poster

Texaský masakr motorovou pilou

 • USA

  Texas Chainsaw Massacre, The

 • Slovensko

  Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  Výtvarně si videoklipař Nispel vyhrál a povedla se mu i úvodní scéna se sebevraždou v autě, scénář je ale nadále až příliš předvídatelný než aby ve vás vzbudil nějaké napětí. Drastické je to místy slušně ("rekonstrukce" sebevraždy, euthanasie dranžírovacím nožem), ale tou dobou už jsem byl tak znuděný, že mi to bylo úplně jedno. Jessica je mňamózní, neherec R. Lee Ermey správně úchylný a LeatherFace na svou nadváhu a to, že vláčí motorovou pilu kurevsky rychlý. Rozhodně lepší než ujetá předělávka z čtyřiadevadesátého s Renée Zellweger a Matthewem Conagheym, která šla u nás zaslouženě přímo na video nebo nedávné bollovské (nikoli Bollovo) céčko Pach krve (které bylo zcela nezaslouženě v kinech).(6.4.2004)

 • TheRaven
  **

  Když jsem se na to koukal poprvé, převládla spokojenost. Těšil jsem se tudíž na druhou projekci (asi po dvou letech) a původní euforii vystřídalo kruté zklamání. Sám nechápu, jak jsem mohl tak rapidně změnit názor, ale je to tak. Celé to bylo nudné, extrémně hloupé s až příliš nesympatickými postavami. No nic, ještě to za čas jednou probnu a třeba zase půjde hodnocení nahoru. edit: Po originálu se remake potápí ještě hlouběji.(11.11.2007)

 • POMO
  **

  Čisto povrchná americká zábava. Režisér Marcus Nispel je videoklipár, schopný efektne nasnímať veci nulovej výpovednej hodnoty. Kamera a jej farebné filtre evokujú Davida Finchera a spolu s temnou hudbou prispievajú k husto-ponurému vyzneniu, no nulové gradovanie deja, nefungujúce lakačky a absencia tajuplnosti pripomínajú skôr pásový tovar lacného brakmejkera z rady treťoradých talianskych hororistov zo sedemdesiatych rokov (napr. Joe D'Amato). Navyše, film je mimoriadne hnusný. SEDEM ma takisto svojím spôsobom zhnusilo, no zároveň nadchlo úžasne prekombinovaným a vypointovaným scenárom a hlbokou myšlienkou. Nový Texaský masaker motorovu pílou ma zhnusil a odkopol ako špinavého psa.(16.1.2004)

 • Dudek
  ****

  Jistě, tento horor vykrádá mistrovská díla svého žánru, ale to nic nemění na faktu, že do sebe tyto ukradené díly perfektně zapadají. Jistě, jedná se o horor, ze kterého nejde strach (a to ani pokud se na něj díváte v noci), ale to jde v dnešní době z málokterého. Jeho největším plusem je ale vizuální stránka snímku. Surovost obrazu, jenž jakoby na nás působil zlým dojmem. Zářící pole a nad ním chladná šedá obloha, to je přesně to, co dostane mou krev do bodu varu, to je přesně to, co mám na filmu rád. A proto dávám filmu o hvězdičku více než si zaslužil.(26.9.2005)

 • flanker.27
  odpad!

  Další film, co si plete nechutnosti a napětí. Proč si pořád někdo myslí, že dementní scénář zachrání kozy pod zpoceným trikem? Majkl měl asi hodně nevyrovnané dětství, před nočními můrami se zřejmě schovával pod americkou vlajku. Alespoň si tak si vysvětluji jediné dvě polohy jeho tvůrčího výrazu.(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace