Dlouhá cesta

Walk to Remember, A

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Strhující a dospělý film pro melancholiky, romantiky a všechny, co berou vážně sousloví "pravá láska". Brilantně zahrané, brilantně zrežírované.(4.5.2004)

• kleopatra

Strašně, strašně přeslazené! Špatný chlapec se zamiluje do dívky, která je nadpřirozeně vzorná a nepřirozeně oblečená. Klišé na klišé, rakovina, slzičky. Kýč velmi podobný Nejpevnějšímu poutu s L.Sobieski.(17.4.2004)

Ak sa vám páčila JESEŇ V NEW YORKU a NOVEMBROVÁ ROMANCA a teraz to chcete v teenagerskej forme, nech sa páči... Otrepaný príbeh o frajeríkovi a slušňáčke, ktorí si k sebe hľadajú cestu. Romantika celkom fajn, herci prekvapivo dobrí... ale to klišé!!! Film sladký a výchovný až to zabolí, kde všetko poukazuje nato, že treba veriť a treba sa polepšiť... Nájdete to aj pod názvom (asi nie moc oficiálnym) Škola pocitov...(20.11.2006)

Na základě hodnocení některých uživatelů z mé topky, kteří k tomuto filmu pějí ódy, jsem se i já rozhodl ke projekci, ačkoliv mě obsah moc nezaujal. Zpočátku mě to moc nebavilo, protože první minuty dosti zaváněly typickým "prcičkovským" stylem, který je mi už dnes poněkud nesympatický, poté se to však přehouplo ve vážné romantické drama, takže film rázem změnil svojí tvář k lepšímu, co přišlo pak mi ale nevídaným způsobem pohnojilo mé nadšení. Dostal jsem nemilosrdnou porci sentimentální podívané, která sice může být slastí pro ty, jenž si potrpí na podobné ubulené dojáky, ale tohle já nežeru. Pokud už narazím na nějaký doják, doufám, že emotivní scény budou zrežírovány správnou měrou, tak aby se z toho nestal obyčejný útok na city, tak jako to je v tomto případě. Po obsahové stránce nemám žádné námitky, ale po formální stránce to zkrátka nebylo nic pro mě. Pardon.(25.5.2011)

Nádherný film u kterého mi nezůstalo jedno oko suché !!! Krása !! Chápu, že mu skoro všichni tady vytýkáte to "velké klišé", ale já si na jiný takový film nemohu vzpomenout. Moc se mi to líbilo ! Nádherná Mandy Moore !(24.9.2007)

• - Točilo se ve Wilmingtonu v Severní Karolíně ve stejnou dobu jako film Podivná tajemství (2002). (HellFire)

• - Jamie dává Landonovi knihu své matky se slovy: „Neboj se, není to Bible“. V románu naopak Jamie dá Landonovi Bibli své matky, ve které jsou podtrženy její oblíbené pasáže. (HellFire)

• - Ve filmu se objevuje scéna, kdy Landon (Shane West) vezme večer Jamie (Mandy Moore) na hranice státu Severní Karolíny s Virginií. Ve skutečnosti k nejbližším hranicím tohoto státu z města Beaufort to jsou více než 3 hodiny. To samé z města Wilmington, kde se fim skutečně natáčel. (noirre)