Doktor Flastr

Patch Adams

Doktor Flajster

Komedie / Drama / Životopisný

USA, 1998, 115 min

Můj oblíbený film s Robinem z dětství ..(26.5.2008)

Dodal by som ku žánru komédia, ešte fantasy :) Bodaj by takýchto doktorov, ktorí sa rozhodli plávať proti prúdu bolo viac. Bohužiaľ vieme, že realita je úplne niekde inde, ale pekne sa na to pozeralo. Nebyť značného presladzovania na záver, mohlka byť u mňa plnka.(17.8.2009)

Aj slzička upadne aj smiech sa na ústach vyčarí. Skvelý Robin Williams v (životopisnej) komediálnej dráme, akých sa v 90tych rokoch nakrútili mraky, no to jej vôbec neuberá na kvalitách.(23.10.2011)

Nenáročný, příjemý snímek o milém doktorovi, který chce pomáhat lidem v trochu jiném duchu, než aby si většina pacientů pod slovem "nemocnice" představila osamocené a nudné čekání na vysvobození z nemoci. Robin Williams skvělý.(11.6.2009)

„Smrť nie je naším nepriateľom. Tým je ľahostajnosť.“ Kto by myslel, že snímka Toma Shadyaca (ACE VENTURA: ZVIERACÍ DETEKTÍV) je inšpirovaná skutočnými udalosťami! A predsa. Robin Williams tu takmer výborne stvárnil lekára liečiaceho smiechom, čo mu pod nohy hádže veľa problémov. Priznám sa, že som sa bál, čo z toho bude za sladký cukor, preto ma – v dobrom – zaskočilo, že sa nejedná o komédiu, ale skôr tragikomédiu; ak vás nedostanú na rakovinu umierajúce deti, bude vás šokovať zvrat nastanúci cirka dvadsať minút pred koncom, ktorý snímku definitívne odťahuje od žánru komédia. Poteší tiež výskyt zaujímavých hercov v podporných roličkách (Philip Seymour Hoffman, Monica Potterová, Bob Gunton).(15.9.2008)

• - Spoiler: Ve skutečnosti nebyla zabita Patchova přítelkyně, ale jeho dobrý kamarád. (HellFire)

• - Skutečný Patch Adams sedí za filmovým Patchem (Robin Williams) ve scéně, kdy se rada vrací s verdiktem do místnosti. (HellFire)

• - Během natáčení spolupracoval Robin Williams s organizací Make-A-Wish, jejímž úkolem bylo splnit sen dětem s rakovinou. Nemocné děti si pak zahrály ve filmu pacienty nemocnice. (HellFire)