Texaský masakr motorovou pilou

Texas Chainsaw Massacre, The

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Tenhle horor má jednu vadu a to že je docela hustej a napínavej do tý doby než se poprvé objeví Leatherface. Od tý doby jen chrochtá a sprintuje s pilou a je tak ňák k smíchu. Dostala mě scéna: "když Jessica Biel (to nejlepší co film nabídne) zaběhne do ňáký kůlny a v ní je jedniný místo kde se jde schovat a Leatherface místo aby tam vešel tak obejde budovu a prorazí rukama zeď aby jí moh chytnout zezadu"!!!!!!!!!!!!!! Ach jo.(9.4.2005)

Rozporuplný film. Já věřím v to, že je to podle skutečné události a proto se ptám: Bylo to nutné? Točit některé scény tak podrobně? Podle mě zcela zbytečné. Více jsem se bál, když nevěděli, kde se skrývá a ne jak tam půlí puberťáky. Jediný přínos vidím v Jessice Biel. Tato krásná a jistě talentovaná (tak co kurva dělá v takovém hororu? :-)) herečka má před sebou slibnou kariéru. A právě ona mé hodnocení zvedla o 1 hvězdičku.(4.12.2007)

• choze

Výtvarně si videoklipař Nispel vyhrál a povedla se mu i úvodní scéna se sebevraždou v autě, scénář je ale nadále až příliš předvídatelný než aby ve vás vzbudil nějaké napětí. Drastické je to místy slušně ("rekonstrukce" sebevraždy, euthanasie dranžírovacím nožem), ale tou dobou už jsem byl tak znuděný, že mi to bylo úplně jedno. Jessica je mňamózní, neherec R. Lee Ermey správně úchylný a LeatherFace na svou nadváhu a to, že vláčí motorovou pilu kurevsky rychlý. Rozhodně lepší než ujetá předělávka z čtyřiadevadesátého s Renée Zellweger a Matthewem Conagheym, která šla u nás zaslouženě přímo na video nebo nedávné bollovské (nikoli Bollovo) céčko Pach krve (které bylo zcela nezaslouženě v kinech).(6.4.2004)

Veľmi znepokojivo zobrazené bezútešné prostredie plné vyšinutých buranov, kde sa nemáte na koho obrátiť s prosbou o pomoc. Leatherface - narozdiel od zvyšku rodiny - naozaj naháňa strach a to skoro tak, ako v origináli z r. 1974. Brutalita je tu samozrejme mnohonásobne drsnejšia, pre bežné publikum možno až šokujúca. Len ma mrzí, že záver tu narozdiel od '74 verzie neprichádza tak náhle a nečakane, no na druhej strane musím priznať, že záporák to už lepšie schytať ani nemohol. S radosťou by mu dal 4*, len keby som ho nevidel s dabingom...(24.10.2004)

Neni to tak moc brutalni jak tu kazdej pise, lekacek tu taky moc neni, obcas krev a vetsinou kdyz se do nekoho reze nebo tak neco, tak se kamera odkloni, ale presto to je velmi solidni horor. Sice me to nijak zvlast nevystrasilo, ale prijemne vam z neho nebude, protoze atmosfera je fakt prvotridni. Navic kdyz je to podle skutecne udalosti. A par scen je skutecne nechutnejch. Povedlo se obsazeni, ani ne tak pubertaku, to je klasika (holky z kozama, frajirci), ale hlavne obyvatele Texasu, horsi sebranku uz snad dat dohromady nemohli. A i kdyz herci celkem prehravaj (hlavne pubertaci), tak jsou v pohode. Samozrejme, ze se film nevyhnul klasickejm klise, ale ani mi to nijak zvlast nevadilo a skvele jsem se bavil. Jen by to trochu chtelo zkratit uvod. Slabsich 5*.(25.8.2005)