Dlouhá cesta

Walk to Remember, A

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Mám nutkání dát nižší hodnocení, protože film je až příliš přeslazený, vhodný pro teenagery, kteří se mohou v hlavní dvojici lépe vidět a z mnoha scén se daleko více takříkajíc posadí na zadek. Pro diváky, které již ošlehal život a učinil z nich cyniky, bude pak tento počin pouze cukrkandlovým koktejlem, jehož sladkost místy bude svírat obličej. Ve své podstatě je snímek značně předvídatelný a přestože závěr je značně emotivní, nepůsobil na mne tak silně, dojemně a opravdově jako mnohem starší Love Story. Dodatek: Po delším čase a rozmyslu ubírám hvězdičku.(24.11.2013)

• LoLaa

V poslední době romantické filmy vyhledávám a často jim uděluju to největší možné hodnocení, tohle je však výjimka. Moje velká očekávání byla několikanásobně zklamána. V mnoha případech k romantickým filmům klišé patří, ale v takovéhle míře je to opravdu přehnané a skoro neúnosné... Promiňte, ale těch 73% nechápu a přemýšlím, jestli i ta jedna hvězdička ode mě (za hudbu a Mandy Moore) není trochu moc!(8.1.2012)

Na základě hodnocení některých uživatelů z mé topky, kteří k tomuto filmu pějí ódy, jsem se i já rozhodl ke projekci, ačkoliv mě obsah moc nezaujal. Zpočátku mě to moc nebavilo, protože první minuty dosti zaváněly typickým "prcičkovským" stylem, který je mi už dnes poněkud nesympatický, poté se to však přehouplo ve vážné romantické drama, takže film rázem změnil svojí tvář k lepšímu, co přišlo pak mi ale nevídaným způsobem pohnojilo mé nadšení. Dostal jsem nemilosrdnou porci sentimentální podívané, která sice může být slastí pro ty, jenž si potrpí na podobné ubulené dojáky, ale tohle já nežeru. Pokud už narazím na nějaký doják, doufám, že emotivní scény budou zrežírovány správnou měrou, tak aby se z toho nestal obyčejný útok na city, tak jako to je v tomto případě. Po obsahové stránce nemám žádné námitky, ale po formální stránce to zkrátka nebylo nic pro mě. Pardon.(25.5.2011)

• Sinecod

Absolutně sem nepochopila tak vysoké hodnocení a to z několika důvodů: 1.Hlavní kluk je drsňák, žije pro partu a image, ohlíží se jen na sebe, polomrtvýho kluka (jeho vinou!) nechá být a utíká pryč a ještě se u toho tváří tak samolibě, že by mu slušela moje bota v ksichtě. A pak spatří ji. Ne, nepadne na kolena. Vysměje se jí. Ona pak něco zahuhlá a bem, je z toho láska jak trám. A děsně jí miluje a na svoje kámoše kašle a je najednou tak strašně hodnej a pozornej a prohlédne jak hloupý a špatný byl. Šikovnej, že jo? a to ani nemusel být ve vězení. 2. Hlavní holka je naivní káča, která furt mele ňáký hovna o bohu a je tak otravná až mě to fyzicky bolelo. S tím svým svetrem a mastňáckou ofinou je jak stvořená pro našeho drsňáka. Poučí drsňáka o tom, jak jí nezajímá co si o ní ostatní myslí aby se pak vzápetí téměř složila, protože nějaká buchta přišpendlí obrázek její hlavy na obrázek ňáký kočky ve spoďárech. 3. drsňákův problém s tatíkem mě vyloženě iritoval. Hele co je to s těma američanama? Nebudu s jedním z rodičů mluvit, protože se rozvedli. Bůhů, no fakt. 4. Umíráš, tak se vezmeme. Bude to supr. Cože, ty chceš hvězdičku z nebe? Žádnej problém, umíráš, tak já skočim do spaceship a budu tu v cukuletu. 5. A po čtyřech letech, kdy už je naivka dávno pod kytkama se dozvídáme, že drsňák studuje medicínu a má všechny rád a všichni zase mají rádi jeho. No a pak se chytneme za ruce a vyskočíme z okna. Otřesný film u kterého sem byla strašně vzteklá. Jedna hvězda za to, že mám pocit, že existují i horší filmy. P.S.: ty žvásty o bohu! Fuj. Bez utrpení není soucitu. Já při tomhle filmu trpěla a nikdo se mnou neměl soucit. A nemyslím, že to je sladké, je to jen hrozně, ale fakt hrozně blbé. Nejpříšernější a nejotřesnější romantický film, který sem kdy viděla.(2.10.2013)

Láska je jako vítr, nevidíme ji, ale cítíme ji! :)slaďárna jak má být :)(4.4.2009)