• Německo

Walk the line

Drama / Romantický / Životopisný / Hudební

USA / Německo, 2005, 136 min (SE: 153 min)

O Cashovi jsem do teď věděl jen to, že je to zpěvák. Děj i muzika mají grády a slušně odsýpají. Film řekne mnohé o jeho životu, ale jak tady píše golfista, ukazuje ho trochu jednostraně jako feťáka a pijana. Nakonec je fakt, že mohl skončit jako Elvis, což se naštěstí nestalo.(18.5.2011)

Ohromně sympatický příběh s úžasným Phoenixem a krásnou Reese (kterou jinak dvakrát nemusím).Přiznám se,že Johnnyho Cashe vůbec neposlouchám,jeho hudba je mi cizí,ale i tak mě příběh dostal a to i na několikáté shlédnutí.(26.3.2011)

Docela pěkný životopisný snímek jedné hudební hvězdy... nic víc, nic míň. Ale těžko říct, jestli by se mi tolik líbil, kdyby nebyl tak hvězdně obsazen. Bez Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon by to byla asi nuda. Námět není nic nového, nic převratného...(20.6.2006)

Silný životopisný snímek zručného řemeslníka Johna Mangolda (ZEMĚ POLICAJTů, IDENTITA), kterému hrozně moc dávají Joaquin Phoenix jako Johnny Cash a Reese Witherspoon jako June Carter. Ty si pro film ještě před smrtí osobně vybrali Cash a Carter a Phoenix a Witherspoon se naučili hrát na potřebné nástroje a také nazpívali všechny písničky ve filmu.(10.7.2006)

Hello, I'm Johnny Cash Na tento film o jedné legendě jsem fakt moc těšil a výsledek mě nezklamal. Walk the Line je parádní film, který si mě získal především tím reálný zobrazením Cashe (přeci jen se o něm traduje, že to byl muž, který vyzkoušel každou drogu, co na světě existuje) ale zároveň vás nenutí si o něm myslet, že to byla troska. Byl to (zřejmě) smutný muž s pár problémy, ale když stál na pódiu, tak neměl konkurenci. Navíc výkony Phoenixe a Witherspoon jsou prakticky bezchybné, takže jsem nemusel dlouho přemýšlet. Co jiného taky dát filmu o legendě, když to je tak precizně natočené. 100 %.(19.12.2012)