Texaský masakr motorovou pilou

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

• choze

Výtvarně si videoklipař Nispel vyhrál a povedla se mu i úvodní scéna se sebevraždou v autě, scénář je ale nadále až příliš předvídatelný než aby ve vás vzbudil nějaké napětí. Drastické je to místy slušně ("rekonstrukce" sebevraždy, euthanasie dranžírovacím nožem), ale tou dobou už jsem byl tak znuděný, že mi to bylo úplně jedno. Jessica je mňamózní, neherec R. Lee Ermey správně úchylný a LeatherFace na svou nadváhu a to, že vláčí motorovou pilu kurevsky rychlý. Rozhodně lepší než ujetá předělávka z čtyřiadevadesátého s Renée Zellweger a Matthewem Conagheym, která šla u nás zaslouženě přímo na video nebo nedávné bollovské (nikoli Bollovo) céčko Pach krve (které bylo zcela nezaslouženě v kinech).(6.4.2004)

• Hellboy

Zbytečně moc brutální, ale chyba asi bude ve mně, tento žánr nemám rád a nevyhledávám, na Texaský masakr už se znovu nepodívám.(20.11.2004)

Takže teďka to vezmu matematicky. Jedna hvězdička je jasná, to za úvod a úvodní titulky jež se dle mě opravdu povedly a retropohledy do údajně zkutečných útrob dřevorubco-řezníkova domku. Další hvězdička je za několik scén, ve kterých je opravdu mrazivé napětí, takové jež celulitidou nedotčenou pleť promění v husí kůži, skvělá kamera jež je plus další hvězdička, tak ta tyto scény ještě silně umocňuje. Nevím jestli bych si pobyl ve výklenku za zdí, kdyby ve vedlejší místnosti běhal masový vrah s motorovkou. Dalším plusem je samotné provedení domu pana kožené tváře, ve dne nic moc betonáž, ale v noci jakoby trůn depresivní nálady. Ale teď mínusy. Poslední přidělenou hvězdičku mažu za absolutně nepřehledný scénář. Čím víc jde do tuhého, tím hůř se držíte nitě příběhu. A mírným mínusem je i úplný závěr, který by snesl něco více šokujícího. Ale furt tisíckrát lepší než předchozí zpracování.(22.6.2004)

Já nevím, ale nic hrozného jsem na tomhle filmu neviděl. Sice je to ten klasickej horor vyšitej jak Brno, ale furt se na to tak nějak dalo koukat, je mi jedno co si o tom kdo jak myslí, ale průměr to je, aspoň to bylo všecko tak nějak efektivně zvládnuté, že se to dalo dojet, jindy teče kečup a je to vidět už z první scény, tady to byl takový ten typ filmů, který začínal s tou brutálností, ze které teď například Saw těží, řek bych.(13.5.2005)

Aspoň z jedného dôvodu som rád, že som videl tento horror. Dostal som sa tak k originálu z roku 1974. Ale zase nie len preto. Keďže ide o môj prvý motorovopílový zážitok, určite naň tak skoro nezabudnem. Aj keď mi to hodinové naháňanie s pílou v ruke niekedy začalo poriadne liezť na nervy, pár momentov v dome, ponurá hudba a nechutný never-die záporák mi nahnali strach. 60%.(21.10.2007)

• - Remake hororu Texaský masaker motorovou pílou mal v úmysle nakrútiť režisér Michael Bay, od ktorého poznáte Pearl Harbor či Armageddon. Napokon však ostal iba pri produkovaní a režijnú stoličku prenechal debutujúcemu Marcusovi Nispelovi, ktorý dovtedy režíroval videoklipy napríklad pre Janet Jackson a Faith No More. (2-Xtreme)

• - Do role stopařky se uvažovalo o Evan Rachel Wood.
              (siky25_25)

• - Na dodávke si môžeme všimnúť samolepku s nápisom "Nič nie je pravda / Veriť je dovolené", čo zrejme poukazuje na to, že film je založený na skutočných udalostiach. (NostraMovies)