poster

Dlouhá cesta

 • USA

  Walk to Remember, A

 • Slovensko

  Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Režie:

Adam Shankman

Předloha:

Nicholas Sparks (kniha)

Scénář:

Karen Janszen

Kamera:

Julio Macat

Produkce:

Denise Di Novi
(další profese)
 • Kamca_
  *****

  K tomu opravdu nemám co dodat! Jedním slovem nádhera! Od první minuty jsem se s dějem dokonale sžila. To už se mi u filmu nestalo dlouho. Jinak Shaneovi a Mandy to spolu moc slušelo. Tomu se nedá dát jinak než 5 hvězd. A docela mě překvapuje, že to tady na csfd má jen 70%. Určitě to má na mnohem víc ...(13.2.2009)

 • Jacinda
  *****

  Možná že mám trošku zkreslený názor, protože to byl první film, který jsem viděla s mým expřítelem, ale stejně dávám 5 hvězdiček. Velmi citlivě podaný film s klasickou tématikou: Hoch - Frajer a gauner -> transformace-> zamilování do puťky... Přesto je v lecčem lepší než ostatní filmy tohoto typu. Měla jsem strach, že na konci budu brečet a jsem ráda, že mě ušetřili dlouhého a pomalého a smutného odchodu...(13.1.2009)

 • TheDarKnig
  ****

  popravdě nemusím tyhle sladké, sentimentální romantárny. No Mandy Moore je fakt v roli té intelektuální křestanky k nakousnutí a i když příběh od začátku do konce nevybočí ze zajetých kolejí a je jedno klišé vedle druhého, musí se uznat, že Shankman tyhle limonády ví. Lidé vždycky chtěli vidět takovéto ideály, které se v prohnilém světě téměř nikdy nestanou. A když to okoření nějakým tím dramatem, láskou z pohádky a fajn představiteli, plus myšlenkou važme si věcí, které máme a na konci tě rozbrečí, ty 4 dám. I když mně ta přechytralost někdy štvala, na druhou stranu, teenage romantika v hranicích křestanské morálky tu zas tak moc nebývá, a to beru jako další plus.(15.4.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Píseň, kterou pouští Jamie v rádiu při jízdě autem „If You Believe“ zpěvačky Rachael Lampové můžete slyšet na soundtracku. (HellFire)

 • - Jamie dává Landonovi knihu své matky se slovy: „Neboj se, není to Bible“. V románu naopak Jamie dá Landonovi Bibli své matky, ve které jsou podtrženy její oblíbené pasáže. (HellFire)

 • - Román je zasazen do roku 1958. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace