Obrovsý skok pro komiksový film oproti minulému dílu. Moc se mi líbí přechod spíše k psychologickému filmu, tápající superhrdina, to je přesně ta změna, kterou Spider-man potřeboval. Jenže se mi to líbilo tolik, že mě až chvilkami některé akční scény obtěžovaly, protože mě vytrhly z toho příjemného pomalejšího a ukecaného tempa. Vylepšily se oproti prvnímu dílu i efekty (asi tak z 0 na 90%) a taky záporák v podání Alfreda Moliny stojí za to. Prostě jednoduše ve VŠEM převyšuje dvojka jedničku, ale i tak je to pro mě zatím "jen" na 4*, ale moc ráda se podívám někdy znova a třeba mě to chytne ještě víc.(11.1.2010)

Druhej dil Spider-Mana je zhruba na stejny urovni s prvnim dilem, s tim rozdilem, ze zaporak je lepsi. Ale tim myslim postavu Doc Ocka, ne herectvi Alfreda Moliny. Sice se do role perfektne hodil a hraje super, ale Dafoe hral podle me lip. Ostatni herci tu pak hrajou podobne dobre jako v prvnim dile, takze na Tobey Maguirea, Kirsten Dunst, Bruce Campbella, J.K. Simmonse, Teda Raimiho, Stana Lee si nemuzu stezovat. Prekvapil James Franco, kterej byl hodne dobrej. Parkeruv zivot uz pokrocil, takze se film spis venuje tomu, jak se Parkerovi zije v roli Spider-Mana a to je trochu problem. Misty je toho kecani zbytecne moc na ukor akce a uz neni tak zajimavy, jako v prvnim dile, ale ono taky co vymyslet, kdyz jak komiksy, tak animovanej serial, jsou kazdej dil o bitce Spideyho se zaporakem. Akce spolu s trikama je opet bezchybna. Navic pribilo vic odlehcujicich scen a sou fakt docela vtipny, ale misty jsou nevhod. Nekomu mozna vadi az moc dobrej happy-end, ale me se libil. Jen bylo debilni, jak se ukazal Spidey bez masky asi 30 lidem. Jedina vytka, a vsiml jsem si toho uz pri prvnim dile, je to, ze tu snad nepadne ani jedno sprosty slovo a i kdyz se rubou hlava nehlava kusama nabytku, baraku, atd. a odnasi to civilisti, nikde neni ani kus tela nebo cakanec krve, jako by to ani netocil reziser uchylnejch Evil Deadu. Opet jsem se dobre bavil, uz se tesim na treti dil.(26.6.2006)

Scénář: Alvin Sargent .. Tak takhle, dámy a pánové, vypadá perfektní comicsový film se všemi klady jakožto zápory. Velká, temná story, humor, láska, záporák a především zábava. Právoplatný vrchol série Spider-Man, wtz!!(10.2.2007)

Poměrně zdařilé zábery kamery.Tentokrát to bylo o pavučinu horší než 1 díl.(6.6.2006)

Je to spíše za 4* a půl. Jednička je pro mě nejlepším comicsovým zpracováním a dvojka je "jen" stejně dobrá. U jedničky mě kvalita snímku překvapila, dvojka pouze potvrdila kvality Sama Raimiho.(23.6.2004)