Alex a Emma

Alex a Emma

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 92 min

• rikitiki

Nenápaditý název, nenápaditý příběh. /1. 10. 11./(1.10.2011)

Milá romantická komedie o nerozhodném spisovateli a rázné písařce. To, že se odehrává ve dvou paralelních dějových liniích - v realitě a Alexově příběhu, kam oba vstupují jako postavy - není nic nového (Jak zabít svou ženu, Muž z Acapulca, Pozor na Harryho atd.), ale hlavně je to nápad, který se vyčerpá dřív než začne (jakmile se Kate Hudsonová objeví ve třech rolích) a pak už jen zdržuje. Osobně jsem se mnohem víc bavil u ryze konverzačních civilních scén. Ty jsou líp napsané a mezi Wilsonem a Hudsonovou přeskakují jiskry jako v zapalovači. Vzdáleně to připomíná staré dobré upovídané filmy jako Bosé nohy v parku nebo Příští rok ve stejnou dobu. 60%(8.9.2005)

Alex má dluhy, ultimátum a zachránit ho může pouze dopsaná kniha, jenže se zasekl už u první věty a ani s ní není moc spokojený, je prostě zoufalý. A stenografka Emma? Nejprve „nehodlá ztrácet čas v soukromém apartmá zoufalého muže“. Přesto zůstane, mají 30 dní na vytvoření skvostu z červené literatury. Jde jenom o to čí názor a záměr vyhraje. . „ Já jsem autor! Jasný. A já říkám, že..“ nebo „ Já jsem čtenář! Jasný. A já říkám, že“ Kdo má rád odpočinkové komedie bude spokojen. Kdo tenhle žánr nemusí, ten to rozcupuje.(6.9.2005)

• ic

scházel mi tam originální závěr(8.7.2009)

Veľmi zaujímavý film.Aj keď od prvej chvíle ako si prečítate názov, viete, že Alex s Emmou skončia spolu, musíte to pozrieť. Postavenie deja a to dvoch línií, jednej knižnej a druhej reálnej a konečné splynutie do spoločného deja, to je niečo! Okrem toho vtip, soundtrack-hlas nádhernej Norah Jones, výber hercov- skvelá Kate Hudson a Luke Wilson, okúzlia hádam každého. Vôbec sa mi tento film nezdal romantický, iba posledných 25 min. Jedna hodina zábavy, smichu a nečakaných situácii. 96 min, strávite celkom príjemne. 75%(21.12.2008)