Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Pořád stejné. V podstatě jedinné co se tady změnilo je lokace (projistotu to naši nacpali i do názvu) a záporák. Naštěstí mi tohle schéma celkem vyhovuje. Navíc se tady povedla závěrečná bitka na Eiffelovce. A zkažené záběry jsou tentokrát vypečenější než minule.(30.8.2008)

• kingik

Po Los Angeles a Honkongu je to Paříž, kde se odehrává třetí pokračování akční komedie s hereckým duem Jackie Chan a Chris Tucker. Zatímco černošský detektiv Carter ted dělá obyčejného dopravního strážníka, inspektor Li se stal členem ochranky čínského velvyslance Chana, jehož unesenou dcerku kdysi společně zachránili. Chan bojuje s nebezpečnými gangsterskými triádami a chce zveřejnit identitu jejich bossů. Stane se proto terčem atentátu a Li s Carterem se zapojí do pátrání, které je zavede do francouzské metropole. Nebezpečí totiž opět hrozí dnes již dospělé Chanově dceři Su Jung....Téhle káře už došla štáva v předchozím dílu a natahovat něco do úmoru nemá smysl pak to totiž dopadne jako v tomto případě, kdy trojka je nenápaditá, akce prostá slátaninka, která ničím nezaujme ani neoslní.(22.1.2009)

Rýdza ukážka toho, čo zvykneme nazývať "americká blbosť". Nekonečne stupídne a bez štipky logiky, ale... stále solídna zábava, ktorej nechýba švih a vtip (hlavne keď človek po všetkých tých recenziách a tunajších komentároch očakáva skutočný odpad). Celý čas som sa dobre bavil, aj keď treba uznať, že hlavne vďaka Tuckerovej nevymáchanej tlame. Jackie už bohužiaľ nestíha, súboje (okrem záverečnej šermovačky na digitálnej Eiffelovke) nemajú poriadnu choreografiu a často vidieť zaskakujúceho kaskadéru (darmo, aj Jackie starne). Napriek akýmkoľvek výhradám sa aj v tomto filme dajú nájsť scény, ktoré sa odvážim nazvať klenotmi. Koho preboha napadla scéna s mníškou tlmočiacou vypočúvanie nadávajúceho čínskeho gangstra???!!! Možno mi stačí málo, ale smial som sa nahlas. ;-)(6.6.2008)

Vsichni tenhle snimek kritizuji, ale ja nevidim proc. Je to prijemna oddychova komedie, u ktere jsem se s chuti zasmal. Je jasny ze nedosahuje kvalit prvniho dilu a k druhemu dilu se priblizuje ale je stale horsi, ale prijemne sem se bavil takze 6+/10(26.12.2007)

Kvalitám jedničky nebo dvojky se to sice nevyrovná, ale i tak se jedná o solidní oddychovku, ve které hrají prim akční scény. Škoda, že ty komediální trochu polevily… Ale jak říkám, není to nejhorší a docela v pohodě se dá přitom strávit večer.(24.4.2010)

• - Na francúzskom dabingu filmu sa podieľalo viacero známych osobností - Noémie Lenoir, Roman Polanski, Yvan Attal a Julie Depardieu -, ktoré si zahrali aj v originálnej verzii. (m.a.t.o.)

• - Když Brett Ratner pracoval na snímku X-Men: Poslední vzdor, zeptal se ho herec Ian McKellen, zda by si mohl v tomto filmu střihnout roli Reynarda. Nakonec roli dostal Max von Sydow, kterého doporučil Vinnie Jones, další hvězda filmu X-Men: Poslední vzdor. (SG-1)

• - Toto je první role Romana Polanskiho v americkém filmu po 15 letech, kdy hrál ve filmu Back in the U.S.S.R., který se točil v americko-japonské koprodukci. Zároveň to byla druhá role v americkém filmu po 33 letech, kdy hrál ve filmu Čínská čtvrť. (SG-1)