• Německo

Walk the line

Drama / Romantický / Životopisný / Hudební

USA / Německo, 2005, 136 min (SE: 153 min)

Asi takhle: kromě filmů tvoří můj život i hudba, ale hrozně mě štve, když se tato nedělá poctivě. Se zaujetím a zanícením a ne jen pro peníze (pozor! neplést s za peníze!), jen si projděte diskotéky, jsou plné hudebních ignorantů, kteří mají přitom kvalitu skoro u nosu. Vím, že jsou si mnohé životopisné filmy o zpěvácích a skladatelích podobné, nic proti Rayovi, ale Cash byl zkrátka první, tak co ZATÍM řešit.(4.9.2006)

Johnny Cash se stal legendou, které jeho jméno dovedou vyspelovat i v Karáčí! :-) Legendou, která se stala na čas úspěšnější než Beatles a Bob Dylan dohromady. Legendou, která - stejně jako většina ostatních - propadla drogám alkoholu a depresím. O tom a o spoustě dalších událostí vypráví životopisný snímek, který si Johny zasloužil a lépe to snad dopadnout nemohlo. Joaquin Phoenix zatím ve své životní roli předváděl vynikající výkon, nejen že perfektně hrál, ale i zpíval, to všechna čest. Reese Witherspoon taktéž zatím ve své nejlepší roli, žádná přihlouplá blondýna co hraje v béčkách, tohle byl herecký koncert se vším v šudy, Oscar více než zasloužený, Phoenixovi bych ho taky přál, ale to by nesměl hrát Capoteho Hoffman. Country je zvláštní styl, který dneska moc v radiích nefrčí, ale Cashe si poslechnu vždycky rád, jeho ranná muzika se mi moc nelíbí, ale ty nejnovější CD jsou na poslech dokonalá. Hlavně to poslední, When The Man Comes Around, kdy přezpíval například Personal Jesus od Depešáků nebo vydal svůj poslední hit Hurt, který je jeho dokonalým epitafem.(30.6.2008)

rozpocet $28 million trzby celosvetovo $185,738,922(17.11.2006)

Silný životopisný snímek zručného řemeslníka Johna Mangolda (ZEMĚ POLICAJTů, IDENTITA), kterému hrozně moc dávají Joaquin Phoenix jako Johnny Cash a Reese Witherspoon jako June Carter. Ty si pro film ještě před smrtí osobně vybrali Cash a Carter a Phoenix a Witherspoon se naučili hrát na potřebné nástroje a také nazpívali všechny písničky ve filmu.(10.7.2006)

Silné 4*. Vlastně nebýt toho zakončení (rovina otec - syn) a asi i pocitu, že jsem to už někde viděl (to vážně v USA neexistuje jediná star, která neměla problémy s fetem a chlastem, nebo se o nich jen netočí filmy ?:), bylo by to na plný počet. Líbí se mi ''tyhle časy'' a stejně tak tehdejší způsob tvorby muziky - 80%. PS: Skoro se mi nechtělo věřit, že ta půvabná a talentovaná slečna, co zde chodila po lajně, je tatáž blbka, co se onehdá učila na právníka. Kdo ví, kdyby si vybírala o něco serióznější role, mohla mít těch plešounů třeba víc.(18.2.2012)

• - Snímek měl premiéru ve věznici San Quentin, kde Johnny Cash také koncertoval. (jurama525)

• - Vo filme Johnny požiadal otca, aby dievčatám porozprával príbeh o povodni. Bol to odkaz na skutočnú udalosť, ktorá sa stala počas Johnnyho detstva, keď zatopilo ich rodinnú farmu. Neskôr o tejto udalosti spieval aj v slávnej piesni Five Feet High and Rising. (U_S_O)

• - Reese Witherspoon je teprve třetí herečkou, která za svou roli June Carterové vyhrála najednou Oscara, Zlatý Glóbus, ocenění BAFTA a SAG (Screen Actors Guild) ocenění. Před ní se to povedlo pouze Julii Roberts za roli ve snímku Erin Brockovich (2000) a Renée Zellweger, která byla oceněna za ztvárnění postavy ve snímku Návrat do Cold Mountain (2003). (Lauri)