• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire.(9.1.2010)

"Comicsy jsou pro kluky. Moc obrázků a málo slov! Hollywoodský trhák o pavoukovi-superhrdinovi?! Ani za zlaté prase George Clooneyho" Vzpouzela jsem se statečně, ale nakonec jsem poslechla pána tvorstva. Sam Raimi za 127 minut čistého času dokázal zlomit mou do té doby absolutní ignoraci blockbusterů obecně a těch comicsových zvlášť......Z čistého nebe sjel po pavučince Tobey Maguire s bezednýma očima. Všehoschopní pavouci jsou bez výjimky draví živočichové aktivně lovící svou kořist. Emoční koktejl vstříkne své bezbranné nepřipravené oběti a ta se zmůže jen na : Zahraj to znovu, Same.... a po dvou letech se konečně podívá i na jedničku. Spiderman druhý je film s hřmotným nablýskaným brněním a křehkou duší. Akční romantika a romantická akce v dravě adrenalinových i niterných scénách doslova bere dech a nevrací ho. Hravost brnká na humornou strunu a nadsazených ironických not je větší než malé množství. Ale má ještě něco víc. Nepatetickou víru v příběh, humanitu a lásku. P.S.........It's a superhero movie for people who don't go to superhero movies...Rogere Eberte, měl jste pravdu.(4.5.2007)

Druhej jako první, nic moc se nezměnilo a zase se jedná o skvělou předělávku komixu. Nicméně svojí slabší chvilku druhej díl má a to podstatně velkou a celkem zbytečnou, což v prvním díle nebylo a tak ho řadim přece jenom o něco výš, ale nutno podotknout, že Alfred Molina coby doctor Ock je zase daleko lepší nez Green Goblin Wiliama Dafoea, takovej lepší padouch s většíma možnostma a hlavně se v duelu se Spidermanem daleko líp orientuje a bitkáří s nim fakt báječně, jen škoda uspěchanýho konce, ve kterým by se určitě daleko líp vyjímal jeden závěrečnej gigantickej souboj než to morální rozhodování a zachraňování.(18.9.2007)

Od prvního dílu se to příliš neliší, což je vlastně dobře, uvědomíme-li si, jak neslavně dopadla mnohá pokračování. Přestože mnohé dialogy působí dost sentimentálně, vyvažují to svižné akční scény a výborný Molina.(28.7.2004)

Vrchol filmových komiksů. Sam Raimi má talent na rozdávání a občas by se měl s ostatními méně talentovanými jedinci podělit. Stejně by mu zbylo hodně umu a natočil by geniální film. Nestárnoucí vizuál, bezchybný scénář a opět slovní spojení, která mě zasáhla. Do třetice chci to samé Same. :) No matter, what I do. No matter, how hard I try. It is someones I love who always be the ones who pay.(10.2.2007)