Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži

Križovatka smrti 3

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2007, 87 min

• Jamal

Co k tomu tentokráte říct, dovětek názvu filmu je možná zábavnější jak samotný film. Jackie už hodně zestárl, ve filmu už tolik neposkakuje. Postavy už vyrostli, tudíž nás mají o to těžší pobavit. Hlavní zloduch mě nepřišel vhodný, jelikož je to Leeho bratr, černá ovce rodiny a u mě spíše vzbuzuje jeho příběh lítost, a plně chápu, že ho Lee nedokáže zabít. Není to tedy pořádný protivník, a žádné zlo tu není. Je to tedy tak trošku bez děje. Nejzábavnější postavu ve filmu je taxikář, protože Carter je tak trošku ohranej. I když mě sice taky párkrát pobavil. Hudba Lalo Schifrin, který je podepsán i na předchozích dvou dílech a na kontě má šest oskarových nominací.(22.3.2008)

Úplně stejná pecka jako předchozí dva díly. Akce je svižná a gagy jsou super. Smál jsem se nahlas. Chris Tucker je komediální démon a Jackie bude ve formě i ve sto letech.(22.9.2008)

Lepší než jednička a lehce slabší než dvojka. Přesto tuhle sérii beru celkem stejně - na podobné úrovni jsou všechny tři díly. Trojka má rychlejší spád, horší příběh, ale zase dost vtipných scén a dost parádních akčních kousků. Takže jsem dost spokojen, hezké ukončení vtipné trilogie. 85% = ****(11.11.2012)

• - Když poprvé vlezou Lee a Carter do taxíku, při rozhovoru Goerge říká Carterovi, že Amerika neporazí Evropany už ani při basketu. Naráží tak na vítězství Řeků nad Američany na MS v basketbale v roce 2006. (SG-1)

• - Když Brett Ratner pracoval na snímku X-Men: Poslední vzdor, zeptal se ho herec Ian McKellen, zda by si mohl v tomto filmu střihnout roli Reynarda. Nakonec roli dostal Max von Sydow, kterého doporučil Vinnie Jones, další hvězda filmu X-Men: Poslední vzdor. (SG-1)

• - Roman Polanski bol veľkým fanúšikom prvých dvoch snímok. Keď sa dozvedel, že tretí diel sa bude natáčať v Paríži, požiadal Bretta Ratnera o malú cameo úlohu. Ten s nadšením súhlasil. (m.a.t.o.)