Texaský masakr motorovou pilou

Texaský masaker motorovou pílou

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2003, 98 min

• Hellboy

Zbytečně moc brutální, ale chyba asi bude ve mně, tento žánr nemám rád a nevyhledávám, na Texaský masakr už se znovu nepodívám.(20.11.2004)

• Matty

... nejsympatičtější byl stejně Leatherface, narozdíl od těch vřískajících smažek tak děsně nepřehrával, vlastně jenom běhal a řezal a řezal a řezal ... 45% Zajímavé komentáře: Lhurgoyf, ditechi, pjotr76, esetnofret(13.8.2005)

Oproti puvodnímu Hooperovu filmu z roku 1974 postrádá Nispelův remake onen syrový a odosobněný, téměř dokumentární styl, kdy kamera jen nezaujatě sleduje dění a kdy se vypravěč staví k páchaným zrůdnostem naprosto neutrálně. V tomto se právě ukrývá síla o třicet let starší předlohy. Na druhou stranu nové zpracování disponuje poutavou vizuální stránkou, která částečně vynahrazuje chybějící dokumentárnost. Dokonce ani nevadí občasný skluz ke klišé (startování auta) či samoúčelná efektivnost (scéna s klavírem), protože jsou podány velice vkusně. O napětí taky není nouze, takže doporučuju!(25.5.2004)

Michael Bay se úspěšně vrhnul na dráhu producenta a já z jeho řezničiny málem vrhnul:-) Jeho vliv na výsledný tvar Masakru je patrný takřka v každém záběru, když nechybí typicky bayovské dlouhé nájezdy kamery, počítačem vygenerované, absurdně brutální průlety (hlavou), a to bez jediného náznaku slovního humoru. Režisér Nispell vypadá při zběžném ohlédnutí terénu jako slušný řemeslník, jenž sice neumí zdrtit nedýchatelnou atmosférou, ale aspoň dokáže cákance krve dostatečně stylově převést na celuloid. A má tu výhodu, že Texaský masakr straší sám od sebe děsivě skutečným tématem. Žádná hororová bomba, kvůli které byste nemohli v noci usnout - jen poctivá vyvražďovačka moderního střihu s několika nechutně zprzněnými teenagery, která u své náctileté divácké skupiny bezpochyby zaboduje. Víc než efektně naporcovaná lidská torza, které doprovází motorová pilka a jekot sexy buchtičky v promočeném triku, není k úspěchu na poli tohohle žánru zapotřebí.(26.2.2004)

Nene, tak tohle se Bayovi nepovedlo, a to je celkem škoda, mohlo to být lepší, ale stejně... Hewittovi byli svině ...(20.5.2009)

• - Leatherfacova motorová pila je Husqvarna-359. Tu však v roce 1974 možné sehnat nebylo. (Dlee)

• - Remake hororu Texaský masaker motorovou pílou mal v úmysle nakrútiť režisér Michael Bay, od ktorého poznáte Pearl Harbor či Armageddon. Napokon však ostal iba pri produkovaní a režijnú stoličku prenechal debutujúcemu Marcusovi Nispelovi, ktorý dovtedy režíroval videoklipy napríklad pre Janet Jackson a Faith No More. (2-Xtreme)

• - Erica Leerhsen křičela při kamerové zkoušce tak hlasitě, že lidé, kteří pracovali v jiné části budovy, zavolali na policii a ohlásili, že poblíž byla přepadena nějaká žena. (Specs)