Dvanáct do tuctu

Cheaper by the Dozen

Dvanásť do tucta

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 95 min

Steve Martin v úlohe mohopočetného rodiča ma nesklamal. Nieje to nič extra, len príjemná rodinná oddychovka ktorú by som už nepozeral. 55%(16.12.2008)

Správná bláznivá komedie přesně podle mého gusta - Steve Martin je prostě borec.(20.11.2008)

Banda dětí(místy teenagerů), z kterých by každému z nás zaručeně ruplo v bedně..Americký způsob jak ukázat, že i velká rodina spojena dvěma milujícími se lidmi může držet spolu ale pouze pokud se naučí zvládat velký zmatek. Myslím, že by se mi líbilo vyrůstat v takové rodině ale řada skopičin je opravdu AMERICKY PŘEHNANÝCH.(7.4.2012)

• mandes

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $190,212,113(5.1.2007)

• Slarque

Komedie spíš hlučná a rozjívená než vtipná. Příšerně schematický scénář přímo přetéká těmi nejotřepanějšími klišé (30%).(28.12.2007)

• Piper Perabo

• - Steve Martin a Bonnie Hunt, kteří zde hrají rodiče 12-ti dětí, nemají ve skutečnosti ani jeden z nich děti. (HappySmile)

• - Chloe Greenfield se neúspěšně ucházela o roli jednoho z dvouvaječných dvojčat. (HappySmile)

• - Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)