Dlouhá cesta

A Walk to Remember

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Rozpočet $11,8miliónaTržby USA $41,281,092Tržby Celosvetovo $47,494,916║ nakoniec moc chytilo, dojemné, silné, na prekvapenie Shankman to zvládol nad mieru a neotrávil "vyumelkovaným" príbehom ako som spočiatku čakal, Mandy Moore je zlatá /80%/(14.9.2008)

• MontyBrogan

Podľa prieskumu zvaného A Walk to Remember, užívateľov čsfd na 73% dojme klišé.(30.4.2012)

Nádherný film u kterého mi nezůstalo jedno oko suché !!! Krása !! Chápu, že mu skoro všichni tady vytýkáte to "velké klišé", ale já si na jiný takový film nemohu vzpomenout. Moc se mi to líbilo ! Nádherná Mandy Moore !(24.9.2007)

• Pepinec

Aby tímhle blábolem něčeho dosáhl, musel by Adámek urazit ještě hodně Dlóóóuhou cestu. Přerod z parchanta na člena mírového sboru prostřednictvím rodiny Jehovů byl podán tak povedeně, asi jako vysvětlení Jirky Ovčáčka, že vládní speciál zpozdil protivítr. Vůbec nechci zpochybňovat sílu lásky, jen říkám, že tohle může brát vážně snad jen Amor, a to protože je to jeho práce.(25.11.2016)

• anais

Obsahuje spoilery! Vadilo mi, že se s hrdinkou celý film naprosto nic neděje, nevykazuje žádné příznaky svojí nemoci a najednou, tak ve třech čtvrtinách filmu, tedy v čase, kdy už by se na plátně (obrazovce....jen blazen by na to šel do kina) něco mělo stát, jinak by to celé postrádalo smysl ještě víc - majednou dívka omdlí, přijede sanitka a všechno jde ráz na ráz...Člověk pěkně dlouho sleduje děj, u kterého tak v polovině přesně odhadne jak to dopadne - a tvůrci ho stejně nutí sledovat scény typu - "neumím tancovat" - "to neva,naučím tě to" - "ale vždyť tancuješ skvěle!". A tak se pomalu buduje vztah, který už od dob, kdy W.S.(kráječ našich srdcí) napsal příběh z Verony, nedokáže předvést nic nového a i ten nejpovrchnější konzument telenovel předem odhadne, kdo přežije (je to něco jako Texaský masakr motorovou pilou, jen ne tak rafinovně překvapivý). Taky mi vadili charaktery Landonových kamarádů, kteří se očividně zalekli výčitek, které by je vůči němu stihly po dívčině smrti, a tak se za ním všichni, jeden po druhém vrátí a omluví se mu. Co je to za kamarády, když s vámi takhle "vyj*bou" a pak se zas vnucují...? Jediné, co se mi na tomhle filmu líbilo je Mandy Moore, a to moc. a vlastně ani ne tak její herecký výkon, jako ona... a taky mi vadí, jak se tenhle filmek skrývá za příběh o člověku, který projde nějakou zásadní promněnou, a přitom je to jen obačejná červená knihovna... zlaté Červené střevíčky, ty se neskrývaly za nic.(10.6.2004)

• - Jamie dává Landonovi knihu své matky se slovy: „Neboj se, není to Bible“. V románu naopak Jamie dá Landonovi Bibli své matky, ve které jsou podtrženy její oblíbené pasáže. (HellFire)

• - Pro natáčení bylo použito několik lokací ze seriálu Dawsonův svět – jmenovitě škola, nemocnice a dům Landona. (HellFire)

• - Soundtrack obsahuje mnoho písní skupiny Switchfoot, která byla svého času známá pouze v rodném San Diegu. Mandy Moore byla velkou fanynkou této skupiny a z velké části se podílela na účasti skupiny ve filmu. (HellFire)