Dvanáct do tuctu

Cheaper by the Dozen

Dvanásť do tucta

Komedie / Rodinný

USA, 2003, 95 min

Áno, takto to dopadne, keď niekto nevie, kedy prestať :) Tradičná americká komédia, dokladujúca dôležitosť rodiny a iné bláboly. Áno, je to rodinný film, tak zahoďme predsudky, prižmúrme aj tretie oko a oddajme sa chlastu, lebo inak sa tetno film fakt užiť nedá :)(28.12.2007)

Nechápu kdo by chtěl mít tolik dětí :D no, aspoň se doma nenudí. Pár scén mě tam nenadchlo, ale jinak jsem se příjemně bavil. Jen mě udivuje, kde vzali prachy na tak velkej barák.(15.7.2011)

• golfista

Pokud si chtějí američani připomínat důležitost rodiny (kterou já také nepopírám !), pak si zvolili opravdu slabou a chvílemi téměř trapnou "komedii". Když už zvolil scénárista tolik těžko uvěřitelnou rodinu, pak mohl vytěžit z tuctu dětí mnohem mnohem víc. To co vymyslel, je natolik stupidní a tak málo vtipné, že nad úspěšností tohohle filmu v Americe zůstává - mírně řečeno - rozum stát..... Něco ještě mohl možná v "akčních" scénách zachránit režisér, ale stal se spíš opak. Dvě hvězdičky, ani vlastně nevím za co.....(2.10.2004)

V tejto komédii som si našiel svojich obľúbencov a obľúbenkyne ako Piper Perabo, Tom Welling, Hilary Duff, ale ako komédia je to priemer s jednoduchým dejom, dialógmi, ale je to veľmi milé, zápletky sú úplne jednoduché a všetko predvídateľné, nie nudné, ale ani prekvapivé, je to taká rodinná oddychovka na popoludnie.(10.6.2012)

• mandes

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $190,212,113(5.1.2007)

• Piper Perabo

• - V jedné z posledních scén, která se odehrává na nádraží, běží Mark (Forrest Landis) k mámě (Bonnie Hunt) a při objetí jí srazí sluneční brýle z hlavy. V dalším záběru má ovšem brýle zpět na hlavě, ačkoliv Marka stále objímá. (Zephyr01)

• - Gilbertovi neměli žádná dvojčata, jak je tomu ve filmu. Všechny děti se narodily "zvlášť", čehož jejich otec litoval, protože kdyby měli nějaká dvojčata, určitě by s nimi bylo méně práce. (HappySmile)

• - Na začátku filmu Kate odhalí, že název knihy, kterou právě píše, je "Dvanáct do tuctu". Přestože je film volně založen na stejnojmenné knize o skutečném životě rodiny Gilbrethových, nenapsala ji matka rodiny, ale jeden ze synů Frank B. Gilbreth Jr. spolu se svou sestrou Ernestine Gilbreth Carey. Na této knize je založen i film z roku 1950 - Cheaper by the Dozen. (HappySmile)