Samuraj

Samuraj

Zatoichi

Akční / Drama / Krimi / Komedie

Japonsko, 2003, 116 min

Pokud se těšíte na nějaké ty "pravé samurajské souboje" tak vás tohle asi zklame, protože souboje zabírají tak desetinu filmu a často trvají pár vteřin. I když mrtvých je opravdu dost. Japonská životní filozofie, psychologické drama v jedné vesnici, hudba prokomponovaná s obrazem, obraz lidské zkaženosti, podobenství o cestě pomsty a spravedlnosti.... nebo je to spíš nějaká samurajská groteska? Zkrátka originál "Made in Japan".(3.10.2005)

Kitano je fakt masér! Tahle krvavá samurajská řežba funguje takřka maximálně a mě jen mrzí, že všechny souboje se odbyly tak rychle (hlavně ten mezi slepcem a osobním strážcem). I když chápu, proč se snímek nesoustředil právě na to. 4 a 1/2(8.9.2012)

Zatoichy je asi spíše komedie, než akční film. Jemný humor zde nalezneme na mnoha místech, už jen to, že Zatoichy je masér je absurdní. Krom toho je to profi dílko po všech stranách.(29.11.2004)

Jeden z nejlepších filmu, co jsem viděl(31.1.2005)

Stepovací záver v štýle Ein Kessel Buntes tomu nasadil korunu ....(26.10.2006)