak zní překlad originálního názvu, je kvalitním boxerským filmem na úrovni Rockyho, doplněným o téma přežití velké hospodářské krize 30.let. Dramatický, emociální, dobře natočený snímek je od Rona Howarda, přesto na jeho nejlepší filmy jako Apollo 13 nebo Čistá duše tak úplně nemá. Možná je to i plnými naducanými tvářičkami R. Zellwegerové v době hladovění v krizi, možná relativně drobným R. Crowem, který mi neseděl jako boxer v těžké váze, a možná i tím boxem, který nemusím... Trailer: http://www.csfd.cz/film/116574-tezka-vaha/videa/(22.1.2012)

rozpocet $88 million trzby celosvetovo $108,539,911(11.11.2006)

Zakazdym sa tesim na novy film od Rona Howarda, obdivujem ho vdaka jeho bohatej filmografie i ked ma trosicku sklamal Da Vinciho kod / Sifra Mistra Leonarda. Ale Tezka vaha s perfektnym Croweom opät spokojne splnila moje ocakavania a ak mate radi Rockyho, tak by ste mali mat radi aj tento film. Vydrzal som bez problemov do 02:00 hod a to je cas, pri ktorom pri väcsine filmov zaspim, takze som velmi spokojny.(7.9.2007)