• Nový Zéland

• Německo

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Nový Zéland / USA / Německo, 2005, 187 min (SE: 201 min)

rozpočet : $207 million tržby celosvetovo : $549,350,131(2.1.2007)

ŽÁDNÁ DOBRÁ VĚC NETRVÁ DLOUHO, PANE DENHAME. King Kong žije! Už jsem zjistil, co mi na Kongovi 76´ tak vadilo. Vy zkrátka MUSÍTE uvěřit v romanci mezi ženou a opicí. A to je (netvrdím, že ze sta procent!) otázka triků. BTW triky: některé jsou opravdu méně povedené (ale tak dva, tři) a kvůli tomu já menší hodnocení VĚTŠINOU nedávám. V podání Petera Jacksona není Kong tupé, velké zvíře, které NAJEDNOU pocítilo náklonnost ke člověku, ale tvor, který má svůj vnitřní život, i přes pobyt na neznámém ostrově, a jehož povahu přítomnost PRAVÉHO člověka vyvolá. Bude se vám více líbit vztah krásky a zvířete než vztah krásky a spisovatele, proto jsou tak důležité scény "salta" či "západ slunce," nebo "na ledu." Navíc, když King Kong poprvé vezme Ann do náruče a peláší s ní džunglí, budete vám připadat doslova na vlastní kůži, jako by chňapnul vás. A aby to nevypadalo, že se mi líbila jen "zvířecí část", napíšu, že jsem viděl nejlepší herecký výkon Jacka Blacka a skvělou muziku, složenou za ne zrovna "standardní čas", od hudebního mága, Jamese Newtona Howarda. A režijní mistrovství Petera Jacksona je nejvíce vidět na scéně z Empire State Buildingu, kterážto v mých očích vyvolala vlhkost slz. Tak. PS a nic takového jako dlouhodobá výpůjčka neexistuje! ;-)(6.1.2006)

Peter Jackson určitě umí vytvořit tu správně temnou atmosféru, akce mu taky jde, dobře se na to kouká, ještě jsem neviděla tak nádherně odporné domorodce, ale přesto se neubráním dojmu, že méně akce je někdy více, protože pokud z ní nevyjdete, trochu ztrácí na efektu. Závěr byl trošku nudný a zdlouhavý. Jinak velmi hezký film s výbornými herci ( ty si Jackson také umí vybrat) a hudbou, která mi stále připomínala ty staré King Kongy.(9.1.2006)

Jackson nezůstal své slávě nic dlužen a zase natočil skvělej fantasy film. Samozřejmě že tohle neni tak bombastickej příběh, kterým disponovaly Jacksonovy předešlé filmy o Pánu prstenů, ale jako remake King Konga se to povedlo znamenitě, ovšem ani Jackson se nevyvaroval menších chyb i zbytečných záběrů, které spíš rušily celkový děj. Asi nejhůře do filmu zapadala bojová scéna s obřímy brouky. Ta nejenže dosti rušila, ale ani nebyla dostatečně zvládnutá po animátorské práci a tak to vypdalo až moc přeplácaně. Stejně tak první setkání s King Kongem mohlo býti animátorsky mnohem lépe zvládnuté, přece jeno po všech těch výrocích, jak si na Kongovi dali záležet, to nebyla až zas taková bomba, jenže v daším pokračování filmu se Andy Sarkis a jaho tým animátorů zřejmě porbudili a rozpomenuli se na svojí výtečnou práci na Glumovi a Konga dovedli téměř k dokonalosti a to včetně dokonalé mimiky a chlupů na jeho těle, které vypadaly opravdově a i pohyb, který se mi ze začátku asi nejméně líbil byl od té doby perfektní, to se ovšem nedá říci o dinosaurech, kteří sice nebyli špatný, ale dokonalý teky ne, jenže když souboj Konga s nima je krutej, tak se na to dá lehce zapomenout a akce kdy Kong láme čelisti je prostě výborná. Do toho všeho burácí perfektní muzika od Howarda, která tohle všechno ještě podpoří. Příběh samozřejmě ničim nepřekvapí( teda až na pár detailů, který ale nejsou pro vývoj filmu moc důležitý), protože je už hodně známej a prakticky se moc nezměnil, přece jenom to tak i Jackson chtěl, ale možná se dalo několik zbytečných scén vystřihnout, aby to nebylo tak dlouhé, ale já se ty 3 hodiny vůbec nenudil, spíš jsem si vychutnával perfektní filmařskou práci Petera Jacksona, takže si na délku stěžovat nemůžu. Co se týče hereckého zastoupení, tak kupodivu nejvíce vynikal Jack Black, ten svojí postavu zahrál víc než přesvědčivě a ukázal že neni jenom druhořadej komediální herec, Adrian brody nic nezkazil, ale taky nic neukázal a jeho hrdiný výlety nebyly moc uvěřitelný, ale Naomi Watts byla zase výborná a domorodci na ostrově lebek neměli ani jednu chybičku, tenhle výběr se Jacksonovi náramě povedl. Nebýt několik nedomyšleností (jako třeba, když Kong utrhává Naomi Watts z provazů, které má kolem rukou a přitom přetrhne silné provazy místo rukou Watts, které by zřejmě povolily dřive něž provazy), pár zbytečných scén a trošku nevyrovnaných efektů, tak by to bylo za čístých 5*, ale takhle jen horších 5*(25.12.2005)

No sice to neni tak kulervouci jako Pan Prstenu, ale rozhodne vymack Jackson z King Konga maximum. Prakticky jedinej problem filmu je ten, ze me nejak zvlast nebere postava King Konga, tim nemyslim v tomhle filmu, ale obecne ve vsech filmech. Bohuzel Jackson pocita s tim, ze bude mit divak tuhle prerostlou opici rad a uvidi v ni neco vic nez jen tupy zvire. Ale tady sem ho precejen mel radsi nez v ostatnich filmech, takze se to Jacksonovi v podstate povedlo. Triky jsou naprosto uchvatny, vsemu samozrejme vevodi Kong, ale dobre je udelany vse, az po ty nejmensi mouchy. Prvni hodinka filmu je jen takovy cekani na Konga, ale vse plyne v pohode, obcas tu je nakej vtipek a film nenudi. Napadlo me, jak by vypadal Titanik, kdyby ho tocil Jackson, protoze tady s lodi dela dost dobry veci. Pak je hodinka na ostrove a to je prakticky jedna velka rezba a souboj s dinosaurama je neuveritelne vostrej. Pak me taky zaujaly ty zizaly, co vyplazovaly zuby, nebo co to bylo, ale tady uz to Jackson mozna s potvorama prehnal. No a posledni hodina se opet odehrava ve meste a tady se najde malicko zbytecnejch scen. Co se tyce hercu, tak Naomi je fakt kouzelna, hlavne na lodi, nez se dostanou na ostrov (akorat to, jak s ni Kong mava a hazi, by ji asi tak za pet minut zabilo), Brody je v pohode, jen mu tu zmenu ze scenaristy na akcniho hrdinu clovek moc neveri, potesi Andy Serkis a Jack Black se s asi nejvaznejsi roli svyho zivota vyporadal dobre, ale presto furt nechapu, proc ho Jackson obsadil. Dal uz staci zminit jen uchvatny kulisy, dokonala kamera a skvela hudba. Mozna, ze jsou 3 hodiny krapet prepiskly, ale ja se nenudil ani chvily a bavil jsem se snad jeste vic, nez kdyz sem film videl poprve. Nejlepsi film o King Kongovi.(8.5.2007)