Okrsek 49

Posádka 49

Hasiči

Akční / Drama / Thriller

USA, 2004, 105 min

Vlastně film o práci. Kolegové hasiči řeší problémy v práci i doma, někdy zajdou společně na pivko, když není co dělat, je čas na vtípky... Jen ta práce hasičů je o dost dramatičtější a nebezpečnější, než když se plní plán ve fabrice. Travolta mile překvapil.(25.5.2008)

• Hakha

Obrovské zklamání, bohužel při sledování jsem se neubránil srovnat film s Howardovým o třináct let mladším počinem a to filmem Oheň, který Okrsek 49 rozdrtil ve všech frontách. Už od začátku jsem měl problém ztotožnit se s hlavními postavičkami a problém trval až do závěrečného finiše, který mě nechal tím pádem chladným. Největším překvapením pro mě byly herecké výkony mích oblíbenců Travolty a Phoenixe, kteří mě v tomto filmu nepasovali a ani jejich herecký koncert nebyl nijak zajímavý. Jinak bohužel Jay Russell natočil Okrsek 49 dosti nezáživně, jež ani záchranářské akce mě vůbec nebavili. Jinak ke kladům filmu patří Robert Patrick, který je opět výborný i když má opět mini roly a také pár zajímavých momentů, kterých je jen pár. Mé hodnocení velmi slabé 2 hvězdičky...(24.5.2008)

Scénář: Lewis Colick .. Oheň je jen jeden.(9.1.2005)

Tak ako majú životopisné filmy už niekoľko rokov takmer ten istý príbeh, tak aj tie o chlapcoch v uniformách sa príliš nelíšia. Posádka nie je síce nijako výrazná, ale má v sebe slušný emocionálny základ, až máte pocit, že patríte do rodiny. Páčilo sa mi značné barbarstvo pri zaobchádzaní s hereckými hviezdami ako aj budovanie chlapského priateľstva. OHEŇ bol lepší a ZÁCHRANÁRI zábavnejší, napriek tomu to mne osobne vychádza na rovnaké štyri šutre...(19.5.2010)

[imdb: 6.5/10] | me: Spočiatku čitateľné, priamočiaré a hollywoodske, avšak s narastajúcim časom čoraz zaujímavejšie a pútavejšie. Óda na firefighterov, nezištnosť a namáhavosť ich práce, odvahu a obetavosť. Jediný a hlavný cieľ: vzdať poctu týmto mužom, ich manželkám (za tú vôľu žiť so strachom) a ich od odhodlaniu bol splnený bez zbytočných hrdinských scén. Jednoduchý dlhý začiatok však navodí atmosféru typického žánrového kúsku a hoci sa ďalší vývoj filmu snaží o čosi viac, tento pocit proste už ostáva. Dobrý hasičský celovečerný priemer.(10.2.2010)

• - Hlavní roli měl původně ztvárnit Stephen Lang, který již má za sebou zkušenosti s úlohou kapitána hasičů v divadelní hře The Guys. Když ale o film projevil zájem John Travolta, Lang byl okamžitě nahrazen. (imro)

• - Martin O'Malley, který hraje starostu, je ve skutečnosti starostou města Baltimore. (KucC)

• - Joaquin Phoenix měl neskutečný strach z výšek a před natáčením filmu by se neodvážil ani sklouznout po požární tyči. Prošel výcvikem a vše se pro něj změnilo. Během natáčení pak vysel ve výšce odpovídající 20patrové budově. (KucC)