Dlouhá cesta

Walk to Remember, A

Nezabudnuteľná cesta

Drama / Romantický

USA, 2002, 98 min

Láska je jako vítr, nevidíme ji, ale cítíme ji! :)slaďárna jak má být :)(4.4.2009)

• LoLaa

V poslední době romantické filmy vyhledávám a často jim uděluju to největší možné hodnocení, tohle je však výjimka. Moje velká očekávání byla několikanásobně zklamána. V mnoha případech k romantickým filmům klišé patří, ale v takovéhle míře je to opravdu přehnané a skoro neúnosné... Promiňte, ale těch 73% nechápu a přemýšlím, jestli i ta jedna hvězdička ode mě (za hudbu a Mandy Moore) není trochu moc!(8.1.2012)

popravdě nemusím tyhle sladké, sentimentální romantárny. No Mandy Moore je fakt v roli té intelektuální křestanky k nakousnutí a i když příběh od začátku do konce nevybočí ze zajetých kolejí a je jedno klišé vedle druhého, musí se uznat, že Shankman tyhle limonády ví. Lidé vždycky chtěli vidět takovéto ideály, které se v prohnilém světě téměř nikdy nestanou. A když to okoření nějakým tím dramatem, láskou z pohádky a fajn představiteli, plus myšlenkou važme si věcí, které máme a na konci tě rozbrečí, ty 4 dám. I když mně ta přechytralost někdy štvala, na druhou stranu, teenage romantika v hranicích křestanské morálky tu zas tak moc nebývá, a to beru jako další plus.(15.4.2012)

• mandes

rozpočet : $11.8 million tržby celosvetovo : $47,494,916(6.7.2008)

Ty vogo, tak tohle je doják jak sviňa. Ten, kdo emočnímu nátlaku odolá, je pro mě borec. Hodně silný snímek natočil Shankman a těžko říct, jestli to není až příliš patetické a přeslazené. No každopádně je to milé a dojemné a líbilo se mi to. Takže za mě 80%.(21.6.2010)

• - Soundtrack obsahuje mnoho písní skupiny Switchfoot, která byla svého času známá pouze v rodném San Diegu. Mandy Moore byla velkou fanynkou této skupiny a z velké části se podílela na účasti skupiny ve filmu. (HellFire)

• - Film natočili za 39 dní aj napriek faktu, že Mandy Moore mohla byť na natáčaní len 10 hodín. Bola totiž ešte neplnoletá. (ladko)

• - Píseň, kterou pouští Jamie v rádiu při jízdě autem „If You Believe“ zpěvačky Rachael Lampové můžete slyšet na soundtracku. (HellFire)