Texaský masakr motorovou pilou

Texas Chainsaw Massacre, The

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

Rozporuplný film. Já věřím v to, že je to podle skutečné události a proto se ptám: Bylo to nutné? Točit některé scény tak podrobně? Podle mě zcela zbytečné. Více jsem se bál, když nevěděli, kde se skrývá a ne jak tam půlí puberťáky. Jediný přínos vidím v Jessice Biel. Tato krásná a jistě talentovaná (tak co kurva dělá v takovém hororu? :-)) herečka má před sebou slibnou kariéru. A právě ona mé hodnocení zvedla o 1 hvězdičku.(4.12.2007)

• flanker.27

Další film, co si plete nechutnosti a napětí. Proč si pořád někdo myslí, že dementní scénář zachrání kozy pod zpoceným trikem? Majkl měl asi hodně nevyrovnané dětství, před nočními můrami se zřejmě schovával pod americkou vlajku. Alespoň si tak si vysvětluji jediné dvě polohy jeho tvůrčího výrazu.(1.8.2008)

• Djkoma

Slabota slabota slabota v béčkovém poddání, které se nedá žádnými triky schovat ani za hezká těla modelek.(24.9.2005)

Takže teďka to vezmu matematicky. Jedna hvězdička je jasná, to za úvod a úvodní titulky jež se dle mě opravdu povedly a retropohledy do údajně zkutečných útrob dřevorubco-řezníkova domku. Další hvězdička je za několik scén, ve kterých je opravdu mrazivé napětí, takové jež celulitidou nedotčenou pleť promění v husí kůži, skvělá kamera jež je plus další hvězdička, tak ta tyto scény ještě silně umocňuje. Nevím jestli bych si pobyl ve výklenku za zdí, kdyby ve vedlejší místnosti běhal masový vrah s motorovkou. Dalším plusem je samotné provedení domu pana kožené tváře, ve dne nic moc betonáž, ale v noci jakoby trůn depresivní nálady. Ale teď mínusy. Poslední přidělenou hvězdičku mažu za absolutně nepřehledný scénář. Čím víc jde do tuhého, tím hůř se držíte nitě příběhu. A mírným mínusem je i úplný závěr, který by snesl něco více šokujícího. Ale furt tisíckrát lepší než předchozí zpracování.(22.6.2004)

• monolog

Není to horor, kupte si rum, protože jinak to rozesměje celej dům! Tak takovou mám rýmovací náladu po zhlédnutí téhle "hororové" "pecky". A to jsem se na to díval od dvou do půl čtvrté v noci, nechtěl bych vidět svý reakce, kdyby bylo poledne. Na idiotské mládeže jsem už v tomhle typu filmů zvyklej a přestože je nijak nevyhledávám, viděl jsem jich hodně. Člověk by si měl rozšířit obzory ať už je to jakákoliv hovadina. A tohle teda je. Nevím jak vy, ale mně mohutná znetvořená postava retardovanýho kluka běhající a zlostně kolem sebe mávající puštěnou motorovou pilou v oblaku kouře ze splodin špatného spalování nejen že připomínala svého mnohem úspěšnějšího a nesmrtelnějšího kolegu Jasona Vorheese, ale ještě k tomu mě až neuvěřitelně rozesmála. Ono já myslím, že už jen představa toho, jak tenhle hromotluk běhá po lese za zoufalou stále se ohlížející vřískající obětí je dost humorná nejen proto, že takhle se s motorovou pilou v chodu opravdu běhat nedá, ale navíc vám Tommy připomene všechny ty neschopné cvalíky v rodinných amerických komediích. Pokud tenhle film viděl skutečnej T. Hewitt, bejt režisérem bych se obával o život, protože takhle ho zkarikovat a zparodovat, to se hned tak někomu nepodaří. Kdyby to byla komedie, byl bych ochotnější přimhouřit oko na punčošce, a přidat v hodnocení, jenže tohle se bere vážně a tak to taky hodnotím. Kravina k pohledání. Mimochodem, ani motorová pila neuřízne lidskou nohu tak lehce a ani ten nejostřejší sekáček neusekne lidskou ruku v pohybu jen pěti seky. Ergo pampeliška prostě musí být plná bílýho hořkýho mlíka.(27.3.2006)

• - Erinino (Jessica Biel) příjmení je Hardesty, stejné jaké měla postava Sally (Marylin Burns) v původním snímku z roku 1974.   (siky25_25)

• - V roce 2002 bylo oznámeno, že hudbu k filmu si veme na starosti Marilyn Manson. Kvůli neshodám s producenty však hudebník po čase od projektu odstoupil. (Dlee)

• - Jedná se o jediný film ze série, který má rating NC-17, tedy do 17 let nepřístupný. Všechny ostatní díly obdrželi méně přísný rating R. (t.mon)