Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Douglas
  ***

  Raimi opět překvapil a místo tak trochu jiného prvního dílu naservíroval divákům film, který naopak připomíná zrcadlový odraz toho předešlého (rychlá „jednička“ vs. pomalá „dvojka“; špatné akční scény vs. fenomenální comicsové orgie; přehrávající záporák vs. podehrávající záporák; mdlé finále vs. překombinované finále). Všechno je zkrátka větší, bombastičtější a dražší. Bohužel se v tom nánosu novot ztratil ten fascinující a skutečný Peter Parker, který předtím jako by vyšel ze stránek comicsů a ovládl filmové plátno. Maguire je sice pořád výborný, vlastně kdykoliv se pere s vlastním smolařstvím a hrdinským údělem, bohužel mu nohy podkopávají nekonečné emocionálně vypjaté sekvence. Zatímco minule jich Raimi používal střídmě a dokázal jimi film trefně ozvláštnit, nyní je nechává vyniknout v celé jejich zrůdnosti a prvoplánovitosti, takže pokud mě zrovna neštval vztah Peter/Mary Jane, přišly vztahy Peter/Teta May, Peter/Harry, Peter/běžní lidé, atd. Nudily mě a ničily jinak nadprůměrný film, nehledě na závěr, který opravdu patří mezi ty hodně přeplácané. Ještěže má Raimi i smysl pro humor a napěchoval snímek tunami menších či větších fórků a geniálních detailů. Jinak bych mu ty tři hvězdičky dal. A nestyděl se za to... a po letech mu ty tři hvězdičky opravdu dávám. A nestydím se za to.(24.6.2004)

 • novoten
  ****

  Rozpolcenost, půvab, óda na komiksové souboje a bezelstnost, kterou umí přinést asi jen Peter Parker. Některé filmy se zkrátka musí pouštět zas a znova, přestože v sobě pár chyb mají.(5.2.2006)

 • Galadriel
  ****

  Obrovsý skok pro komiksový film oproti minulému dílu. Moc se mi líbí přechod spíše k psychologickému filmu, tápající superhrdina, to je přesně ta změna, kterou Spider-man potřeboval. Jenže se mi to líbilo tolik, že mě až chvilkami některé akční scény obtěžovaly, protože mě vytrhly z toho příjemného pomalejšího a ukecaného tempa. Vylepšily se oproti prvnímu dílu i efekty (asi tak z 0 na 90%) a taky záporák v podání Alfreda Moliny stojí za to. Prostě jednoduše ve VŠEM převyšuje dvojka jedničku, ale i tak je to pro mě zatím "jen" na 4*, ale moc ráda se podívám někdy znova a třeba mě to chytne ještě víc.(11.1.2010)

 • Le_Chuck
  ****

  Jednička s poriadnym záporákom a prehnaným a únavným romantizmom.(4.8.2004)

 • J*A*S*M
  ***

  Slušná popcornová podívaná, ale skutečné komiksové elitě Spider-Man stále ještě jen bezmocně kouká na záda.(23.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace