• Francie

Drama / Romantický

Francie, 2004, 90 min

5 jako pět zastávek ve vztahu dvou. Od rozvodu zpátky k začátku, kdy se muž a žena seznámili. Nekonají se tu žádná sexuální zemětřesení střídaná házením nožů, žádná ponaučení, odsouzení, pátrání po příčinách a vinících rozpadu. Mozaika poskládaná z klíčových momentů podaná ale naprosto všedně bude někomu připadat nudná a fádní. Mně se to "obyčejné", na čem TO většinu času stojí (a taky padá), ale neobyčejně líbilo.(11.9.2005)

Hodně smutný film o tom, jak se v každém vztahu ty dva jen míjí a těžko se hledá rovnováha, kdy by si neubližovali, ale prostě se jen měli rádi. Jen tak. Výborné herecké výkony, výborná hudba, příběhem mi film připomněl české Paralelní světy. Podle ohlasů tady film spíše ocení melancholičtější ženská polovina :-)(15.5.2006)

Jedno obyčejné manželství a jeden bolestivý rozvod vyprávěný pozpátku. Ze začátku velice slušné a poutavé romantické drama všedního života, dvou obyčejně průměrných lidí, které se však s přibývajícími minutami stávalo poněkud nezajímavým až nudným filmem.(2.1.2012)

• honajz

No, dobrý. Trochu soft porna, místo psychologie pět nic nenaznačujících scén, a aby to bylo cool artové, tak to povyprávíme pozpátku. Fakt netuším, proč jsou z Ozona všichni hin, nebýt hlavní herečky (myslím herecky, ne že je nahá), tak nemá ten film lautr žádný důvod k existenci.(26.4.2005)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(10.1.2006)

• - Dvojice Thierry Delobel a Daniel Trujillo, která měla v produkci na starosti drobné počítačové efekty, spolupracovala například s Jeanem-Pierrem Jeunetem na slávné Amélii z Montmartru, nebo na jeho novějším filmu Příliš dlouhé zásnuby. (imro)

• - Pro Jasona Tavassoliho, který se objevil v úloze Američana, to byl debut na filmovém plátně. (imro)

• - Ozon pracuje, s výjimkou roku 2001, poslední půldruhou dekádu tempem minimálně jednoho snímku za rok. (imro)