• Německo

Walk the line

Drama / Romantický / Životopisný / Hudební

USA / Německo, 2005, 136 min (SE: 153 min)

Kvalitně a zodpovědně natočený životopisný snímek, který se co do podobnosti líčených osudů a způsobu vyprávění hodně podobá o rok staršímu Rayovi. Největším překvapením pro mě byl skvělý (a oscarový) výkon "Pravé blondýny" Reese Witherspoonové - konečně dostala šanci ukázat co v ní je... a duši, kterou vdechla postavě June Carterové - to byla práce zkušené, nadané herečky. Phoenix samozřejmě taky válí, ale od něj se to daleko víc čekalo. Celkově pohodový, zajímavý film s příjemnou hudbou. 70%(3.9.2006)

V reálném světě byl Johny Cash určitě o 100% lepší, než ho ukazuje tento film. Je zvláštní, že i pro tento film se použil obdobný mustr jako v jiných filmech tohoto typu.(18.8.2007)

Velmi slušný životopisný film se skvělou muzikou. Jen jedna soukromá poznámka, Johnyho otce bych nepřála nikomu, zato oba rodiče June byli neuvěřitelní lidé. Joaquin Phoenix podal skvělý výkon a Oskara bych mu opravdu přála.(4.3.2006)

Johnny Cash (26.2.1932 - 12.9.2003) - Muž v čiernom - je pre mňa veľká autorita. Nie len ako spevák a hudobník, ale aj ako človek. Chlapík, ktorý si toho v živote hodne preskákal. Tragická smrť jeho brata, chladný vzťah s vlastným otcom, alkohol, drogy, rozpad manželstva, problémy so zákonom, dlhoročná osudová láska ku svojej kolegyni June Carter... Nemal to ľahké. Snímok režiséra Jamesa Mangolda je dôstojnou filmovou poctou tomuto americkému búrlivákovi. To ako ho zahral Joaquin Phoenix je úžastné. Taktiež mi vyrazila dych Reese Witherspoon v úlohe June Carterovej. Výborná životopisná dráma. *****(10.10.2009)

Nejen film, ale především příběh, jehož jednotlivé momenty dokážou vzít za srdce, a který jako celek působí kompaktně a neskutečně živě. A opravdově:P A ta muzika, ta je do-ko-na-lá. Stejně jako Reese Witherspoon - nikdy nebyla tak úžasná, herecky ani jinak. Manželé Cashovi si nemohli pro své ztvárnění vybrat lépe. Hlavní hrdinové a jejich filmové rodiny si za své výkony zaslouží ty nejvyšší pocty, a ti skuteční...no, však jste to sami viděli. Walk The Line dávám na třetí pokus 90%.(13.7.2007)

• - Producentům trvalo čtyři roky, než získali práva na příběh od Jamese Keacha a stejně dlouho trvalo, než se film natočil. Projekt totiž oběhl všechna velká hollywoodská studia, aby nakonec zakotvil u Foxe. (imro)

• - Zpěvák Johnny Cash údajně vybral svého představitele pro film Joaquina Phoenixe na základě jeho role ve filmu Gladiátor. (Hejtmy)

• - Johnny Cash začínal všetke svoje koncertné vystúpenia pozdravom „Hello, I'm Johnny Cash“. (YoZo8)