Texaský masakr motorovou pilou

Texas Chainsaw Massacre, The

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

rozpočet : $9.5 million tržby celosvetovo : $107,071,655(22.1.2007)

Nebohý chlapeček. Když v Travis County, kde bílé laťky plotu už dávno nejsou bílé, nesežene látky k šití a polínka na řezání, musí vzít zavděk líbeznou mládeží z dodávky.. Nispelův uhlazený, reklamními spoty vybroušený styl se neustále bil s pokusy o upřímnou syrovost a narušení žánrových klišé. Bohužel, tyhle moderní, době poplatné remaky nemají ani šajn, co je to mít na zátylku ledový dech znepokojujícího tajemna a na rovinu říkám, chodit celý film Jessica Biel ve vytahaném svetru, byl bych při hodnocení ještě méně shovívavý. Chvála bohu za kultivovanou přítomnost šerifa, v jehož obočí by se ztratil i zkušený zálesák s kompasem..(2.2.2015)

• Lavran

Masakr filmových kvalit, u kterého jsem se musel pobaveně usmívat. Ničím nepřekvapující, prvoplánovité, předvídatelné, pokoutně efektní a tradičně "vysmažené". Nejlepší postavou je šerif, který tolik citované heslo "pomáhat a chránit" vzal trochu moc osobně. Strašák Leatherface se zmenšil na obyčejného řezníka, který ani neudrží motorovou pilu v ruce. Pche!(4.8.2008)

Takže teďka to vezmu matematicky. Jedna hvězdička je jasná, to za úvod a úvodní titulky jež se dle mě opravdu povedly a retropohledy do údajně zkutečných útrob dřevorubco-řezníkova domku. Další hvězdička je za několik scén, ve kterých je opravdu mrazivé napětí, takové jež celulitidou nedotčenou pleť promění v husí kůži, skvělá kamera jež je plus další hvězdička, tak ta tyto scény ještě silně umocňuje. Nevím jestli bych si pobyl ve výklenku za zdí, kdyby ve vedlejší místnosti běhal masový vrah s motorovkou. Dalším plusem je samotné provedení domu pana kožené tváře, ve dne nic moc betonáž, ale v noci jakoby trůn depresivní nálady. Ale teď mínusy. Poslední přidělenou hvězdičku mažu za absolutně nepřehledný scénář. Čím víc jde do tuhého, tím hůř se držíte nitě příběhu. A mírným mínusem je i úplný závěr, který by snesl něco více šokujícího. Ale furt tisíckrát lepší než předchozí zpracování.(22.6.2004)

• TheRaven

Když jsem se na to koukal poprvé, převládla spokojenost. Těšil jsem se tudíž na druhou projekci (asi po dvou letech) a původní euforii vystřídalo kruté zklamání. Sám nechápu, jak jsem mohl tak rapidně změnit názor, ale je to tak. Celé to bylo nudné, extrémně hloupé s až příliš nesympatickými postavami. No nic, ještě to za čas jednou probnu a třeba zase půjde hodnocení nahoru. edit: Po originálu se remake potápí ještě hlouběji.(11.11.2007)