Okrsek 49

Posádka 49

Hasiči

Akční / Drama / Thriller

USA, 2004, 105 min

Je to perfektní drama o hasičích, lepší nemůže ani být. Herec Joaquin Phoenix hrál skvěle. To samé platí o Travoltovi, který hrál velitele hasičů. Je skvělé ve filmu pozorovat jak se z nezkušeného hasiče stává vynikjící hasič a skvělý otec od rodiny. Film je založen hlavně na flashbacích. Hudba je naprosto dokonalá, vystihuje emoce. Závěrečný proslov od Travolty velmi dojemný. Film nemá ani jednu chybu. 100% = *****(8.10.2012)

Tak ako majú životopisné filmy už niekoľko rokov takmer ten istý príbeh, tak aj tie o chlapcoch v uniformách sa príliš nelíšia. Posádka nie je síce nijako výrazná, ale má v sebe slušný emocionálny základ, až máte pocit, že patríte do rodiny. Páčilo sa mi značné barbarstvo pri zaobchádzaní s hereckými hviezdami ako aj budovanie chlapského priateľstva. OHEŇ bol lepší a ZÁCHRANÁRI zábavnejší, napriek tomu to mne osobne vychádza na rovnaké štyri šutre...(19.5.2010)

Někdo by mohl namítat, že je to zbytečně moc "hrdinsky" založený snímek, samozřejmě že je, je to film o hasičích, a ruku na srdce - hasiči jsou hrdinové. Navíc díky (většinou) skutečnému ohni je tento film opravdu hodně povedený a musím proto dát palec nahoru.(2.1.2006)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +taková příjemná pocta hasičům, zaujme a nenudí -není to akční film, trošku hůř se mi oriantovalo v ději/// No na tenhle film jsem byl zvědavej a docela dlouho jsem ho už chtěl vidět. Joaquina Phoenixe rozhodně nevyhledávám. Naštěstí mě tady nestačil otrávit, byl prostě celkem v pohodě. Líbil se mi John Travolta a samotný snímek byl občas i zábavný. Šlo to./// Celkem 68%///(4.8.2008)

Film jsem původně bral jako jeden z dalších filmů o tom, jak si přírodní živel zahrává s lidskými životy. Pak mě ale nadchly herecké výkony ostříleného Travolty a "méně zkušeného" Phoenixe..a samozřejmě krása Jacindy Barrett! :) Skrze pomalejší (a místy i vtipný) začátek jsem se po chvíli sžil s postavami..jejich utrpení v podobě zranění nebo smrti přátel..postaveno v protiklad k satisfakci v podobě zachráněných obětí. Zkrátka..je to film, který se zabývá mnohem větší "akcí" než je jeden výjezd..a tou akcí je život!(24.8.2005)