Mrtví jako já (TV seriál)

Dead Like Me

Komedie / Fantasy / Drama

USA / Kanada, 2003, 42 min

Ellen Muth, Mandy Patinkin, Rebecca Gayheart, Callum Blue, Cynthia Stevenson, Laura Harris, Christine Willes, Britt McKillip, Peter Williams, Jasmine Guy, Chris Gauthier, Neil Grayston, Erica Cerra, Jodelle Ferland, Darrin Klimek, Jewel Staite, Fulvio Cecere, Mädchen Amick, Emily Holmes, Pascale Hutton, Michael Eklund, Keith Dallas, Yeardley Smith, Kevin Durand, Claudette Mink, Katharine Horsman, Sonya Salomaa, Harold Perrineau, Lisa Marie Caruk, Christie Laing, Zak Santiago, Katie Stuart, Dustin Milligan, Michael Des Barres, Conan Graham, Paul Anthony, Robin Mossley, Ryan Robbins, Nicki Clyne, Dan Payne, Tegan Moss, Teryl Rothery, Ty Olsson, Kett Turton, Susan Sullivan, Ali Liebert, James Kirk, Tiffany Lyndall-Knight, Eddie Mills, Ben Bass, Sarah Lind, Adrian Petriw, Gary Collins, Tygh Runyan, Tom McBeath, Serge Houde, Daniel Boileau, Philip Granger, Aaron Pearl, Robert Gauvin, Richard Lawson, Tom Butler, C. Ernst Harth, Lochlyn Munro, John DeSantis, John Kapelos, April Telek, Colin Lawrence, Kimani Ray Smith, Alain Chanoine, Michael Rogers, Steven Grayhm, Matthew Currie Holmes, Robin Dunne, Peter Kelamis, William MacDonald, Mary Ann Mobley, Claude Duhamel, Anne Marie DeLuise, Wendy Glenn, Layla Alizada, Michael Kopsa, David Lewis, Peter Bryant, Andrew Moxham, Gavin DeGraw, Sean Owen Roberts, Michael Adamthwaite, Paul Jarrett, Tony Massil, Joseph May, Elias Toufexis, Bruce Fontaine, Cameron McDonald, Peter New, Patti Allan, Kwesi Ameyaw, Ingrid Torrance, Ken Kramer, Bill Dow, Michael Roberds, Tony Alcantar, Cainan Wiebe, Glynis Davies, Paul Kloegman, Sean Campbell, Lorena Gale, Arthur Corber, Terence Kelly, Eve Brenner, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Stefan Arngrim, Ashley Whillans, Alvin Sanders, Malcolm Stewart, Manoj Sood, Frank Charles Turner, Matthew Robert Kelly, Mary Black, Daniel Bacon, Kirsten Robek, Mark Acheson, Frank Cassini, Lisa Bunting

Posmrtný život je pěkná byrokracie. Když je vám osmnáct let a vedete mizerný život naplněný depresí, tak pro vás může být spadlé záchodové prkénko z MIRu, které vás usmrtí, svým způsobem i vysvobozením. Zvlášť, když zjistíte, že "život" po smrti může být docela velká zábava a zároveň jste sarkastických poznámek plná smrtka bez stálého bydlení a pravidelného platu. Nekonvenční seriál, který spolehlivě zvedne náladu již svou znělkou. I ve svých pouhých dvou sezónách si stihl vybudovat kultovní status a byl zrušen v nejlepším (jestli je to plus či mínus je na vás). Má na své straně spoustu výtečných nápadů, ale je třeba uznat, že se takřka v každé epizodě najde úsek, který by se dal vystřihnout a výslednému tempu by to jen prospělo. Navíc opravdu slibný potenciál není zcela využit. Přesto velmi originální a nesporně i kvalitní seriál.(5.8.2007)

Pro mne dost zajimave tema, jediny duvod, proc jsem se zacal divat. Prvni dil ale vysvetlil vsechno, byl dost povedeny, humorem jen pretekal. Ale pokracovani je porad na jedno brdo. Dal jsem poprve ctyri hvezdicky, ted ubiram na tri, protoze hlavni hrdinka je sice skvela, to ano, ale mi silene nesympaticka a dost na granat. Treba s dalsim dilem to bude jinak, ale zatim no way :)(11.2.2008)

Dead like me je veľmi zaujímavý počin. Hoci je nápad s reapermi originálny, dá sa povedať, že celý seriál skôr ako na príbehu stojí na postavách. Málokedy sa stáva, že sú postavy obnažené až na kosť. V Dead like je tomu ale tak. Sledujeme príbeh George, ktorá začala skutočne žiť až po svojej smrti, vyrovnávanie sa jej rodiny s jej stratou, minulosť jednotlivých reaperov... Postavy sú napísané tak dobre, že si zamilujete každú jednu z nich (napríklad taká Dolores nemá žiadnu chybu). Ja osobne som sa v pri DLM veľa nenasmial (skôr som sa kontinuálne usmieval popod fúzy)+ (každý diel obsahoval aj vážnu zamysleniahodnú vec:-)), ale užíval som si riadne. 9/10.(4.7.2007)

• Superpero

Začáteční uvedení do světa tohohle seriálu se mi líbilo a věřil jsem, že to zhltnu fakt rychle. Jenže po pár dílech mi přišlo, že ten seriál nemá co říct. Nemá ani chytlavý ústřední příběh, postavy které bych měl rád (až na ústřední hrdinku tak je fakt dobrá), prostě nic. Viděl jsem fakt málo dílů, takže nehodnotim. Asi se to pak zlepší, jenže mě to prostě nesedlo.(31.5.2007)

Bohužel jsem viděl jen poslední díl první série. Budu s tím muset rychle něco udělat.(31.5.2008)

• - Když se Rube dívá na rodný list Rosie, v místě narození je napsáno Czechoslovakia. (*Elfík*)

• - Spoiler: Důvod, proč Rebecca Gayheart (Betty Rohmer) opustila seriál, je na Hollywood nezvykle temnějšího rázu, než například odchod do jiného seriálu. Rebecca zavinila dopravní nehodu, při které zemřel malý chlapec, a tak se producentům televize Showtime zdálo nevhodné, aby hrála smrtku. Tvůrce show Bryan Fuller s její postavou nicméně měl svoje plány, a hodlal ji vrátit. Poté ale ze seriálu taky odešel, a tak se tak nikdy nestalo. (Tom Riddle)

• - Přestože nebylo nikdy řečeno, jak Rube zemřel, několik epizod z druhé řady naznačuje, že tu noc, co byl zabit, se pokusil vyloupit banku (když Rube hledá informace o Rosie, je vidět jeho plakát s nápisem hledaný a ve flashbacích je vidět, že má u sebe zbraň). (HappySmile)