poster

Walk the Line

 • USA

  Walk the Line

 • Německo

  Walk the line

 • Slovensko

  Walk the Line

Drama / Romantický / Životopisný / Hudební

USA / Německo, 2005, 136 min (SE: 153 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Herečka HR - Reese Witherspoon + 4 nominace: Herec HR - Joaquin Phoenix, Kostýmy, Střih, Zvuk(4.2.2006)

 • hellstruck
  *****

  Ohromně sympatický příběh s úžasným Phoenixem a krásnou Reese (kterou jinak dvakrát nemusím).Přiznám se,že Johnnyho Cashe vůbec neposlouchám,jeho hudba je mi cizí,ale i tak mě příběh dostal a to i na několikáté shlédnutí.(26.3.2011)

 • paascha
  ***

  Johnnyho Cashe jsem měl rád odjakživa, ale tenhle film mě moc nevzal. Nemám rád Witherspůnku, která tady hrála mimořádně odporně, Phoenix to taky pojal jen jako cvičení v čumění a střelby z kytary, prostě o osobnosti JC celkem nic, ale okoukaných gest a frází fůra. Trochu škoda(8.1.2011)

 • Renton
  ****

  Scénář: Gill Dennis, James Mangold .. Slušný životopisný film velkého hudebního umělce. To ano, ale nic víc! Vzhledem k tomu, že jsem jen několik týdnů před Walk the Line viděl jiný životopisný film a to RAY, nutí mě to ke srovnávání. Jedná se v kostře příběhu o dost podobné snímky a v souboji těch dvou bych za vítěze zvolil jednoznačně Ray Charlese a to nejen kvůli lásce k jím interpretovanému žánru hudby... Johnny. R. Cash měl jako každý člověk dětství. To jeho nebylo nijak veselé a stín tragédie se s ním táhnul po mnoho let.. Johnny. R. Cash měl jako většina lidí v showbussinesu sklon k alkoholu a drogám, které mu způsobily nejeden problém.. Johnny. R. Cash měl také ženu a děti. Vedle toho si, jako každá větší hvězda, vychutnával sexuální náklonnost fanynek, přesto velmi dlouho hledal tu pravou lásku... Snímek baví i přes omšelé schéma scénáře a celek drží kromě dobře zvládnuté režie především herci - výtečný Joaquin Phoenix a slušná Reese Witherspoon, kteří své role zvládly po všech stránkách tj. včetně zpěvu. 75%.(5.4.2006)

 • Lima
  ****

  S Johnny Cashem jsem se poprvé setkal na albu Zooropa od U2 při poslechu posledního songu, který nazpíval svým krásným hlubokým hlasem (kterým disponuje i Joaquin Phoenix) a přestože jeho tvorba není mým šálkem kávy, za tu inspiraci, kterou mu přiznává spousta hudebních osobností, nejenom countryových, ale i rockových, si "svůj" film určitě zasloužil. Walk the Line není naštěstí nudně popisným příběhem, navzdory pár letopočtům se tu v podstatě mnoho o Cashových úspěších a tvorbě divák nedozví (což skalní fandy možná zamrzí), ale příběh se zaměřuje v komorní rovině zejména na utváření vztahu se svojí budoucí ženou June Carter (sladce vitální Reese Whiterspoon) a jeho až posedlostí její osobou, ukazuje jeho návyk na prášcích a celoživotní těžké vyrovnávání se se smrtí svého bratra. Joaquin nejenom že krásně zpíval a s kytarou v ruce jsem mu věřil každý pohyb, ale i ten jeho utrápený pohled s vnitřními démony, kteří se mu zračili v očích a se kterými neustále bojoval, byl přímo "oscarový" :o). Stejně tak Whiterspoon, s tělem křehkého diblíka, ale povahou silná žena a Cashův anděl spásný. Od 5* tenhle film dělí jen absence nějaké opravdu silné scény, která by se nesmazatelně zapsala do paměti, snad s vyjímkou trestuhodně krátkého momentu, zobrazujícím koncert ve věznici ve Folsomu, při kterém mi naskakovala husina.(16.3.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace