Matka

Scénografie:

Mark Tildesley

Kostýmy:

Natalie Ward

Výborné drama, výborní herci, výborný námět = výborná podívaná, bohužel mi trochu vadilo ztvárnění, kamera.(2.11.2008)

• larelay

Cakala som ovela viac. Predpokladam, ze u mna negativne zapracoval cesky dabing, v kombinacii s blbym scenarom a Danielom Craigom. Ja ho proste nemusim. Namet by bol skvely, ale zrealizovanie nulove. Strata casu.(19.9.2007)

Na vztahu starší ženy a mladšího muže nevidím nic nepatřičného, natož šokujícího. Proč taky. Takže ani „Matka“ není žádný skandální film jak se nás snaží přesvědčit distributor. Trochu problematickým je ve vztahu jen fakt, že oním mužem je ten, kterým chce být milována, obdivována a držena v náručí její dcera. Jinak je to snímek hlavně o vztazích ve vlastní rodině „Jednou budeme taky takoví. Nikdo nás nebude chtít.“, o strachu ze samoty „Můj muž měl rád, když jsem byla doma a starala se o něj. Nesnesl by, kdybych se s někým přátelila“, a ze stáří, vždyť život tak pádí ….. „Kdybyste po mně chtěl, abych popsala, co jsem v životě dělala, musela bych říct: Nic moc. Jako bych vlastně nebyla. Jen jsem si pořád o všechno dělala starosti.“ Takže už jenom zopakuji velkou pochvalu pro úžasnou Anne Red a to nejen za její odvahu a jelikož se nedá spoléhat na to, že by nás v šedesáti mohl třeba jen potěšit muž s postavou Daniela Craiga, držela bych se rady „buďme živí, dokud neumřeme“ raději už teď !(20.11.2006)

• Chrustyn

Ještě než se z Daniela Craiga stal tajný agent Jejího Veličenstva, zahrál si v dramatu, kde si začne užívat s ovdovělou matkou své milenky. Nic originální ani zábavného jen slušně zahraného.(23.5.2010)

Učebnicová ukážka hereckého minimalizmu. Anne Reid + Daniel Craig sú hodne nekompatibilná dvojica, ale je to nekompatibilita románová, nie herecká. Odvážny film s témou, ktorú všetci z nás chceme zažiť len na plátne.(20.9.2009)

• - Děti Mayina (Anne Reid) syna Bobbyho (Steven Mackintosh) ve filmu představují potomci režiséra Rogera Michella. Jacka, syna Mayiny dcery Pauly (Cathryn Bradshaw), hrála dvojčata Carlo a Sachin Kureishi, synové autora scénáře Hanifa Kureishiho. (vesper001)