Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Rušná hodina 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

Oproti předchozím dvoum dílum děsnej propadák... ale když zamouřím oko(18.11.2009)

O třídu horší než první dva díly, ale za úplnou tragédii bych to nepovažoval. Tucker to pořád umí rozjet, a třeba jeho Kung fu fighting nemá chybu. Škoda že Jackie se tentokrát držel hodně na uzdě a předvedl kulové. Čtyřce ale říkám ne, jedině kdyby Tucker dostal mladšího parťáka.(25.11.2007)

Ano, po slušném výdělku a úspěšnosti musel přijít na řadu třetí díl. Musel!!! Tentokrát tvůrci vyměnili Ameriku za Evropu a konkretně zasadili přiběh do Paříže. Obával jsem se toho. Bohužel jsem vyrůstal na filmech, které se odehrávají ve velkých amerických velkoměstech jako je třeba New York, Los Angeles, Washigton D.C. a nebo třeba Chicago ve kterých jezdí auta GMC nebo třeba dokonalá auta značky Ford. Na film odehrávájící se někde jinde se koukám s jistým odporem, ale čas od času jsem mile překvapen. Například Taken byl skvělým thrillerem a bylo mi ukradeno, že se to odehrává v Evropě. Křižovatka smrti je podobným případem. Je mi to jedno, že jde o Paříž! A proč? Sice je to taková akční blbůstka, ale na hodinu a půl to zabaví skvěle. Vtipné scény, vtipné hlášky a hlavně sympatická dvojice Jackie Chan a Chris Tucker. Je až neuvěřitelné co všechno Jacki Chan ve svých 53 letech umí. Ale spíše bych se vrátil k Chrisi Tuckerovi. V předešlých dvou dílech byl protivný. Ta jeho ukecaná huba mi lezla na nervy, ale tady se chová celkem kultivovaně a docela mi zde konečně sednul! Nicméně, i když jde o dobrou zábavu, tak další díl by už neměl vzniknout, aby to nesrazilo hodnocení celkově silně průměrné trilogii!(20.12.2008)

Jackie Chan tu už toho veľa nenakopal, ale iniciatívu a všetkú Jackieho energiu vtrepal do svojej neúnavnej papule Chris Tucker a je to on kvôli komu sa to dá prežiť. Príbeh je naozaj úbohý, réžia biedna, akčných scén veľmi málo a nebyť humoru, tak to naozaj nemá zmysel pozerať. 60%.(27.12.2010)

• imf

Neskutečně hloupý scénář, ve kterém se topí všichni zúčastnění. Akčních scén zřetelně ubylo a Ratner se režisérsky "vyčerpal" na třetích X-Menech, takže musí celý film na svých bedrech držet Chris Tucker! Snaží se, ale tohle vážně utáhnout nemohl. Povrchní, odfláknuté a dokonale vyvařené. Ani odkazy na předchozí díly nebo solidní finále na eiffelovce (film se odehrává v Paříži... je tedy nutno mít "originální" závěr ;) vás od kómatu neodvrátí. První dvě Křižovatky byly slušnou zábavou pro všechny, u téhle se zřejmě bavil jen štáb. Celuloidová zbytečnost na druhou.(20.8.2007)

• - Roli darebáka si ve filmu měl zahrát i Jean-Claude Van Damme. (SG-1)

• - V jednej zo scén Lee povie: "Nehovorím po francúzsky." Jackie Chan v skutočnosti rozpráva plynule po francúzsky. (m.a.t.o.)

• - Toto je první role Romana Polanskiho v americkém filmu po 15 letech, kdy hrál ve filmu Back in the U.S.S.R., který se točil v americko-japonské koprodukci. Zároveň to byla druhá role v americkém filmu po 33 letech, kdy hrál ve filmu Čínská čtvrť. (SG-1)