Sam Raimi dosáhl na samotný vrchol. Vrchol své kariéry, comicsových adaptací i letošní filmové nadílky. Dva roky jsem netrpělivě čekal na druhého Spideyho, jehož úvodní dobrodružství považuji spolu s X-Men 2 za vůbec nejlepší, byť ne úplně bezchybný comics na filmovém plátně. Bombastický trailer vystupňoval moje očekávání na maximální možnou míru... a pak přišel Raimi s novým výtvorem a do puntíku vyplnil mé představy. Skvělý, vtípky nabitý scénář, precizně vykresluje ústřední postavu, její tápání mezi údělem superhrdiny a skutečným klukem, který nemá sílu žít svůj normální život. Psychologie postav je do detailu vypiplána i u všech vedlejších charakterů, zejména citové pouto mezi Mary Jane a Peterem je podáno s obrovskou působivostí - hotový emocionální nátěr. Není prostor na to vyjmenovávat všechna pozitiva - od svižné akce, výborných triků, bezchybného hereckého obsazení včetně lepšího záporáka až po dokonalou stylizaci a pevné spojení reality se světem comicsu, je jich nespočet. Ale nejcennější moment spatřuji v dokonalé symbióze popcornové akční zábavy s realistickým příběhem o sotva dospělém outsiderovi. I jako drama s nádechem romantiky dokáže Spider-Man II bez problému obstát a pobavit. Tedy pokud vás ty postavy zajímají (a to si pište, že by měly :-). Zkrátka maximální hodnocení bez výhrad a s obrovskou poklonou pro Raimiho, který válí na všech frontách; napětí, akce, spousta citací a fórků, vizuální lahůdky - vše šlape pod jeho vedením na jedničku. Pro mě osobně první comics za čistých pět hvězdiček a zatím nejlepší film letošního roku. Navíc si dost dobře nedokážu představit snímek, který by jej mohl v následujícím půl roce sesadit z trůnu. Skvělé našlápnutí ke trojce... a čtyřce...(23.6.2004)

Čo sa týka grafického spracovania, zvuku, efektov, strihu, nemožno filmu absolútne nič vyčítať, naopak, len ho vychváliť a navyše trošku pridal aj na príbehu. Bitky a súboje perfektné a Molina je teda záporák ako sa patrí. Najviac ma mrzí zbytočne sentimentálny záver. Som zvedavý, ako pôjde Raimimu ďalšia časť, hlavne po dejovej stránke. 90%.(22.5.2006)

Ještě nadupanější než jednička. Akce je zde bezchybná, stejně jako psychologie postav.(23.3.2006)

Hrdinou proti své vůli. Křehké a akčně dechberoucí drama o vnitřní bolesti v každém z nás.(24.4.2009)

"Comicsy jsou pro kluky. Moc obrázků a málo slov! Hollywoodský trhák o pavoukovi-superhrdinovi?! Ani za zlaté prase George Clooneyho" Vzpouzela jsem se statečně, ale nakonec jsem poslechla pána tvorstva. Sam Raimi za 127 minut čistého času dokázal zlomit mou do té doby absolutní ignoraci blockbusterů obecně a těch comicsových zvlášť......Z čistého nebe sjel po pavučince Tobey Maguire s bezednýma očima. Všehoschopní pavouci jsou bez výjimky draví živočichové aktivně lovící svou kořist. Emoční koktejl vstříkne své bezbranné nepřipravené oběti a ta se zmůže jen na : Zahraj to znovu, Same.... a po dvou letech se konečně podívá i na jedničku. Spiderman druhý je film s hřmotným nablýskaným brněním a křehkou duší. Akční romantika a romantická akce v dravě adrenalinových i niterných scénách doslova bere dech a nevrací ho. Hravost brnká na humornou strunu a nadsazených ironických not je větší než malé množství. Ale má ještě něco víc. Nepatetickou víru v příběh, humanitu a lásku. P.S.........It's a superhero movie for people who don't go to superhero movies...Rogere Eberte, měl jste pravdu.(4.5.2007)

• - Režisér Sam Raimi se ve filmu také objeví, i když ne přímo na kameru. Jde o druhého studenta, který Petera uhodí batohem, když ze země sbírá učebnice. (HellFire)

• - Přibližně 54 milionů dolarů bylo utraceno za speciální efekty. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy padá teta May (Rosemary Harris) z budovy, má kabelku v pravé ruce. Hned v dalším záběru ji ale má v ruce levé. (Terva)