Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá je záverečný dielom jeho známej série. Má celkom dobrý príbeh o hľadaní dôležitého zoznamu mafiánských šéfov, ktorý by ich ohrozil a tak sa ho snažia získať všetci. Spracovanie je na tom tiež celkom dobre, ale mierne sklamalo. Prvá polovica je veľmi dobrá, rýchla, dynamická a aj zaujímavá, ale v druhej sa dej o dosť spomalí a celkovo je podstatne slabšia. Akcie je pomerne dosť a dobre sa na ňu pozerá, ale väčšina z nej sa nachádza v prvej polovici. Jackie Chan už ale moc nestíha a ani toho moc nepredvedie. Najviac sa mi páči akcia v nemocnici s niekoľkými výbornými nápadmi, automobilová naháňačka so zaujímavými zneškodneniami motorkárov alebo aj úvodná naháňačka cez mesto. Dobre tu funguje aj humorná stránka, hlavne celá časť v škole bojových umení, spev na križovatke alebo výborná postava taxikára. Veľmi som spokojný s technickou stránkou filmu, celý čas sa na film výborne pozerá, má dobrú réžiu a kameru. Herecké obsadenie aj prostredie filmu mi tiež vyhovuje, ale v porovnaní s dvojkou zaostáva. Hong Kongská tvorba Jackieho Chana je podstatne lepšia, ale v rámci americkej tvorby je tento film veľmi dobrý nadštandard. A páči sa mi o dosť viac ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 72%.(26.8.2010)

Nechtěl jsem tomu věřit, ale je to tak, dvojka Chan-Tucker zažívá ve trojce ústup ze slávy a to docela znatelnej. Za prvé příběh je hrozně neucelenej a v podstatě se vůbec nesnaží o nic novýho, jen opakuje to co už bylo viděno a u čeho sem se už nejmíň jednou zasmál během prvních dvou dílů, stejnětak moc nefungujou vtípky mezi hlavní dvojicí a zamotaná pointa příběhu je až moc standartní. Ovšem stejně tomu nemůžu ubrat, že i tak sem se bavil docela slušně a díky kratší stopáži se během filmu prakticky nenudil. Prostě opět svižná oddychová akce, jen bez většího nápadu a s hodně slabým scénářem(6.12.2007)

• tron

„Ďakujem vám, detektív Carter.“ – „Prosím, stačí James... alebo žrebec.“ Som fanúšik prvej časti, druhý diel ma však schladil: z akcie a slovných prestreliek sa stalo nudné bľabotanie a dlhá stopáž tomu tiež neprospela. Tretí diel ubehne svižne; prehnane povedané, ešte ani poriadne nezačne a už končí. Aspoň taký dojem vo mne nechal. S kvalitou „jednotky“ nemá nič spoločné, ale aspoň nie je taký nezáživný, ako dvojka. Tentokrát som ale už i ja mal pocit, že to medzi Chanom a Tuckerom počas nakrúcania riadne iskrilo (trilógia je známa tým, že sa skôr neznášali, než milovali) a z ksichtov, ktoré po sebe hádžu, je to poznať. Čo by u profesionálov poznať byť nemalo, normálneho diváka tieto veci nezaujímajú. A samotný film? „Nič moc“, ale vďaka uchádzajúcej akcii a výmene USA/Ázie za Francúzsko (Roman Polański) sa to dá. Trocha.(28.5.2011)

Rozpočet $140miliónovTržby USA $140,125,968Tržby Celosvetovo $258,022,233Tržby za predaj DVD v USA $40,784,082 //počet predaných kusov 2,097,696║ Nehorázne samoúčelná zlátanina, ktorú miestami dosť zachraňuje choreografia súbojov a nejaké tie fóriky ale celkovo to je dosť slušný prehmat aj keď ako tak pozerateľný. /50%/(20.2.2010)

• DaViD´82

Někdy si říkám, že dabing není zase až takové zlo. Třeba by mě ušetřil Tuckerova nesnesitelného ječáku (přísáhám, že znám slečnu, která má naprosto stejný hlásek - akorát ona ho nepoužívá na sdělovaní takových kravin) i Chanovi stále ještě šišlavé angličtiny. Čeho by mě ovšem neušetřil je Sydowova okatá póza "zahazuju se tu, vím to, seru na to a vy byste měli taky". Nemusel bych trpět u Polanského etudy na téma "jsem ten nejhůře zahraný policajt z řad francouzské kriminálky v dějinách, Clouseau Steva Martina nevyjímaje". A hlavně bych nemusel hledat kyblík na zvratky při pěvecké scéně, prostocvikách na záchranné síti či během scény "trikolóra vám dává křídla". S podivem je, že přes vše výše zmíněné se mi to docela i líbilo. Dokud byl na scéně Sanada či Chan a drželi huby, tak to fungovalo. Chvilkama.(6.4.2009)

• - Brett Ratner chtěl obsadit do filmu čínského basketbalistu Yao Minga, ale ten nabídku odmítl. Ratner chtěl s Yao Mingem natočit scénu podobnou scéně z Game of Death, v níž se objevil jiný basketbalista, Kareem Abdul-Jabbar. (SG-1)

• - Roman Polanski bol veľkým fanúšikom prvých dvoch snímok. Keď sa dozvedel, že tretí diel sa bude natáčať v Paríži, požiadal Bretta Ratnera o malú cameo úlohu. Ten s nadšením súhlasil. (m.a.t.o.)

• - Steven Seagal byl jedním z prvních herců, kteří byli vybráni pro roli hlavního padoucha. Nicméně scénář byl několikrát upraven a roli nakonec dostal Hiroyuki Sanada. (SG-1)